Kurtka

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
pawel2171
Posty: 51
Rejestracja: ndz paź 28, 2018
Miejscowość: Otwock
Motocykl: kawasaki vulcan 1500 clasic
VROC: 0

Kurtka

Post autor: pawel2171 » pn gru 17, 2018

Witam
Mam zamiar kupić kurtkę dla siebie na motocykl . Nalazłem coś takiego Adrenaline SHADOW 2.0
https://www.4motos.pl/Kurtka-Adrenaline-Shadow . Może ktoś z was miał do czynienia z taką kurtką i może mi doradzić . Kasa jaką chcę przeznaczyć to 1000zł więc szału nie ma ale na początek musi mi starczyć ;) Liczę na wasze opinie i dobre rady .

Budzik
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 12, 2018
Miejscowość: Rawa Mazowiecka
Motocykl: vn1700
VROC: 0

Post autor: Budzik » pn gru 17, 2018

Hej, właśnie kupiłem taka za 650zl. Nie używałem jeszcze na moto ale wygląda i leży jak trzeba. Skóra jak na te cenę dobra. Usztywniona na plecach, barkach i lokciach. Moim zdaniem jest ok.
HARD & HEAVY

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1155
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Post autor: artix » pn gru 17, 2018

Witaj, z kurtkami nie ma lekko i łatwo, to co pasuje koledze, nie musi pasować Tobie. Też jestem przed zakupem skóry, czekam do stycznia i działam. Już można ładny rabacik wywalczyć :). Oglądałem Held Cosmo3 cena około 2tys przed rabatem, obok wisiała Rebelhorn Runner 2 za niecały tysiak i powiem szczerze, że tańsza wyglądała co najmniej nieźle i bardzo solidnie. Skórę trzeba przymierzyć w sklepie, wysyłkowo bym nie ryzykował. Na zdjęciach wygląda fajnie, a po przymiarce może się okazać za duża, za ciasna, niewygodna, źle skrojona do naszej sylwetki itd. W przypadku Held'a niektórzy zgłaszają problemy z zsuwającymi się na bok ochraniaczami łokci, drobniejszej postury właściciel, większe luzy w rękawach, co może być wkurzające podczas eksploatacji i niebezpieczne w razie ślizgu po glebie (tfu odpukać). Wybierz się do sklepu z odzieżą motocyklową, w razie braku takowego w pobliżu wycieczka do innego miasta, pooglądaj, przymierz kilka modeli i wtedy zdecydujesz co Ci pasuje wizualnie i finansowo. Jak już wybierzesz skóraka, rozmawiaj o rabacie, zamiast tańszej kurtki w danej cenie, dołożysz stówkę czy dwie i kupisz droższą z rabatem. Powodzenia :)

pawel2171
Posty: 51
Rejestracja: ndz paź 28, 2018
Miejscowość: Otwock
Motocykl: kawasaki vulcan 1500 clasic
VROC: 0

Post autor: pawel2171 » pn gru 17, 2018

Podoba mi się ta Adrenaline SHADOW 2.0 ale nie mogę znaleźć w obrębie warszawy żeby przymierzyć .

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1155
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Post autor: artix » pn gru 17, 2018

Coś słabo szukasz, https://www.imready.eu/pl/kurtka-turyst ... y-cnf.html I'M ma trzy sklepy w Wawie :)

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1155
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Post autor: artix » pn gru 17, 2018


Awatar użytkownika
artix
Posty: 1155
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Post autor: artix » pn gru 17, 2018

Dla pewności zadzwoń wcześniej czy mają na miejscu, jeżeli nie, to spokojnie pewnie sprowadzą do sklepu z dwa trzy rozmiary.

lukasz_wk
Posty: 33
Rejestracja: śr sie 31, 2016
Miejscowość: Kozienice
Motocykl: VN900 classic
VROC: 0

Post autor: lukasz_wk » pn gru 17, 2018

Tak naprawdę na zdjęciach to wszystkie te kurtki są super.
W sklepie na wieszaku jest trochę gorzej ale jeszcze znośnie.
Ale już po 1 sezonie widać za co się płaci.
Moje cosmo 2 po wyczyszczeniu jest jak w dniu zakupu.
Adrenaline znajomego zrobiło się twarde i dużo mniej wygodne.
Wiadomo inna półka cenowa. Ale jak się dobrze promo wyczeka to wcale nie wychodzi taka duża różnica.
A różnica w komforcie jest bez porównania.
Co z tego że się mało zapłaci jak potem przez uwierające załamania skóry na rękawach, czy prujący się suwak, człowiek się tylko wkur.. zamiast cieszyć z jazdy.

Poza bezpieczeństwem zwróć uwagę na komfort w pozycji motocyklowej, nie na stojąco przed lustrem.
I jak dla mnie jednym z ważniejszych punktów była wentylacja.
4 małe i jeden duży wlot w przypadku cosmo robi przeciąg, dorzucając do tego TFL,
zakres temperatur w których w tej kurtce się z człowieka nie leje jest naprawdę duży.

pawel2171
Posty: 51
Rejestracja: ndz paź 28, 2018
Miejscowość: Otwock
Motocykl: kawasaki vulcan 1500 clasic
VROC: 0

Post autor: pawel2171 » pn gru 17, 2018

Dzięki panowie po świętach wybiorę się na przejażdżkę do stolicy :clap:

pawel2171
Posty: 51
Rejestracja: ndz paź 28, 2018
Miejscowość: Otwock
Motocykl: kawasaki vulcan 1500 clasic
VROC: 0

Post autor: pawel2171 » sob gru 29, 2018

No i tak jak mówiłem wybrałem się popatrzeć na kurtki ;)
Mój wybór padł na Kurtka skórzana Shima Hunter+ czarna
jest fajna coś więcej powiem jak w niej pojeżdżę ;) .

Awatar użytkownika
Mauzer
Posty: 506
Rejestracja: śr wrz 13, 2017
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: vulcan 1600 Classic/ teraz n 2000
VROC: 0

Post autor: Mauzer » sob gru 29, 2018

Mogę polecić sklep Prospeed. Mają dobre rzeczy, na razie nie zawiodłem się. W kurtki wyposażyłem zona i córkę, ja mam od nich taka na codzienne użytkowanie.
Niestety, tak jak ktoś wcześniej napisał. Jednemu dana kurtka ( ciuch ) jest ok, drugiemu zaraz sie rozwali lub nie będzie dobrze leżał.

https://www.sklep.prospeed.pl/
Nigdy nie jest za późno. :yeee: :yeee: :yeee:

pawel2171
Posty: 51
Rejestracja: ndz paź 28, 2018
Miejscowość: Otwock
Motocykl: kawasaki vulcan 1500 clasic
VROC: 0

Post autor: pawel2171 » ndz gru 30, 2018

Kurtka kupiona Shima Hunter+ czarna
Polecam sklep Speed Moto Daniel Zając w Garwolinie :ok:

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1155
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Post autor: artix » ndz gru 30, 2018

W sumie czułem w kościach, że kupisz inną kurtkę niż na początku zakładałeś. Wchodzisz do sklepu, widzisz tą swoją, ale obok wiszą inne, mierzysz i zaczynasz mieć wątpliwości, czy ta jedna jedyna nie jest Be :). Niby fajna, ale tamta fajniejsza i wygodniejsza itd. Elegancko, trochę w niej pojeździsz, kurtka się dopasuje i będzie git :)

pawel2171
Posty: 51
Rejestracja: ndz paź 28, 2018
Miejscowość: Otwock
Motocykl: kawasaki vulcan 1500 clasic
VROC: 0

Post autor: pawel2171 » ndz gru 30, 2018

No tak prawdę mówisz Shima to nie ta półka co adrenalina lepsza jakość skóry i wykonanie :ok:

Kozioł
Posty: 417
Rejestracja: wt lip 31, 2018
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 1600classic
VROC: 0

Post autor: Kozioł » sob sty 19, 2019

mymlon pisze:Mogę polecić sklep Prospeed. Mają dobre rzeczy, na razie nie zawiodłem się. W kurtki wyposażyłem zona i córkę, ja mam od nich taka na codzienne użytkowanie.
Niestety, tak jak ktoś wcześniej napisał. Jednemu dana kurtka ( ciuch ) jest ok, drugiemu zaraz sie rozwali lub nie będzie dobrze leżał.

https://www.sklep.prospeed.pl/
Również jak by co polecam Prospeed. Poza Wrocławiem mają też sklep stacjonarny w pod Warszawskiej Jabłonnej .

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 2 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą