Problem z odpaleniem VN 750 po naprawach

Awatar użytkownika
Stevie69
Posty: 116
Rejestracja: śr sie 14, 2013
Miejscowość: Bochnia
Motocykl: VN 750 86'
VROC: 36259

Problem z odpaleniem VN 750 po naprawach

Post autor: Stevie69 » wt sty 28, 2014

Witajcie Panowie,

Mam problem z odpaleniem mojego Vulcana 750tego :(

Na początku zimy zacząłem prace nad doprowadzeniem go do stanu używalności. Wtedy palił, jeździł i strzelał w tłumiory - nie miał jednak ładowania. Po zdiagnozowaniu spalonego alternatora rozebrałem motonga, wyciągnałem silnik i oddałem go do szkiełkowania. Okazało się jednak, że silnik nie był dobrze zabezpieczony i granulat dostał się do środka. Oddałem silnik do czyszczenia, odebrałem, założyłem alternator, skręciłem wszystko do kupy , wsadziłem w ramę, pozakładałem filtry i chłodnicę, zalałem płynami i ... dupa.

Akumulator kupiłem przed naprawami (myślałem, że to jego wina a nie alternatora).
Na dobrze naładowanym aku z tylnego kolektora strzela ogniem, z przedniego nie strzela, po dłuższym kręceniu rozrusznikiem z kolektora przedniego i węża przy gaźnikach leje się benzyna.

Sprawdziłem wszystkie świece, iskra jest na każdej z czterech.
Czy konieczna jest regulacja gaziorów ? Robiłem to w serwisie przed pracami.
Motonga próbuje odpalić bez wydechów.
Czy któreś powyższe + niesprzyjająca temperatura są winne, czy szukać błędów gdzie indziej ?

Mogłem źle podpiąć filtr powietrza, nakreśli ktoś jak to powinno wyglądać? Byłbym niezmiernie wdzięczny za jakieś fotki :pada:
Benzyna we krwi - Olej w głowie
VROC 36259

Awatar użytkownika
Wojtek34
Posty: 334
Rejestracja: wt sty 15, 2013
Miejscowość: Bledzew - Lubuskie
Motocykl: VN750 92'
VROC: 0

Post autor: Wojtek34 » czw lut 06, 2014

Nie jestem mocny w mechanice, ale stawiałbym chyba na prąd. Skoro paliwo leci to powinien odpalić. Być może świece dają iskrę w niewłaściwym momencie. Ja użytkując kiedyś maluchy i poloneza kierowałem się starą indiańską zasadą, że jak jest paliwo i iskra tu musi działać :) - tam wystarczyło pokręcić aparatem zapłonowym i było ok :) Sprawdź elektrykę - kable, połączenia, moduły odpowiedzialne za zapłon, cewki itd. Jeszcze pytanie może głupie, ale masz odpowiednio naładowany akumulator? Sprawdź jeszcze czy rozrusznik dobrze kręci.
"Odkręcam gaz i znikam stąd, jestem wolny"

Awatar użytkownika
Stevie69
Posty: 116
Rejestracja: śr sie 14, 2013
Miejscowość: Bochnia
Motocykl: VN 750 86'
VROC: 36259

Post autor: Stevie69 » czw lut 06, 2014

Rozrusznik kręci dobrze, akumulator doładowywuje po każdej nieudanej próbie odpalenia.
Dzisiaj spróbuję zapalić przy bardziej ludzkiej temperaturze niż ostatnio (ostatnio jak odpalałem to było w okolicach -15 stopni) :)
Benzyna we krwi - Olej w głowie
VROC 36259

Awatar użytkownika
Stevie69
Posty: 116
Rejestracja: śr sie 14, 2013
Miejscowość: Bochnia
Motocykl: VN 750 86'
VROC: 36259

Post autor: Stevie69 » czw lut 06, 2014

Filmik z dzisiejszej próby:
http://www.youtube.com/watch?v=W7bsX5ihMC0

Pod koniec filmiku widać jak z wężyka, który idzie od góry gaźników wręcz tryska paliwo. To jest wężyk przelewowy ? Za dużo paliwa w gaziorach, pływak czy coś innego :/ ?
Benzyna we krwi - Olej w głowie
VROC 36259

Awatar użytkownika
Pawelek450
Posty: 242
Rejestracja: śr lip 27, 2011
Miejscowość: Suwałki
Motocykl: VN 15 SE
VROC: 0

Post autor: Pawelek450 » czw lut 06, 2014

powiem ci tyle - źle założone przewody na gaźniku - jeden założyłeś prawdopodobnie na otwór odpowietrzający - u mnie w en500 tak założyłem- na środku jest rurka pomiędzy gaźnikami i tam założyłem przewód. odpalił objechałem na próbę wokoło plac i ok 2-3 litrów paliwa poszło po silniku. Dobrze że się nie zapalił - nie wiadomo czy stawać czy lecieć jak pochodnia;)

Awatar użytkownika
Pawelek450
Posty: 242
Rejestracja: śr lip 27, 2011
Miejscowość: Suwałki
Motocykl: VN 15 SE
VROC: 0

Post autor: Pawelek450 » czw lut 06, 2014

mój en500 źle palił w mrozy - jak podłączyłem pod samochód na klemy od razu zapalał - jak z aku niestety kręcił, kręcił, aż aku padał - przyniesiony z domu i naładowany, jak było na plusie było ok jak na minusie niestety padaka

Awatar użytkownika
Milan
Posty: 41
Rejestracja: wt sty 07, 2014
Miejscowość: chełm
Motocykl: VN 700
VROC: 36307

Post autor: Milan » pn lut 10, 2014

sprawdz czy dobrze założyłes przewody paliwowe, sprawdz kranik czy leci paliwo z dwóch stron, pomiędzy gaziorami powinien być trójnik połączony z dwoma gaziorami szlałfikami to jest odpowietrzenie gaziorów, podstaw duzy aku od samochodu połącz przewodami daj ssanie i manetka do oporu i kręć powinien zaskoczyć, uwazaj żebyś nie spalił rozrusznika dawaj mu odpocząć, jak podpali regulacja gaziorów, moze się pływak zawiesił? jak cos to dzwoń 607307318
"KTO JEST BEZ WINY NIECH PIERWSZY RZUCI KAMIENIEM"
JEZUS

Awatar użytkownika
Anazar
Posty: 51
Rejestracja: śr maja 18, 2011
Miejscowość: Świebodzin
Motocykl: VN700
VROC: 15090

Post autor: Anazar » śr lut 12, 2014

Na próbę odpaliłem dziś moje 700 i jakby za wolno tobie rozrusznik kręci :-).
(ja używam bezobsługowych, bo żwawiej wałem obracają). Jak wyżej napisano przy próbach odpalania "wspomóż dodatkowym aku", kranik na rezerwę na wszelki wypadek (aby awarię zaworku kranika wyeliminować) i jak wyżej, sprawdź czy właściwie wszelkie przewody na układzie paliwowym i dolotowym pozakładałeś. Posprawdzaj szczelność tych przewodów.

Awatar użytkownika
Stevie69
Posty: 116
Rejestracja: śr sie 14, 2013
Miejscowość: Bochnia
Motocykl: VN 750 86'
VROC: 36259

Post autor: Stevie69 » śr lut 12, 2014

Oddaje dzisiaj moto do Wilczej, podejrzewam że mechanik który czyścił silnik z granulatu źle złożył rozrząd : /

Co do kręcenia rozrusznikiem, raz pierdnął z wydechów i kręci teraz dużo żwawiej :scrach:

Zobaczymy co powiedzą eksperci :)
Benzyna we krwi - Olej w głowie
VROC 36259

Awatar użytkownika
Spike
Posty: 7
Rejestracja: sob lut 25, 2017
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Motocykl: Kawasaki Vulcan VN 750
VROC: 0

Post autor: Spike » ndz maja 06, 2018

Siemano,Stevie69,Może powiesz co okazało się być przyczyną w Twoim moto,bo właśnie mam identyczny problem.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 0 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą