Nomad 1700 - Adam-Motocykle - opinia

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Nomad 1700 - Adam-Motocykle - opinia

Post autor: Skrobel » wt lis 12, 2013

Czołem drodzy koledzy!

Sezon ma się ku końcowi, ja przez ostatni tydzień nie zrobiłem ani 1 km i chyba już nie zrobię... taka depresja sprzyja różnym dziwnym myślom, pomysłom, rozważaniom i rzeczom typu "jasna cholera, po co ja zaglądałem na to allegro!!!" :wall:

Zaznaczam, że sprawę traktuję trochę z przymrużeniem oka. Mimo wszystko przesiadka na moto ważące pewnie z 350 kg po jednym sezonie na motocyklu to chyba nie najlepszy pomysł. A jednak jest kurna taki piękny, że oczu nie mogę oderwać.... :D Ale jak na chwilę oderwę oczy od tego motocykla i zajrzę na konto to.... na jakiś czas mi przechodzi :hammer:

A teraz do rzeczy:
http://www.adammotocykle.otomoto.pl/kaw ... 45787.html

Czy ktoś mógłby podzielić się ogólną opinią na temat firmy Adam-motocykle? A ponieważ to jest Poznań, może któryś z kolegów z "Polski A" mógłby nawet odwiedzić tę firmę i obejrzeć tego Nomada? Czy generalnie ta cena wydaje Wam się rozsądna jak na taki egzemplarz? I czy 1700 to rzeczywiście dobry wybór? Niezawodność VN 1600 jest niemal legendarna i zastanawiam się czy 1700 jako silnik mimo wszystko bardziej skomplikowany może powtórzyć ten sukces?
LwG
Łukasz czyli Skrobel

Yuzek
Posty: 1149
Rejestracja: sob sty 26, 2013
Miejscowość: Poznań/Kamionki
Motocykl: VN1700 Classic
VROC: 0

Post autor: Yuzek » wt lis 12, 2013

Jeśli chcesz podjadę obejrzę - ale pewnie dopiero w piątek

Adam - motocykle - opinie różne od super do więcej już u nich nie kupię

Kilku z nas kupili tam VN - pewnie podzielą się opinią
LwG Darek
Iguanas Poznań

michaLL
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 12, 2013
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: VN800
VROC: 0

Post autor: michaLL » wt lis 12, 2013

można poczytać o tej firmie na wielu forach motocyklowych, są opinie pozytywne, ale też negatywne... Cena wydaje się niezbyt wysoka, no ale wiadomo motocykl z USA. Moim zdaniem, kwestia co było uszkodzone i czy został uczciwie naprawiony :)

Grześ
Posty: 1338
Rejestracja: sob cze 16, 2012
Miejscowość: Mosina
Motocykl: Vulcan VN2000C ,,Bandzior,,
VROC: 35561

Post autor: Grześ » wt lis 12, 2013

Fajne moto. Naprawiają niestety niskim kosztem. Sam u nich kupowałem poprzedni VN. Serwisu nie polecam bo wypuścili mnie z odkreconą osią przedniego kola/ kryminał. A moto jak moto wujek google prawde ci po vinie powie. :ok:
--

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Post autor: Skrobel » wt lis 12, 2013

Dzięki chłopaki, lejecie miód na moje serce... ;)
LwG
Łukasz czyli Skrobel

Robrob
Posty: 197
Rejestracja: śr mar 06, 2013
Miejscowość: Łomża
Motocykl: BMW K1200 LT
VROC: 0

Post autor: Robrob » wt lis 12, 2013

Ciekawych opini na ich temat to nie słyszałem
Motocykle są jak wódka..prawdziwa jazda zaczyna się od litra..

Awatar użytkownika
Daromax
Posty: 1455
Rejestracja: pt kwie 22, 2011
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: VN 2000 Classic LT
VROC: 33649

Post autor: Daromax » ndz lis 17, 2013

:) Handlarz to handlarz według mnie niema uczciwych zawsze klientowi wciśnie towar jeden mniej drugi więcej kombinuje oni z tego żyją , takie moje zdanie :p

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Post autor: Skrobel » ndz lis 17, 2013

Niewątpliwie masz wiele racji. Choć muszę przyznać, że na przykład w przypadku Irka z Kutna, u którego kupowałem moją Kawę, było w miarę OK. Wytłumaczył mi co i jak, pokazał w jakim stanie jest łańcuch i opony. Zasugerował, że na pewno trzeba byłoby wymienić wszystkie płyny...
Poza tym obcemu gościowi w dodatku bez prawa jazdy (jeszcze wtedy nie odebrałem papierów) pozwolił wyjechać motocyklem na ulicę, także mogłem chociaż sprawdzić czy nie jeździ bokiem i czy skrzynia biegów działa.

Ale z zasłyszanych historii rzeczywiście scyzoryk sam się w kieszeni otwiera. Ale z drugiej strony niektórych motocykli (jak np. V2N) nie da się kupić ot tak, tylko większość egzemplarzy stoi u handlarzy. Trzeba wybierać mniejsze zło. Zresztą 1,7 też na rynku "detalicznym" są zaledwie pojedyncze sztuki...
LwG
Łukasz czyli Skrobel

JUNIOR
Posty: 14
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013
Miejscowość: Zielonka k/W-wy
Motocykl: VN 900 CLASIC
VROC: 0

Post autor: JUNIOR » pn lis 18, 2013

Jeżeli jest ze stanów to ja bym jednak poszukał w necie info po vin .z samochodami sie da to może z motocyklami też .
Ludziska ściągają ze stanów sporo motocylki i myślę ze większość z aukcji a tam są one w róznym stanie . jak masz czas i chwilę cierpliwości to zaiżyj sobie tutaj www.iaa.com
jest to jedna ze stron z aukcjami ze stanów ,trzeba tylko trochę poświęcić czasu zeby wszystko poustwiać i i można sobie troszkę pooglądać

Awatar użytkownika
Tokar
Posty: 2278
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN 2000
VROC: 33470

Post autor: Tokar » pn lis 18, 2013

Jeżeli chcecie kupić coś zza wielkiego stawu polecam sprawdzić VIN na tych stronach. Trochę to kosztuje, ale warto.
https://www.instavin.com/
http://www.add123.com/
https://www.nicb.org/theft_and_fraud_aw ... k/vincheck

Yuzek
Posty: 1149
Rejestracja: sob sty 26, 2013
Miejscowość: Poznań/Kamionki
Motocykl: VN1700 Classic
VROC: 0

Post autor: Yuzek » śr lis 20, 2013

byłem dzisiaj i obejrzałem

1.Malowany prawy kufer
2,Szyba wymieniana
3.Obdrapane śruby przy ramie - były odkręcane
4.opony nieoryginalne zjechane - zakładam ,że to 2 kpl. ale na 15 tys. mil to i tak za dużo zjechane
5.Wydechy amatorsko ponawiercane

Generalnie odradzam
LwG Darek
Iguanas Poznań

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Post autor: Skrobel » śr lis 20, 2013

Yuzek - dozgonna wdzięczność :pada:
Ostatecznie wyleczyłeś mnie z tego motocykla. A i tak muszę się pochwalić, że nie zaglądałem do niego od wczoraj :D
Może teraz będę mógł pocieszyć się swoją 800 choć przez 2 lata...
LwG
Łukasz czyli Skrobel

czarny
Posty: 287
Rejestracja: pt wrz 28, 2012
Miejscowość: STARGARD
Motocykl: HD V-ROD MUSCLE
VROC: 0

Post autor: czarny » pt cze 27, 2014

miałem u nich kupic kiedyś vn 2000, miał być igla, jak go przywieźli do mnie to się okazało ze malowany caly, na zbiorniku zwarzony lakiel zacieki na błotnikach, tylne kierunki od vn 900, a według nich lekko był polozony na prawym gmolu, generlanie nie polecam, tak jak ktoś napisał naprawiają tanim kosztem u fajansiarzy jakiś, nie polecam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 0 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą