Nagrywanie jazdy aparatem

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Awatar użytkownika
jano
Posty: 126
Rejestracja: pt cze 22, 2012
Miejscowość: Krakow - Wieliczka
Motocykl: VN 800 classic
VROC: 0

Nagrywanie jazdy aparatem

Post autor: jano » ndz kwie 07, 2013

Macie jakis pomysl jak nagrac jazde motocyklem zwyklym aparatem? Probowal to ktos z Was?
Pomyslalem nad czyms takim: http://www.youtube.com/watch?v=ZEqaHC-WoKc

Ale nie wiem jak on tam ma ta kamere zamontowana :-)

Awatar użytkownika
kazuhira
Posty: 1382
Rejestracja: ndz sty 16, 2011
Miejscowość: Kotliska
Motocykl: KLE650
VROC: 33862

Post autor: kazuhira » ndz kwie 07, 2013

Próbowałem :)

Compaktem zamocowanym na uchwycie R.A.M. /system uchwytów kulowych [adapter do wkręcenia od spodu w miejsce mocowania na statywie]

Efekty takie sobie :/ - znaczy się kompakt nie dawał rady :(

Zapraszam kolegę również do wątku o kamerze na motocyklu - tam to poruszono szerzej :ok:
Nie jestem dziwny ... jestem z edycji kolekcjonerskiej :D

Awatar użytkownika
jano
Posty: 126
Rejestracja: pt cze 22, 2012
Miejscowość: Krakow - Wieliczka
Motocykl: VN 800 classic
VROC: 0

Post autor: jano » ndz kwie 07, 2013

Slabo szukalem :oops:
Dzieki Kazuhira ;)

Ramms
Posty: 423
Rejestracja: ndz paź 07, 2012
Miejscowość: Lubin
Motocykl: VTX 1300
VROC: 0

Post autor: Ramms » ndz kwie 07, 2013

Mam rejestrator samochodowy...tak sobie kminę jak go zamontować żeby wyeliminować drgania
Obrazek

szyba odpada, bo za bardzo drga...
Pozdrawiam Robert

Awatar użytkownika
jano
Posty: 126
Rejestracja: pt cze 22, 2012
Miejscowość: Krakow - Wieliczka
Motocykl: VN 800 classic
VROC: 0

Post autor: jano » ndz kwie 07, 2013

Mysle ze drgania moglo by wyeliminowac zamontowanie kamerki na kurtke - kdzies na klate, tak jak ma ten koles z filiku ktory podalem wczesniej. Dodatkowo, nagranie ladniej wyglada kdy widac i kierownice motocykla. Ale pytanie brzmi jak to tam zamocowac :) Moze tasma klejaca dookola klaty? :ok:

Awatar użytkownika
Seren
Posty: 142
Rejestracja: pn wrz 19, 2011
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN800A Bordo Kawasuka
VROC: 34330

Post autor: Seren » pn kwie 08, 2013

do kamerki GoPro jest specjalny "pajączek" do mocowania kamery na klacie
Ostatnio oglądałem filmiki z Wietnamu kolegów i zdjęcia wychodzą super w ten sposób nagrane

Nie wiem jak bardzo zależy Ci na estetyce kierowcy w trakcie jazdy ale widziałem tez patenty - kompakt + power tape :)

Awatar użytkownika
Pawelek450
Posty: 242
Rejestracja: śr lip 27, 2011
Miejscowość: Suwałki
Motocykl: VN 15 SE
VROC: 0

Post autor: Pawelek450 » pn kwie 08, 2013

przyklej na przyssawkę do zbiornika - może to będzie do góry nogami, programem "odwrócisz" i będzie ok

Hartfik
Posty: 106
Rejestracja: ndz lis 25, 2012
Miejscowość: Brusy
Motocykl: vn 2000
VROC: 0

Post autor: Hartfik » pn kwie 08, 2013

Ramms pisze:Mam rejestrator samochodowy...tak sobie kminę jak go zamontować żeby wyeliminować drgania
Obrazek

szyba odpada, bo za bardzo drga...
Mam taki sam zamontowany na uchwycie od lusterka . Wydaje mi się że będzie dobrze ale jeszcze sprawdzę. Pozdro.
Hartfik

Ramms
Posty: 423
Rejestracja: ndz paź 07, 2012
Miejscowość: Lubin
Motocykl: VTX 1300
VROC: 0

Post autor: Ramms » wt kwie 09, 2013

Hartfik pisze: Mam taki sam zamontowany na uchwycie od lusterka . Wydaje mi się że będzie dobrze ale jeszcze sprawdzę. Pozdro.
A jak go zamontowałeś?? Zrób foto jak możesz...
Pozdrawiam Robert

Trufel

Post autor: Trufel » wt kwie 09, 2013

Ramms pisze:Mam rejestrator samochodowy...tak sobie kminę jak go zamontować żeby wyeliminować drgania
Obrazek

szyba odpada, bo za bardzo drga...
a powiedz jak wygląda sprawa z jakością i wielkością z filmikami z tej kamerki ??

Ramms
Posty: 423
Rejestracja: ndz paź 07, 2012
Miejscowość: Lubin
Motocykl: VTX 1300
VROC: 0

Post autor: Ramms » śr kwie 10, 2013

Mam kilka na YT, sam oceń:

Goclever
Pozdrawiam Robert

Trufel

Post autor: Trufel » śr kwie 10, 2013

nawet nawet szkoda ,że nie ma w HD , ale jak dla mnie spoko . Ciekawe jak by się zachowała na moto ?? Próbowałeś ??

Ramms
Posty: 423
Rejestracja: ndz paź 07, 2012
Miejscowość: Lubin
Motocykl: VTX 1300
VROC: 0

Post autor: Ramms » śr kwie 10, 2013

No właśnie nie, ale Hartfik wyżej ma jakiś patent, czekam właśnie aż się odezwie...a tego Goclevera kupiłem na stronie firmowej, dodałem kartę 32 co daje 18 godzin nagrania z dźwiękiem (można i bez) w pętli, czyli najstarsze pliki są kasowane. Nagrywa pliki albo 2 albo 5 albo 15 minutowe.
Pozdrawiam Robert

Laku
Posty: 76
Rejestracja: czw kwie 12, 2012
Motocykl:
VROC: 0

Post autor: Laku » śr kwie 10, 2013

jano!
Jeśli myślisz o Gopro to mogę jak najbardziej polecić.
Mam Hero3 Black, narazie testowałem tylko "na samochodzie" (z racji pogody) i efekty są znakomite ( a jestem wybredny ). Jakość filmików, rozpiętość tonalna nagrania, szczegóły w światłach i cieniach, bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły! I mam tu na myśli surowy plik z kamerki bez obróbki. Zaszokowałem się jak dobrze radzi sobie "pod światło". Dodatkowo aspekty techniczne (np 120 kl/sek w w rozdzielczości 720p) Generalnie chyba żaden aparat typu kompakt nie da Ci takiej jakości.
A tu coś na temat:
https://www.youtube.com/watch?v=i7SINoKeDCg
Więcej o Gopro i akcesoriach:
http://gopro.com/products/?gclid=CI2usL ... 3godbAoAng

Awatar użytkownika
jano
Posty: 126
Rejestracja: pt cze 22, 2012
Miejscowość: Krakow - Wieliczka
Motocykl: VN 800 classic
VROC: 0

Post autor: jano » śr kwie 10, 2013

Wyglada na fajna kamerke - dobra jakosc obrazu i tez dzwieku (nieslychac powietrze), chociaz na poczatku mialem wrazenie jakbym patrzyl przez "judasza" :) - wszystko bylo tak troche okragle, ale potem podczas jazdy to bylo fajne, bo bylo wiecej widac.

Najpierw chialbym sporobac nagrac zwyklym aparatem. Nie jest on chyba HD, ale wydaje mi sie ze taka jakosc bedzie mi wystarczac. Napewno sproboje i dam znac - mam nadzieje ze mi sie uda umiescic tu filmik. A jak nie bedzie dobrze a bede mial jakas zbedna kase, to kupuje GoPro za 1300zl :razz: :)

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » czw kwie 11, 2013

A jak nie bedzie dobrze a bede mial jakas zbedna kase, to kupuje GoPro za 1300zl :razz: :)
O żesz to ja na paliwo za cały zeszły sezon jakieś 1600 zeta dałem :D w razie czego kolega jest dystrybutorem to wycena do kilku i się obluka jak z ich autoryzacją :ok:

Hartfik
Posty: 106
Rejestracja: ndz lis 25, 2012
Miejscowość: Brusy
Motocykl: vn 2000
VROC: 0

Post autor: Hartfik » czw kwie 11, 2013

Ramms pisze:No właśnie nie, ale Hartfik wyżej ma jakiś patent, czekam właśnie aż się odezwie...a tego Goclevera kupiłem na stronie firmowej, dodałem kartę 32 co daje 18 godzin nagrania z dźwiękiem (można i bez) w pętli, czyli najstarsze pliki są kasowane. Nagrywa pliki albo 2 albo 5 albo 15 minutowe.
Prześle ci zdjęcia a nawet filmik tylko powiedz mi jak bo coś mi nie wychodzi. pozdro :ok:
Hartfik

Hartfik
Posty: 106
Rejestracja: ndz lis 25, 2012
Miejscowość: Brusy
Motocykl: vn 2000
VROC: 0

Post autor: Hartfik » czw kwie 11, 2013

Ramms pisze:No właśnie nie, ale Hartfik wyżej ma jakiś patent, czekam właśnie aż się odezwie...a tego Goclevera kupiłem na stronie firmowej, dodałem kartę 32 co daje 18 godzin nagrania z dźwiękiem (można i bez) w pętli, czyli najstarsze pliki są kasowane. Nagrywa pliki albo 2 albo 5 albo 15 minutowe.
Prześle ci zdjęcia a nawet filmik tylko powiedz mi jak bo coś mi nie wychodzi. pozdro :ok:
Hartfik

Awatar użytkownika
Seren
Posty: 142
Rejestracja: pn wrz 19, 2011
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN800A Bordo Kawasuka
VROC: 34330

Post autor: Seren » czw kwie 11, 2013

ja tez się czaje na GoPro, liczyłem że jak wejdzie 3 seria tych kamerek to 2 ceny spadną, ale jak na razie :dupa: trzymaja cene sztywno
ale co tu dużo gadać płaci się za jakość

Hartfik
Posty: 106
Rejestracja: ndz lis 25, 2012
Miejscowość: Brusy
Motocykl: vn 2000
VROC: 0

Post autor: Hartfik » pt kwie 12, 2013

Trochę do bani ale coś widać

https://www.youtube.com/watch?v=iYXrWnXtDUs
Hartfik

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 64 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 64 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą