Uklad wydechowy vn800 ,a vn900

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Volta
Posty: 56
Rejestracja: wt gru 11, 2018
Miejscowość: Warszawa,Wesoła
Motocykl: Kawasaki VN 800 Classic
VROC: 0

Uklad wydechowy vn800 ,a vn900

Post autor: Volta » wt maja 18, 2021

Witam.
Orientuję się może Ktoś czy caly uklad wydechowy ,kolektrory i wwydechy z vn900 mozna przełożyć bez przeróbek do vn800classic ? Czy kolanka maja taki sam ksztalt?

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1100
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Uklad wydechowy vn800 ,a vn900

Post autor: Tex66 » śr maja 19, 2021

Volta
Zakładam, że osoba pisząca tylko i wyłącznie w dobrej wierze odpowie na Twoje pytanie, ale niestety może się mylić, zarówno w przypadku potwierdzającym zgodność jak i twierdzącym o braku możliwości dopasowania.

Jeżeli ktoś Ci napisze, że cały układ wydechowy, kolektory, tłumiki i kolanka są identyczne, to co zrobisz, będziesz szukał i kupisz i próbował zamontować? A ostatecznie okaże się, że jednak nie pasuje.
A teraz w drugą stronę, a co w sytuacji, jak ktoś Ci napisze, że definitywnie nie pasują a co może być nieprawdą?
Celowo zostawiłem jeden przypadek:
- śruby o numerze referencyjnym 120 w VN800 której typ i symbol 9-cio znakowy też się zmieniał w tym modelu.
- śruba o numerze referencyjnym 120 w VN900 o symbolu 9-cio znakowym to całkiem inna śruba.

Ktoś napisze Ci, że pasują a Ty wyłożysz trochę kasy i okaże się, że zakup nietrafiony.
A nie lepiej samemu sprawdzić wszystko w katalogach części i porównać?
Najnormalniej samemu czegoś się nauczyć.

Masz tu coś, co odpowie Ci na twoje pytanie i definitywnie rozwieje wszelkie wątpliwości, celowo porównałem dwa classiki zbliżone rocznikowo.
Obrazek
Tex66

Volta
Posty: 56
Rejestracja: wt gru 11, 2018
Miejscowość: Warszawa,Wesoła
Motocykl: Kawasaki VN 800 Classic
VROC: 0

Re: Uklad wydechowy vn800 ,a vn900

Post autor: Volta » śr maja 19, 2021

Dziękuje. Masz racje . To pewnie loteria , choć liczyłem że może Ktoś zna temat z autopsji.

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1100
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Uklad wydechowy vn800 ,a vn900

Post autor: Tex66 » śr maja 19, 2021

Volta
Jak loteria?
Loteria – to jak jest wybór i jakaś szansa.
Załączyłem nawet wcześniej schematy z numeracją podzespołów, myślałem, że zauważysz różnice.

To teraz bardziej zrozumiale - Nie pasują i nie będą pasowały wydechy od VN900 do VN800.

Popatrz na końcówki kolektorów przykręcane do cylindrów i kąty wygięcia rur kolektorów dolnych i górnych w obu modelach – to tak najogólniej.
I Ty chcesz Instrukcje Serwisową? Po co?

Obrazek
Tex66

Volta
Posty: 56
Rejestracja: wt gru 11, 2018
Miejscowość: Warszawa,Wesoła
Motocykl: Kawasaki VN 800 Classic
VROC: 0

Re: Uklad wydechowy vn800 ,a vn900

Post autor: Volta » śr maja 19, 2021

Masz mnie. Obejrzałem po łebkach w telefonie . Teraz widze na dużym ekranie . To nie może się udać.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 6 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 6 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą