Rozbiórka tłumika

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Volta
Posty: 58
Rejestracja: wt gru 11, 2018
Miejscowość: Warszawa,Wesoła
Motocykl: Kawasaki VN 800 Classic
VROC: 0

Rozbiórka tłumika

Post autor: Volta » sob gru 29, 2018

Chciałbym wyjąć ten nawiercony dekiel tłumika. Ktoś go nawiercił dookoła ,a chcę te dziury zakryć lub nie jeśli niepotrzeba ,od wewnątrz i pustą przestrzeń tak jak na rysunku ,wypełnić wełną dla wytłumienia.Widzę że ta część jest w 3 miejscach na obwodzie zaspawana. Myślę żeby te miejsca rozwiercić i wyjąć ten dekiel. To dobry pomysł i zredukuję hałas?
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob gru 29, 2018 przez Volta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1164
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Post autor: artix » ndz gru 30, 2018

Wydaje mi się, że wypełnienie pustej przestrzeni powinno poprawić sprawę nadmiernego hałasu. Jeżeli zaślepisz otwory na tylnej pokrywie, to mocno zmniejszysz przelot tłumika. Główna rura wylotowa ma niewielką średnicę jak widzę, dodatkowo powinna być perforowana. Teraz masz dwa wyloty spalin, całkowicie przelotowy środkiem oraz drugi przez pustą komorę. Ja bym ponawiercał środkową rurę, testowo zaślepił co drugi otwór w tylnej pokrywie, komorę wypełnił wełną. Być może trzeba by zwiększyć przelot spalin do komory, nie wiem jakiej średnicy są te dwie rurki wlotowe. Kombinacje i eksperymenty, ale przynajmniej masz sporo miejsca na kombinacje.

Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Post autor: Wielebny Bolo » ndz gru 30, 2018

Ja do wypełnienia pustej komory używałem "druciaków" czyli myjek do garnków z wiórów nierdzewnych czy czegoś podobnego. Kupowałem to w normalnym sklepie z naczyniami i sprzętem gospodarstwa domowego. Dawały radę. Tak wytłumiłem cztery puste wydechy w Hondzie CB750. Wypełnienie ostatnich komór po prostu odpadły i telepały się w środku.
Motor ma cię wszędzie zawieźć a nie zawieść wszędzie.

Volta
Posty: 58
Rejestracja: wt gru 11, 2018
Miejscowość: Warszawa,Wesoła
Motocykl: Kawasaki VN 800 Classic
VROC: 0

Post autor: Volta » ndz gru 30, 2018

Tych otworów dookoła nie było fabrycznie.Ktoś je ponawiercał. Gdy zakryje je zwykła szmata to tak nie dudni. Te dwie rurki wewnątrz maja średnicę około 1.5-2 cm. Głowna podobnie i jest perforowana. Chyba będę musiał odciąć tłumik po obwodzie na około 2 centymetrach żeby wyciągnąć ten nawiercony dekiel. Napcham do środka wypełnienia i zobaczę jak będzie. Dodatkowo zrobię ten dekiel tak by była możliwość zdejmowania na dwie śrubki.
Jest też opcja aby wrócić do wersji fabrycznej czyli zaślepić te dziury od wewnątrz. Ale i tak nie ominie mnie skrócenie tłumika.
Ostatnio zmieniony ndz gru 30, 2018 przez Volta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1164
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Post autor: artix » pn gru 31, 2018

Wielebny Bolo pisze:Ja do wypełnienia pustej komory używałem "druciaków" czyli myjek do garnków z wiórów nierdzewnych czy czegoś podobnego. .
Też wpychałem do pustego wydechu dwa kłębki myjek przed każdym przeglądem mojego 'chopperowatego" Junaka. Cicho było, diagnosta zadowolony, po otrzymaniu pieczątki w dowodzie rejestracyjnym, wyciszenie znikało :)

Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Post autor: Wielebny Bolo » czw sty 03, 2019

Volta pisze:...zdejmowania na dwie śrubki.

nie na dwie tylko min. 3 śrubki. Na 2 dekiel będzie zachowywał się jak przepustnica w gaźniku. Bedzie się obracał. Nawet jak dasz 2 śrubki ale nieosiowo to bardzo szybko jedna z nich będzie ukręcona dekiel wyląduje gdzieś w rowie.
.

Volta
Posty: 58
Rejestracja: wt gru 11, 2018
Miejscowość: Warszawa,Wesoła
Motocykl: Kawasaki VN 800 Classic
VROC: 0

Post autor: Volta » czw sty 03, 2019

Wielebny Bolo pisze:
Volta pisze:...zdejmowania na dwie śrubki.

nie na dwie tylko min. 3 śrubki. Na 2 dekiel będzie zachowywał się jak przepustnica w gaźniku. Bedzie się obracał. Nawet jak dasz 2 śrubki ale nieosiowo to bardzo szybko jedna z nich będzie ukręcona dekiel wyląduje gdzieś w rowie.
.
Swięta racja

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 63 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 63 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą