Tragiczny wypadek 2 motocyklistów

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Awatar użytkownika
Banan
Posty: 1637
Rejestracja: czw mar 22, 2012
Miejscowość: Tłuszcz
Motocykl: VN 2000 DIABLO BLACK
VROC: 0

Post autor: Banan » pn maja 28, 2012

[*] Jak słyszę o takich tragediach to ciarki mi po ciele przechodzą :(

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1792
Rejestracja: czw kwie 22, 2010
Miejscowość: Błonie
Motocykl: VN 1600 Classic, Kawasaki Versys 1000
VROC: 0

Post autor: Albert » pn maja 28, 2012

Tragedia nie do opisania. Wszyscy tu jak jeden najeżdżamy na kierowców samochodów osobowych i ciężarowych. Jestem tym i tym. Wiem że to smutne jak w taki sposób giną ludzie, ale sami wielokroć jesteśmy winni. Dojeżdżamy do skrzyżowań z dużą prędkością z której jak ktoś wyjedzie nie jesteśmy w stanie zareagować albo reagujemy i jest za póżno. Nie raz spotkałem się z sytuacją, że chcąc wyprzedzić jakiś samochód moją ciężarówką i zaczynając ten manewr dosłownie w kilku sekundach mam koło siebie motocykl. Jadąc kilka godzin nie sposób nie spojrzeć w bok, zamyślić się i ....Dotyczy to tak samo motocyklistów i puszek. Wiem, że po takim czymś ciśnie się na usta wiele rzeczy. Sam ostatnio miałem poważny wypadek, całe szczęście, że przedemną był TIR, sam też jechałem dużym autem, a co by było jakby przedemną jechał motocyklista? Zgniótłbym go bez dwóch zdań. A ja tylko spojrzałem w bok, a ten przedemną depnął w hamulce bo mu zajechał drogę jakiś samochód. Dlatego proszę o mniej wyzwisk dla innych kierowców wszystkich pojazdów. My też popełniamy błędy ale dziękować Bogu nie jesteśmy w sytuacji winnego.
Człowiek jest niczym, czyny są wszystkim.
Człowiek to dusza w ciele zwierzęcia.

Awatar użytkownika
Dzidzia
Posty: 2580
Rejestracja: pn lip 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN800A
VROC: 0

Post autor: Dzidzia » pn maja 28, 2012

w tej historii... kierowca samochodu wyjeżdżał z ulicy podporządkowanej i włączał się do ruchu, był znak ustąp pierwszeństwa, byliśmy na miejscu wypadku, widoczność była idealna... wina jest jednoznaczna Albercie, mówiąc o tym wypadku. Ale każdy wypadek jest inny...
http://wachock.info/2012/05/25/powazny- ... lkiej-wsi/
I'm Member Queens of Roads !!!!!! http://www.queensofroads.pl/

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1792
Rejestracja: czw kwie 22, 2010
Miejscowość: Błonie
Motocykl: VN 1600 Classic, Kawasaki Versys 1000
VROC: 0

Post autor: Albert » pn maja 28, 2012

Ja nie mówię o TYM wypadku. Mówię ogólnie. A odnosząc się do twojego postu rozumiem, że jak ja bym się zagapił lub no sam nie wiem i ... to już nie jestem waszym bratem, przyjacielem i kolegą tylko jakimś skurwy :cenzura: który jest ślepy i nie umie jeżdzić? A piszę to dlatego bo mam w rodzinie człowieka który miał podobne zdarzenie i był winny i nie wyobrażacie sobie co on przeżywa. I był trzeżwy, również kierowca zawodowy, były bo od tamtej pory nie wsiadł za kółko, był myślami przez wiele lat przy tym zdarzeniu. Dlatego taki post. Ja nikomu winy nie zmniejszam.
Człowiek jest niczym, czyny są wszystkim.
Człowiek to dusza w ciele zwierzęcia.

Mira
Posty: 214
Rejestracja: pn lip 12, 2010
Miejscowość: Bedzin
Motocykl: Nomad 1500 Andrewa
VROC: 0

Post autor: Mira » pn maja 28, 2012

Wyrazy współczucia .

Awatar użytkownika
jurekawasaki
Posty: 820
Rejestracja: śr cze 02, 2010
Miejscowość: wielkopolska
Motocykl: kawasaki vn 800
VROC: 0

Post autor: jurekawasaki » pn maja 28, 2012

To kolejny przerażający wypadek i kolejny raz zadam pytanie jak się domyślam bez odpowiedzi -czy ktos kto kończy kurs na prawo jazdy musi zdać egzamin ......właśnie tu się rodzi owe pytanie ,więc nie musi wręcz nie powinien bo nie umie prowadzić :hammer: nie nadaje sie do tego .A jak jest w rzeczywistości to wiemy ;( .Niebawem jak nie wypowiemy wojny medialnej takim gównianym kierowcom ,pijanym kierowcom to naszą największa przyjemnością pozostanie czyszczenie motocykla w bezpiecznym garażu.Na każdym kroku szaleństwo na drodze ,jak długo jeszcze bedą ginać niewinni ludzie ......

Awatar użytkownika
MUKA
Posty: 8374
Rejestracja: wt maja 25, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Vn 1500 Classic tourer
VROC: 0

Post autor: MUKA » pn maja 28, 2012

Panie i Panowie uszanujmy pamięc Prezygenta i cirpienie Pati, nie sprzeczajmy się. Najgorsze jest teraz to że nie ma wsród Nas wartościowego człowieka, a Pati cierpi i pewnie cierpieć będzie długo. Każdy z Nas musi poprostu bardzo uważać. Cześć jego pamięci ;(
Rodzina, Klub, Barwy, Honor.

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » pn maja 28, 2012

Racja, nie przepychajmy się postami, kto co i dlaczego,
kultura jazdy kierowców dwu i czterokołowych jest taka że ja nie widzę możliwości póki co zmiany na lepsze, niestety. Co z tego że jesteś kierowcą przez duże K czy motocyklistą przez duże M, zawsze znajdzie się czarna owca wśród nas.

VN 2000 Diablo
Posty: 402
Rejestracja: wt cze 15, 2010
Miejscowość: Katowice
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Diablo Black
VROC: 0

Post autor: VN 2000 Diablo » pn maja 28, 2012

Kiedyś z kumplami mielismy taka historię, młody łebek wyjechał z podporządkowanej kumplowi, on z ledwością wychamował na moto, wkurwił się, my też i dawaj za gościem, zajechaliśmy drogę, wpierdal, nauczka do końca życia i w długą. Mozna i tak, do niektórych mowa nie dociera. Najgorsze jest to, że na pijanych kierowców jest za łagodne prawo, powinna być odsiadka włącznie z grzywną i zabraniem prawka dożywotnio - tak jak w Norwegii

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 4162
Rejestracja: ndz lip 17, 2011
Miejscowość: Tychy
Motocykl: VN 1600 Nomad "Phantom"
VROC: 34475

Post autor: Robson » pn maja 28, 2012

[*] Wyrazy współczucia [*]

Tydzień temu na rondzie w Tychach czerwona honda civic z piskiem opon zatrzymała się, przecinając już mój tor jazdy. Dres wjeżdżał na rondo ok 40km/h z komórką przy pustym łbie. Pomimo tego, że miałem pierszeństwo, intuicja i oczy również w dupie kazały mi hamować zawczasu, w innym przypadku uderzenie padłoby na moją prawą stronę... Jaki byłby efekt, nie wiadomo, lepiej nie myśleć...
Jestem tu, bo wierzę, że emocje są siłą życia...
Nie jestem odpowiedzialny za emocje odbiorcy... To jego sprawa.

Awatar użytkownika
Arezy
Posty: 802
Rejestracja: czw paź 07, 2010
Miejscowość: Wyszków
Motocykl: VULCAN 1600 Clasic A
VROC: 33134

Post autor: Arezy » pn maja 28, 2012

[*]
Jak podróżować to tylko na dwóch kołach o~`o , jak polować to tylko z aparatem [o]

Awatar użytkownika
Ada
Posty: 89
Rejestracja: wt paź 04, 2011
Miejscowość: Zielona Góra
Motocykl: Vulcanik Zeusa
VROC: 0

Post autor: Ada » pn maja 28, 2012

Wyrazy współczucia

Awatar użytkownika
Painkiller
Posty: 504
Rejestracja: czw sie 18, 2011
Miejscowość: wRock...
Motocykl: Kawa VN800 A
VROC: 34211

Post autor: Painkiller » pn maja 28, 2012

Moim zdaniem brać motocyklowa powinna, gdy dochodzi do wypadku, w miarę możliwości jak najbardziej licznie uczestniczyć w pogrzebach. Wtedy taka ceremonia nabiera rozgłosu i niedzielni kapelusznicy dowiadują się, że śmierć motocyklisty to nie jakaś tam sensacyjna wiadomość z Teleekspresu tylko odejście człowieka, wywodzącego się z pewnego dużego środowiska, mającego za sobą przyjaciół

Cześć jego pamięci...

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » pn maja 28, 2012

no i chyba najtrafniej to ująłeś, obyśmy my motocykliści spotykali się w takich okolicznościach jak najrzadziej.

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » pn maja 28, 2012

Pogrzeb Arka, Presidenta Czarnej Floty FG Końskie odbędzie się w najbliższą środę tj. 30-05-2012 roku w parafii św Anny w Końskich o godzinie 15.30 Prosiłbym wszystkich zainteresowanych by dołożyli wszelkich starań, aby to nabożeństwo w jak największym stopniu, w duchu świata motocyklowego, oddało cześć wspaniałemu człowiekowi, naszemu bratu, motocykliście.

Z poważaniem
Secretary Czarna Flota FG Końskie
Patryk "Majster"
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Awatar użytkownika
Tokar
Posty: 2278
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN 2000
VROC: 33470

Post autor: Tokar » pn maja 28, 2012

[*]

Awatar użytkownika
Dzidzia
Posty: 2580
Rejestracja: pn lip 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN800A
VROC: 0

Post autor: Dzidzia » pn maja 28, 2012

będziemy tam uczcić jego pamięć....
I'm Member Queens of Roads !!!!!! http://www.queensofroads.pl/

Andrew
Posty: 6148
Rejestracja: śr kwie 07, 2010
Miejscowość: Będzin
Motocykl: VN 1500 Vinci,VN 2000 Deep Purple,VN 15 Ziuk
VROC: 31802

Post autor: Andrew » pn maja 28, 2012

będziemy tam uczcić jego pamięć....
Będziemy razem Dzidzia. :(

Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 571
Rejestracja: wt kwie 06, 2010
Miejscowość: Legionowo
Motocykl: VN 750, VN 15, vn 900
VROC: 31422

Post autor: Kuba » pn maja 28, 2012

[']
Dzisiaj jest pierwszym dniem reszty mojego życia.

Awatar użytkownika
eFKa
Posty: 456
Rejestracja: sob kwie 16, 2011
Miejscowość: Kasina Wielka
Motocykl: vn 2000
VROC: 34926

Post autor: eFKa » pn maja 28, 2012

[*]
...bo kto sieje wiatr ten zbiera gumofilce...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 62 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 62 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą