Bezpieczeństwo

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Awatar użytkownika
Krasnal
Posty: 2148
Rejestracja: sob kwie 24, 2010
Miejscowość: UK & Piotrków T.
Motocykl: Kawasaki VN2000 "lalunia"
VROC: 32105

Bezpieczeństwo

Post autor: Krasnal » śr lut 02, 2011

Siemka dla wszystkich,
postanowiłem zwrócić Waszą uwage na taki drobiazg, BEZPIECZŃSTWO!!!
pomijam fakt, że nie mamy takiego tematu na forum, chyba, że przeoczyłem, może powinien być?
OK, chciałem namówic Szanowne Grono na pewien bardzo, moim zdaniem, przydatny drobiazg, nie, nie, nie wpadłem na ten pomysł sam, ale jestem zdania, iż dobre pomysły można powielać, może nawet trzeba.
Jak część z Was wie, "pare" już lat tyram z zawodzie medycznym, z tego dużą część poświęciłem na nocne dyżury, gdzie większość potrzebujących to albo osoby "pod wpływem", albo poszkodowani w wypadkach, w większości komunikacyjnych.
Dobrze, jeśli wypadkowicz jest przytomny, nie najlepiej, kiedy jest bez kontaktu.
każda z tych osób trafia najpierw na "izbe przyjęć", w większości z nich jest komputer, obojętne jaki, ale jest.
Moja propozycja jest następująca, sezon tuż, tuż, będziemy ganiać po całej europie, czego oczywiście wszystkim życzę, dobrze jest kiedy w sytuacji krytycznej, jakiej z całego serca nikomu nie życze, pracownicy szpitala mogą wiedzieć o nas coś więcej jak tylko to co widzą, polecam małą pamięć przenośną powieszoną na szyi z zapisanymi na niej podstawowymi danymi:
-imie i nazwisko
-adres
-grupa krwi
-ICE- czyli namiar na osobe którą trzeba zawiadomić w pierwszej kolejności
-uczulenia na leki
Dobrze, jeśli w/w dane zapiszemy w paru językach, nie wiem, polski to oczywiste, angielski, niemiecki i może rosyjski.
Oczywiście zdaje sobie sprawe, że nie odkrywam "ameryki", jęśli częś z Was już coś takiego ma, to świetnie! ale jeśli ten post przekona choć jedną osobę więcej, to i tak będe się cieszył. Wpięcie i przeczytanie danych, jeśli ktoś zobaczy pamięć, to będzie wiedział co z nią zrobić, zajmie chwile, a może niezmiernie pomóc.
nareczka i wybaczcie, jeśli przynudzam :oops:
...spróbujmy byc szczesliwi, chocby po to, by swiecic innym przykladem...

+44 7540233074

Awatar użytkownika
Remo
Posty: 1990
Rejestracja: śr kwie 28, 2010
Miejscowość: Kujawy/Mazowsze
Motocykl: VN 1700 Classic Tourer
VROC: 22969

Post autor: Remo » śr lut 02, 2011

Jak najbaedziej słuszna inicjatywa.
Co do tej grupy krwi, to z tego co wiem i tak personel medyczny nie bardzo ufa zawieszkom. Nr ICE ma jak najbardziej zastosowanie i w moim telefonie taki jest. Ostatnio byłem zmuszony poddać się zabiegowi operacyjnemu, po którym obecnie wracam do zdrowia i zwrócono mi uwagę na jedną bardzo ważną rzezcz - szczepionka na WZWB. Problem ze zrobieniem i koszt niewielki a bez tego jak stwierdził lekarz, to igranie z kostuchą.
Pozdrawiam
R
"Nie ma takiego okrucieństwa ani niesprawiedliwości jakich nie dopuściłby się rząd z chwilą gdy zabraknie mu pieniędzy". Alexis de Tocqueville
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament" Mark Twain
"Najlepszym argumentem przeciwko demokracji jest kilkuminutowa rozmowa z potencjalnym wyborcą" Winston Churchill
Keep calm - I'm from Poland.
www.wypozycz-auto.com.pl
www.detektywi-prawnicy.pl

Luzak

Post autor: Luzak » śr lut 02, 2011

ICE mam już od dawna. Z tą pamięcią na szyi to nie jest tak łatwo. Znam warunki polskiej służby zdrowia - najpierw Ci to odetną a potem odłożą razem z rzeczami osobistymi.

Ja myślę ostatnio o "nieśmiertelniku" na szyi. Imię, nazwisko, grupa krwi, tel. kontaktowy i to powinno wystarczyć.

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » śr lut 02, 2011

grupa krwi nawet jeśli będzie wytatuowana na czole nie zostanie przez pogotowie/lekarzy wzięta pod uwagę. Tylko i wyłącznie wynik badań z laboratorium się liczy. Ja kopię takiego świstka trzymam w portfelu w jednej z widocznych kieszonek.
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Luzak

Post autor: Luzak » śr lut 02, 2011

Słyszałem właśnie o tym - poczytałem dzisiaj.

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » śr lut 02, 2011

Jeden odetnie i odłoży drugiego to zainteresuje i sprawdzi co memorka robi na szyi.
A na zachodzie jeśli to bardziej popularne w razie w może się przydać.
Trzeba się rozejrzeć za jakimiś małymi memorkami z solidnym mocowaniem
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 1080
Rejestracja: pn kwie 26, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750
VROC: 29537

Post autor: Rudy » śr lut 02, 2011

Jesli chodzi o nasze realia (na zachodzie też sie sprawdzi) to polecam kartę ICE dostępna w każdym punkcie PCK. Więcej na ten tematu tu: http://www.pck.org.pl/ice/
NA tej karcie nie ma jednak określonej grupy krwi poniewaz tak jak napisał Badger nie byłoby to dla lekarza wiążące.
Jest jednak i na to rozwiązanie w postaci KREWKARTy. Więcej tu: http://www.krewkart.pl/
Trzeba sobie zrobić odpowiednie badanie krwi w uprawnionym do tego puncie (lista na stronie) i oni wpisza właściwą i wiarygodna dla służb medycznych informację na kartę.
Z tego co się zorientowałem takowe badanie wraz z kartą kosztuje ok 70zł.
Mechanika - to takie większe klocki Lego
----------
III

Luzak

Post autor: Luzak » czw lut 03, 2011

Liartez, dzięki za info :-)

disciple
Posty: 55
Rejestracja: śr sty 12, 2011
Miejscowość: opole
Motocykl: ..będzie vulcan
VROC: 0

Post autor: disciple » czw lut 03, 2011

ja noszę zawsze w dokumentach KREWKARTĘ - legitymowałam się nia z grupy krwi wiele razy
rzeczywiście dobra rzecz
ale jak to bywa...kiedyś zwrócono mi uwagę, że karta jest wydana wcześniej niż badanie laboratoryjne - o zgrozo, pomylili się w datach
warto więc sprawdzić czy wpisali prawidłową grupę krwi na karcie :roll:
no ale pomyłki wszędzie się zdarzają

jak dla mnie, proste i sensowne byłoby zmuszenie ludzi do określenia gr.krwi podczas kursu jazdy i wpisanie go do prawa jazdy jak i informację, że zgadzamy się na darowanie swoich organów w przypaku śmierci

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » czw lut 03, 2011

w dowodzie osobistym powinno to być
ale wtedy przez wydaniem dowodu trzeba by było robić badanie klientowi - raczej by nie przeszło w naszym pięknym kraju
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Awatar użytkownika
Krasnal
Posty: 2148
Rejestracja: sob kwie 24, 2010
Miejscowość: UK & Piotrków T.
Motocykl: Kawasaki VN2000 "lalunia"
VROC: 32105

Post autor: Krasnal » czw lut 03, 2011

To ile tych karteluszek trzeba miec,
ja swoja zeskanowalem i jest w pamieci, lacznie z pieczatkami datami i podpisami...
przepraszam, tutaj pieczatki, to cos zupelnie niespotykanego, wciaz jeszcze wierza ludziom na slowo...powaznie :mrgreen:
...spróbujmy byc szczesliwi, chocby po to, by swiecic innym przykladem...

+44 7540233074

Awatar użytkownika
Kika
Posty: 412
Rejestracja: pn lip 12, 2010
Miejscowość: Rzeszów
Motocykl: VN 900
VROC: 0

Post autor: Kika » czw lut 03, 2011

dzieki Krasnal za bezpieczny temat. Odpowiedzialnie było by coś takiego mieć.

Awatar użytkownika
Krasnal
Posty: 2148
Rejestracja: sob kwie 24, 2010
Miejscowość: UK & Piotrków T.
Motocykl: Kawasaki VN2000 "lalunia"
VROC: 32105

Post autor: Krasnal » czw lut 03, 2011

Kika pisze:dzieki Krasnal za bezpieczny temat. Odpowiedzialnie było by coś takiego mieć.
Do uslug :wink:
...spróbujmy byc szczesliwi, chocby po to, by swiecic innym przykladem...

+44 7540233074

Awatar użytkownika
MaciekSz
Posty: 3700
Rejestracja: ndz maja 09, 2010
Miejscowość: Pruszków
Motocykl: BMW K1200LT
VROC: 32197

Post autor: MaciekSz » czw lut 03, 2011

A może do tego tematu podejść inaczej? Może udałoby się "klubowo" zorganizować szkolenie z pierwszej pomocy, z naciskiem na pierwszą pomoc w wypadkach motocyklowych?

Jestem chętny na poniesienie takiego wydadku. Tym bardziej, że często jeździmy razem. I dobrze mieć pewność, że w razie tfu tfu problemów, koledzy i koleżanki z grupy będą wiedzieli jak pomóc.

Co Wy na to?
MaciekSz
Jest: K1200LT
Był VN 1700 Nomad B&W, Vulcan S, VN 2000 Rogue, VN1600 Nomad, VN900 Custom Ebony LE,
Er6N, R1150RT
VROC #32197
Obrazek

Awatar użytkownika
Baudolino
Posty: 945
Rejestracja: ndz cze 13, 2010
Miejscowość: Kraków
Motocykl: Lucynka
VROC: 32426

Post autor: Baudolino » czw lut 03, 2011

mpszyman pisze: zorganizować szkolenie z pierwszej pomocy
Samo szkolenie to jedno, ale po takim szkoleniu trzeba w jakiś sposób utrwalać umiejętności, a to już nie jest takie łatwe.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » czw lut 03, 2011

Temat w organizacji
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 1080
Rejestracja: pn kwie 26, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750
VROC: 29537

Post autor: Rudy » czw lut 03, 2011

Kurs jest po to żeby umieć pomóc komus a karta ICE i KREWKARTa sa dla własnego bezpieczeństwa więc są to dwie różne sprawy. Niemniej jednak obie sa równie ważne i jestem jak najbardziej za. Byłem co prawda na kursie pierwszej pomocy w PCK ale to było już parę wiosen temu więc warto odświeżyć sobie wiedzę.
Mechanika - to takie większe klocki Lego
----------
III

Awatar użytkownika
oktogon
Posty: 2154
Rejestracja: śr kwie 07, 2010
Miejscowość: Rzeszów
Motocykl: BMW K1200RT
VROC: 31527

Post autor: oktogon » czw lut 03, 2011

Na zlotach często są ustawione stanowiska Ratownictwa Medycznego, w tamtym roku w Małej byliśmy z Kasią w takim stanowisku, przećwiczyliśmy na fantomach reanimację, i fakt, to daje bardzo dużo tyle tylko ze wymaga to ciągłego odświeżania bo się normalnie zapomina jeśli nie ma się styczności na codzień.
_____ VROC 31527 _____

Awatar użytkownika
Baudolino
Posty: 945
Rejestracja: ndz cze 13, 2010
Miejscowość: Kraków
Motocykl: Lucynka
VROC: 32426

Post autor: Baudolino » czw lut 03, 2011

Liartez pisze:Byłem co prawda na kursie pierwszej pomocy w PCK ale to było już parę wiosen temu więc warto odświeżyć sobie wiedzę.
Właśnie o tym pisalem. Też jakiś czas temu zaliczyłem EFR i rescue, ale jako że na szczęście człowiek nie czesto musi korzystać z tych wiadomości przynajmniej połowe już zapomnialem.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 1080
Rejestracja: pn kwie 26, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750
VROC: 29537

Post autor: Rudy » czw lut 03, 2011

Zawsze możesz kupic sobie fantoma i ćwiczyc w domu LINK

Niestety ciężko dostac fantom kobiecy a troche głupio wyglda facet który w domu robi usta-usta męskiemu manekinowi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mechanika - to takie większe klocki Lego
----------
III

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 67 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 67 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą