Jaki kask otwarty?

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Woolf
Posty: 41
Rejestracja: pt kwie 10, 2015
Miejscowość: Nowogard
Motocykl: Kawasaki VN 1600
VROC: 0

Jaki kask otwarty?

Post autor: Woolf » pt kwie 24, 2015

Witam. Może ktoś polecić jakiś kask otwarty? Jakieś opinie o Nolanie N40 clasic plus lub Grex G4.1. Może HJC lub Scorpion? Będę wdzięczny za opinie ;)
Pozdrawiam
Tomek

Awatar użytkownika
zeglarz28
Posty: 69
Rejestracja: sob lut 28, 2015
Miejscowość: Wisla
Motocykl: VN2000 VN 1700 K1600GTL
VROC: 0

Post autor: zeglarz28 » sob kwie 25, 2015

W tym przedziale cenowym najwiecej moim zdaniem oferuje HJC. Jak masz wiekszy budzet to polecam Shoei J-Cruise. Kask genialny.

Awatar użytkownika
Krasnal
Posty: 2148
Rejestracja: sob kwie 24, 2010
Miejscowość: UK & Piotrków T.
Motocykl: Kawasaki VN2000 "lalunia"
VROC: 32105

Post autor: Krasnal » ndz kwie 26, 2015

Latam czasem w HJC, czasem, bo generalnie preferuje "orzeszka", bardzo fajny kask...
...spróbujmy byc szczesliwi, chocby po to, by swiecic innym przykladem...

+44 7540233074

Woolf
Posty: 41
Rejestracja: pt kwie 10, 2015
Miejscowość: Nowogard
Motocykl: Kawasaki VN 1600
VROC: 0

Post autor: Woolf » ndz kwie 26, 2015

A co powiecie na Scorpiona Exo? http://allegro.pl/kask-otwarty-scorpion ... 74634.html
Szukam kasku cichego do 800zł. Teraz jeździłem w szczękowym NItro ale strasznie huczał :(
dlatego myślę że otwarty będzie cichszy.
Patrzę też na szczękowce ale ciężko coś znaleźć bez przymierzania i przejażdżki dlatego liczę na wasze opinie i propozycje :)
Pozdrawiam
Tomek

michal26sie
Posty: 34
Rejestracja: sob lut 15, 2014
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Motocykl: Był En 500 jest vt 750 c planuje v 1500
VROC: 0

Post autor: michal26sie » ndz kwie 26, 2015

Ja latam drugi sezon w caberg riviera v2 polecam

Awatar użytkownika
Ryffka
Posty: 1398
Rejestracja: pn kwie 19, 2010
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: był VN2000 Soul Red, GTR 1400
VROC: 24863

Post autor: Ryffka » pn kwie 27, 2015

Woolf pisze: Jakieś opinie o Nolanie N40 clasic plus
Używam N40 od zeszłego sezonu i generalnie jestem zadowolony :) Szału jednak nie ma i zapewne w klasyfikacji głośności to będzie gdzieś pośrodku. Jest za to wygodny, przystosowany pod NComa, w szerokiej gamie kolorystycznej i ma sporo akcesoriów. W tym tygodniu przymierzam się do zakupu kasku dla mojej żony - już wersję Full z wpinaną szczęką np: http://allegro.pl/kask-nolan-n40-full-a ... 50325.html. Cena troszkę wyższa niż 800PLN :)

Awatar użytkownika
Barney
Posty: 1238
Rejestracja: czw wrz 13, 2012
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
Motocykl: VN 800E Drifter, VN 1700 Nomad
VROC: 35325

Post autor: Barney » pn kwie 27, 2015

Ja używam Scorpiona (Scorpion EXO-100 SOLID) - jestem bardzo zadowolony .... malym dyskonfortem moze byc tylko wymienna blenda (biala lub przyciemniana - woze obie ze soba) - .... mi bardzo odpowiada ... smigam nawet w chlodniejsze dni ..... szyba w moto robi swoje wiec mi nie przeszkadza ...

Skrobel chyba tez ma Scorpiona (pelnego) - mozesz go podpytac ....
VROC #35325

"Jeśli pijąc alkohol - jestem alkoholikiem
to czy pijąc Fantę - będę fantastyczny ...? "

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2580
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Post autor: Skrobel » pn kwie 27, 2015

Heh, Barney, skoro już mnie wywołałeś to napiszę, a co mi tam... Wprawdzie wątek jest na temat kasków otwartych, ale właśnie EXO-900 to taki niby modularny, bo domyślnie szczękowy, ale można odpiąć szczękę razem z szybką i założyć daszek i mamy kask otwarty.
Z perspektywy czasu i kolejnego kasku muszę powiedzieć, że za te pieniądze nie był zły. Niestety trochę przyciężki (chyba 1830 g) i wielki (jedna skorupa na wszystkie rozmiary). Niezbyt dobrze zaprojektowane miejsce na głośniczki (gniotły w uszy).
Ale poza tym wszystkim wygodny, przewiewny i znośnie cichy po zamknięciu.

Jako otwarty nadal ma wysuwaną blendę przeciwsłoneczną (wystarczająco ciemną). Ale z uwagi na mój mały łeb wyglądał na mnie trochę śmiesznie, więc prawie go nie używałem w tej formie.
LwG
Łukasz czyli Skrobel

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2580
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Post autor: Skrobel » pn kwie 27, 2015

Swoją drogą temat śledzę, bo też chciałbym kupić na upalne lato kask otwarty (ale raczej z długą szybą) albo nawet z taką odpinaną szczęką jak N43E albo coś podobnego. Na motobajzlu mierzyłem N43E Air właśnie, LS2 OF569 Scape i GREX J2PRO One 1.
Nolan najfajniejszy, ale już ich prawie nie ma bo pojawił się następca - pewnie technicznie poprawiony, ale już ma tyle udziwnień i dodatków, że jakoś mi się nie podoba na Cruisera.
LS2 zdecydowanie najładniejszy i nawet dość wygodny (no i ta cena), ale jak zwykle problem z okularami i uszami (nie za dużo tam miejsca). Mechanizm przypinania szczęki bardzo skomplikowany. W rezultacie sam nie byłem w stanie założyć szczęki mając kask na głowie. No i blenda w LS2 jest taka "nocna"... bardzo jasna.
GREX w gruncie rzeczy w porządku, ale ten który mierzyłem koszmarnie skrzypiał, a innego egzemplarza w moim rozmiarze nie było.
Te patenty z odpinaną szczęką kopiuje już sporo producentów. Można spróbować jeszcze CABERGa albo nawet HJC.
LwG
Łukasz czyli Skrobel

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » pn kwie 27, 2015

Co do mojego grexa j2 one chyba to jest - za tę cenę mam materiał nolana nie jakiś termoplastik, mój skrzypiący nie jest, ale cichy też nie (biorąc pod uwagę brak szyby w Turku) dla mnie jedyna "wada" póki co to jest duży, lub to przetłoczenie sprawia że wydaje się duży :D ale ogólnie jestem zadowolony :ok: za tę kasę też nie ma co wymagać cudów, choć czasem tęsknię za poprzednim Astone sportster.
Te są zaje....ste ale z podniesioną szczęką muszą być głośne, oby nie gwizdały
Obrazek

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2580
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Post autor: Skrobel » pn kwie 27, 2015

Niestety ze średnią i niższą półką zawsze będzie problem z wielkością skorupy. Wszyscy robią jeden rozmiar (czyli duży). Jak ktoś jest małych gabarytów to w takim kasku będzie wyglądał... tak jak wygląda :)

A co do szczęki przekładanej do tyłu, to Shark chyba miał taki patent już parę lat temu. I ktoś od nas miał taki kask, bo pamiętam że kiedyś z kimś rozmawiałem o tym. Rzeczywiście podobno cicho nie jest, ale w gruncie rzeczy otwarty kask nie do tego służy żeby było cicho :D

Z drugiej strony w takim LS2 jak pokazałeś szybka jest strasznie krótka. Większość Jetów ma szybę do podbródka, dzięki czemu nie połkniesz pszczoły w razie czego... :p
LwG
Łukasz czyli Skrobel

Awatar użytkownika
MarKov
Posty: 2479
Rejestracja: wt lip 06, 2010
Miejscowość: WARSZAWA
Motocykl: VN 1700 CLASSIC TOURER
VROC: 27362

Post autor: MarKov » pn kwie 27, 2015

Ja śmigam w takim i może nie jest najcichszy i najlżejszy ale godny zastanowienia
http://www.airoh.pl/katalog/model/3
MarKov
VN 1700 Classic Tourer
VN 900 Classic (był)

VROC # 27362

VoN
Posty: 179
Rejestracja: pt lip 04, 2014
Miejscowość: Kutno
Motocykl: VN 800 Classic
VROC: 36788

Post autor: VoN » pn kwie 27, 2015

Ten LS2 fajny, ale cena hmmm


Co do Grexa ja ostatnio patrzyłem na tego G4.1.:
Obrazek

W czarnym macie wydawał mi sie fajny,

Obrazek

Niestety nowość i brak opinii...

Awatar użytkownika
ciecio
Posty: 484
Rejestracja: ndz lut 17, 2013
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Kawasaki Vulcan 900 Classic
VROC: 36107

Post autor: ciecio » pn kwie 27, 2015

Mam dwa kaski LS2, otwarty i szczękowiec.
Oba są strasznie głośne.
Nadają się do miasta, ale w dalszą podróż nie polecam.
"Wojną zachwycają się tylko ci, którzy nigdy jej nie poznali" Erazm z Rotterdamu
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do Swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2580
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Post autor: Skrobel » wt kwie 28, 2015

A no właśnie. Ten LS2, który ja mierzyłem miał niedokładnie spasowaną szybę. Po zamknięciu na górze nie przylegała do uszczelki, więc wyobrażam sobie, że strasznie świszcze tamtędy. Nie wspominając o potencjalnych efektach w deszczu... :wall:

Co do GREXa to właściwie jest prawie NOLAN. Skorupa chyba właśnie u NOLANa jest produkowana. Reszta też zerżnięta z N43E Air dość wiernie. Takiego też mierzyłem na motobajzlu. Nie było mojego rozmiaru więc włożyłem trochę większy. Mam wrażenie, że blenda jest trochę za płytka. Nie zakrywa całego pola widzenia. I mogłaby być ciemniejsza...
Jak z głośnością to też nie powiem, ale spasowanie wydawało się OK.
LwG
Łukasz czyli Skrobel

Woolf
Posty: 41
Rejestracja: pt kwie 10, 2015
Miejscowość: Nowogard
Motocykl: Kawasaki VN 1600
VROC: 0

Post autor: Woolf » czw kwie 30, 2015

Pozdrawiam
Tomek

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 3249
Rejestracja: śr kwie 21, 2010
Miejscowość: Warszawa-Wilanów
Motocykl: VN 1500 Nomad, VN 2000 Diablo Black
VROC: 25311

Post autor: Piotr » czw kwie 30, 2015

Ja proponuję żebyś zaczął od przymiarki każdego z tych, które wybrałeś.

Moja rada jest taka, wybierz najwygodniejszy, bo nie ma nic gorszego jak niewygodny kask, który Cię uwiera i powoduje duży dyskomfort w podróży, o wiele łatwiej zniesiesz hałas niż złe dopasowanie kasku, a jeżeli dopasujesz sobie kask cichy i wygodny to wtedy będziesz czerpał 100% przyjemności z jazdy.

Ja już chyba znalazłem optymalne rozwiązanie, ale to jest już mój 5 kask, jest zdecydowanie lepszy od poprzednich. Celowo nie piszę jaki, bo każdy z nas jest inny i trzeba szukać takiego który będzie dla Ciebie wygodny i co najważniejsze BEZPIECZNY !!!
VROC#25311

--- www.v-moto.pl części ,akcesoria, oleje, filtry... do VN-ów ---

http://www.steelrosesmcsouthside.pl

Awatar użytkownika
ciecio
Posty: 484
Rejestracja: ndz lut 17, 2013
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Kawasaki Vulcan 900 Classic
VROC: 36107

Post autor: ciecio » czw kwie 30, 2015

Sam takowego nie posiadam, ale słyszałem opinie, że Nolan43 daje radę
"Wojną zachwycają się tylko ci, którzy nigdy jej nie poznali" Erazm z Rotterdamu
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do Swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Woolf
Posty: 41
Rejestracja: pt kwie 10, 2015
Miejscowość: Nowogard
Motocykl: Kawasaki VN 1600
VROC: 0

Post autor: Woolf » pt maja 01, 2015

Z tym przymierzaniem jest kłopot. Żaden sklep nie chce ściągnąć tylu kasków a zazwyczaj na stanie mają kaski HJC, LS2 i Airohy bo te najlepiej schodzą. W Szczecinie jeszcze gość polecał Astone.
Poprawcie mnie jeśli się mylę. Żeby kask był cichy musi być jak najgładszy, mieć jak najmniej wystających elementów czy nie tak?
Taki jest tylko Scorpion :) ale zastanawiam się właśnie na d Nolanem 43 lub tym Grexem bo ponoć to to samo tylko tańsze :)
Pozdrawiam
Tomek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 41 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 41 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą