VN-15

Qudłaty
Posty: 34
Rejestracja: pt mar 29, 2013
Miejscowość: Tczew
Motocykl: Kawasaki VN-15
VROC: 0

VN-15

Post autor: Qudłaty » pn cze 17, 2013

Witam.

No nie udało mi się jechać na zjazd, a tak liczyłem. Za dużo klijętów przyjechało, chyba chcieli mi na złość zrobić.

Ale do rzeczy. Mój przyjaciel zakupił nie dawno VN-15B 99r. Wczoraj przyszedł do mnie i poprosił o pomoc. Poszedłem do niego i zaraz zabrałem się za robote. Przy próbie odpaleniu VN starter zaczoł cykać, zaraz powiedziałem że aku do wymiany lub podładować. Więc wziełem swój z VN. Co się okozało to samo. Pierwsze podejżenie że padł sarter więc wymieniłem bo mam w zapasie jeden. Dalej to samo. Następne podejżenie rozrusznik, ale to zbyt dużo zabawy, wieć dałem mu dziś do wykręcenia. Co jeszcze mnie zaskoczyło to że jak wyjmę z tylniego cylindra świece to kręci normalnie a jak wykręce z przedniego i wkręcę do tylniego jest cykanie.

Mój przyjaciel by sam napisał ale jest niemcem i nie zna Polskiego.
Witam.

Gabriel
Posty: 150
Rejestracja: wt cze 28, 2011
Miejscowość: PL
Motocykl: Vulcan
VROC: 0

Post autor: Gabriel » pn cze 17, 2013

witam, czy po wyjęciu świecy czy tylko po odłączeniu przewodu WN? Wykręć świecę ale przyłóż do masy tak aby iskra była, sprawdzisz czy jest iskra i czy prąd nie ucieka. Wygląda to na jakieś zwarcie. Druga sprawa to zepsuty rozrusznik, jak ma ciężko to nie daje rady. Sprawdź najpierw ze świecą położoną na silniku(do masy), jak wraz nie zakręci sprawa rozwiązana. Jak się spisuje tylko po zdjęciu fajki bez wykręcania świecy?
Motorek jaki mam VN-15SE

Qudłaty
Posty: 34
Rejestracja: pt mar 29, 2013
Miejscowość: Tczew
Motocykl: Kawasaki VN-15
VROC: 0

Post autor: Qudłaty » pn cze 17, 2013

Odłoczyłem przewody i jest tak samo. Przyłożyłem świece do masy jest tak samo.
A co tego rozrusznika wiczorem będę wiedział w jakiej kondycji jest.
Sprawdzę dokładnie elektrykę i zobaczę co i jak
Witam.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 0 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą