Egzamin na kat.A - Będzie Trudniej!!!!!!!!!!!!!!

Przepisy, regulaminy, szkółka, techniki jazdy itp.
FlasH
Posty: 146
Rejestracja: sob sie 11, 2012
Miejscowość: Warszawa / Rzepin
Motocykl: VN800 Classic
VROC: 0

Post autor: FlasH » pt kwie 19, 2013

Rzeczywiście może być trudniej...
http://www.scigacz.pl/Yamaha,FZ1,jako,p ... 20720.html

Awatar użytkownika
heko
Posty: 19
Rejestracja: wt lip 24, 2012
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Motocykl: W planach VN900..
VROC: 0

Post autor: heko » śr kwie 24, 2013

Witam, dawno mnie tu nie bylo..
Plany byly piekne, kupic Vulcana, dopiescic, zrobic prawko A i sie bawic. Niestety w lutym mialem dosc nieprzyjemny wypadek podczas zaladunku i od tamtej pory siedze na L4. Caly czas sledze te nowinki dotyczace zmian w kursach/egzaminach i lekko mi sie wlos na glowie jezy bo w sumie nikt nic nie wie. Wieksze lub mniejsze bzdury zatwierdzaja i mowia, ze 'tak ma teraz byc' a praktyka jest zupelnie inna. Tak na prawde czlowiek o wszystkim dowiaduje sie w trakcie kursu :D Najlepszym przykladem sa ciezkie kategorie C, D, E ale nie bede robil offtopa..
Czekam az bede mial sprawna noge i lece zapisac sie na to magiczne A, potrwa to pewnie jakies miesiace dwa ;) Nie moge sie doczekac. Bede zdawal relacje jak to wyglada hehe..

Ogolnie u nas panuje taka tendencja, ze patrzy sie na ilosc, nie jakosc. W wiekszosci osrodkow szkoleniowych tak jest wiec stad moj apel, ze zanim sie gdzies pojdzie nalezy popytac, poczytac, zaczerpnac opinii. Ludzie traktuja prawo do jazdy jak cos co im sie nalezy a niestety tak nie jest. Kolejna sprawa jest taka, ze malo kto mysli racjonalnie. Wg mnie zapisujac sie na kurs, place za niego. A skoro za cos place to wymagam zeby bylo najwyzszej jakosci i mialo wymierne efekty bo przeciez te wszystkie kategorie robi sie dla siebie, dla rozrywki lub pracy ale przede wszystkim aby pozyskac nowe umiejetnosci i wiedze. Niestety z tego co widze, wiekszosc obecnych kursantow lejce robi po to aby moc zaszpanowac i czuc sie wielce doroslym i w ogole zajebistym osobnikiem. Przykre..
Nie wiem, moze ja mam jakies spaczone spojrzenie ale wku*wia mnie to zdrowo ;)

Sezon sie zaczal, milo uslyszec za oknem przejezdzajacy, mocny gulgot takze zycze Wszystkim Szerokosci! :yeee:
My way is highway,
and my sport is transport..

Awatar użytkownika
Pantani
Posty: 263
Rejestracja: pt mar 25, 2011
Miejscowość: Ożarów Maz
Motocykl: f650gs twin
VROC: 0

Post autor: Pantani » pn kwie 29, 2013

Wypadek w trakcie egzaminu kat A w Katowicach :(
http://katowice.naszemiasto.pl/artykul/ ... ea4,1,3,60

Awatar użytkownika
Tebow
Posty: 902
Rejestracja: pn cze 25, 2012
Miejscowość: Poznań
Motocykl: HD Road King
VROC: 35267

Post autor: Tebow » pn kwie 29, 2013

Na ścigaczu pojawił się kolejny artykuł na temat egzaminu na kat. A http://www.scigacz.pl/Nowy,egzamin,na,k ... 20777.html
----- www.v-moto.pl części, akcesoria, oleje itd. do VN-ów -----

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » pn kwie 29, 2013

Próba samobójcza ? :D a może po prostu niedostosowany plac do wymogów nowych egzaminów ? :scrach:
Coś mi się obiło o uszy żę nowe prawko na kat A to obecnie koszt ok 1800 zł, prawda to ?

FlasH
Posty: 146
Rejestracja: sob sie 11, 2012
Miejscowość: Warszawa / Rzepin
Motocykl: VN800 Classic
VROC: 0

Post autor: FlasH » wt kwie 30, 2013

Ja w artykule dostrzegłem jedną pozytywną wiadomość - zdający dostaja ochraniacze. To bardzo rozsądne podejście biorąc pod uwagę, że już nie zdaje się na 100 kg motorku z silnikiem 250 cm.

Marek1989
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 22, 2013
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: VN 750
VROC: 0

Post autor: Marek1989 » czw maja 23, 2013

Witam wszystkich ;)

Żeby nie zakładać nowego tematu pozwolę się podpiąć po ten ;)
Gdzie we Wrocławiu warto zapisać się na kurs kat A? Która szkoła lepiej uczy, a która warto omijać z daleka?
Pytam na tym forum gdyż w niedługim czasie zostanę szczęśliwym posiadaczem VN 750 ;)
Z góry dziękuję za pomoc ;)

Pozdrawiam
Marek

Laku
Posty: 76
Rejestracja: czw kwie 12, 2012
Motocykl:
VROC: 0

Post autor: Laku » wt maja 28, 2013

Choć sam tam się nie szkoliłem, to słyszałem same dobre opinie o Motorsfera.pl

Kursanta raczej nie polecam bo jest jak wszędzie ("bierz motor i sobie jeżdzij po placu a ja z tym drugim jade na miasto" :)) a poza tym plac mieli w kiepskim stanie ( nie mówiąc już o sprzęcie - szybka w kasku mi się otwierała od wiatru podczas wyprzedzania, gdy obracałem głową) + lawirujesz tam pomiędzy jednocześnie jeżdżącymi osobówkami i ciężarówkami na 3 metrach kwadratowych ( zobacz na youtube - mają tam swój kanał)
Dodatkowe jazdy wykupiłem w szkole jazdy Test. Plus był taki, że oprócz ósemki była też jej poprzednia wersja o mniejszych wymiarach ( można było pojezdzić na mniejszej, a potem ta przepisowa wydawała się być stepem akermańskim ;) ) Ale podejście też nie było jakieś szczególnie profesjonalne :(
Ale jak jest teraz po zmianie przepisów i motocykli to nie wiem :) Kurs robiłem w 2011r

Marek1989
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 22, 2013
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: VN 750
VROC: 0

Post autor: Marek1989 » wt cze 04, 2013

@Laku dzięki wielkie za odpowiedź ;)
Ma ktoś może jeszcze jakieś informacje na temat szkoły jazdy ekspert?
http://www.naukajazdyekspert.pl

Pozdrawiam ;)

SAJMON84
Posty: 121
Rejestracja: pt paź 12, 2012
Miejscowość: rymań
Motocykl: vulcan 750
VROC: 0

Post autor: SAJMON84 » pn cze 17, 2013

dwa tygodnie temu podszedłem do egzaminu praktycznego i nie zdałem bo:

1. Ósemkę wykonałem poprawnie
2. Slalom wolny wykonałem poprawnie
3. Slalom szybki poprawnie
UWAGA
Ominięcie przeszkody przy 50 km/h najłatwiejszy manewr. Wjechałem w bramkę z prędkością 68 km/h. Egzaminator podchodzi i daje mi ostrzeżenie że brawurowo wjechałem. Ale jakbym wjechał 49,99 km/h to bym nie zdał - ABSURD.
Po omijaniu przeszkód hamowanie awaryjne: wjechałem przez bramke 72 km/h i na gest egzaminatora po heblach na maxa, ABS zadziałał bezpiecznie się zatrzymałem i usłyszałem, że znów brawurowo wjechałem. Egzamin negatywny.
Ustawa jasno określa prędkość minimalną tylko i wyłącznie minimalną.
Ręce opadają.

Awatar użytkownika
Jandy
Posty: 127
Rejestracja: sob sty 12, 2013
Miejscowość: Wałbrzych/Strzegom
Motocykl: V2N Classic
VROC: 35624

Post autor: Jandy » czw sie 22, 2013

Podobno ma być łatwiej, przynajmniej na egzaminie teoretycznym

Zmiany w egzaminie teoretycznym
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies jadąc samochodem wystawia głowę przez okno.
VROC #35624

Awatar użytkownika
Szycha
Posty: 13
Rejestracja: czw maja 16, 2013
Miejscowość: Zielona Góra
Motocykl: Kawasaki EN 500 C
VROC: 0

Post autor: Szycha » ndz sie 25, 2013

Jandy pisze:Podobno ma być łatwiej, przynajmniej na egzaminie teoretycznym

Zmiany w egzaminie teoretycznym
teoria jest łatwa, a poza tym nie zalezy od egzaminatora, na praktycznym za to cuda się dzieją - jest coraz mniej osób podchodzących do egzaminu więc kasa wpływa coraz niższa, a interes musi się kręcić... no i głupie zasady - nie zdac możesz za to że nie poprawiłeś lusterka i nie rozglądasz sie po placu jak dzika świnia za żołędziami....

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Post autor: Skrobel » ndz sie 25, 2013

Szycha pisze: teoria jest łatwa, a poza tym nie zalezy od egzaminatora, na praktycznym za to cuda się dzieją - jest coraz mniej osób podchodzących do egzaminu więc kasa wpływa coraz niższa, a interes musi się kręcić... no i głupie zasady - nie zdac możesz za to że nie poprawiłeś lusterka i nie rozglądasz sie po placu jak dzika świnia za żołędziami....
A wcześniej to było inaczej? Ta sama szopka z rozglądaniem się i poprawianiem lusterek nawet jak są w porządku. W Warszawie na Radarowej kilka dni przed moim egzaminem oblał w ten sposób chłopak, który razem ze mną chodził na kurs. Nie rozejrzał się przed ruszeniem pod górkę (nomen omen ja też nie wiedziałem, że przed górką też trzeba, ale jak przyszła moja kolej to skwapliwie się rozejrzałem). I to egzaminator oblał go mimo, że wiedział, że ten gość nie będzie miał szans na zdanie egzaminu starymi zasadami, bo to był koniec listopada 2012 i w żaden sposób nie dało się już zapisać na egzamin przed Styczniem 2013.
LwG
Łukasz czyli Skrobel

Kecik1993
Posty: 229
Rejestracja: ndz sie 18, 2013
Miejscowość: Zimnowoda
Motocykl: Versys 650 /Trajka,Shl M05,WSK 175/WSKi125
VROC: 0

zadania

Post autor: Kecik1993 » pn sie 26, 2013

Zadania są dość łatwe, ale głupotą jest to że ktoś kto chce mieć A wsiada już na taki duży motocykl a na mniejszy legalnie już nie może
1 Jedź z głową 2 masz dla kogo wrócić 3 motocykl nigdy nie ma pierwszeństwa nawet jeśli ma 4 dobrze się bawić 5 Lepiej wolniej a całym dojechać. Takie moje zasady

Żabol
Posty: 390
Rejestracja: ndz paź 28, 2012
Miejscowość: zabrze
Motocykl: vulcan 750,roadstar silverado 1600
VROC: 0

Post autor: Żabol » sob paź 12, 2013

Aja dzisiaj zdawałem w Rybniku ,i zdałem :) ,i oblewam :hurra: i jutro tez :butelka:

Morela
Posty: 1573
Rejestracja: śr kwie 20, 2011
Miejscowość: Siemianowice Śl
Motocykl: w planach
VROC: 0

Post autor: Morela » sob paź 12, 2013

Gratuluję :ok:

Żabol
Posty: 390
Rejestracja: ndz paź 28, 2012
Miejscowość: zabrze
Motocykl: vulcan 750,roadstar silverado 1600
VROC: 0

Post autor: Żabol » ndz paź 13, 2013

Dzięki Morelka :yeee:

Krzysiek1972
Posty: 57
Rejestracja: ndz sie 18, 2013
Miejscowość: Berlin
Motocykl: Byl VN 900 obecnie VN 2000 clasik LT
VROC: 36537

Post autor: Krzysiek1972 » ndz paź 13, 2013

Stary gratulacje (a ja tu d..e zawracam ) I oby banan zawsze byl na twojej buzi .! :pije:

Mjas
Posty: 10
Rejestracja: sob kwie 20, 2013
Miejscowość: Szczecin
Motocykl: VN 900 custom
VROC: 0

Post autor: Mjas » pn paź 14, 2013

BRAWO

Żabol
Posty: 390
Rejestracja: ndz paź 28, 2012
Miejscowość: zabrze
Motocykl: vulcan 750,roadstar silverado 1600
VROC: 0

Post autor: Żabol » ndz paź 20, 2013

dzięki .do zobaczenia na szlaku :antlers:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 2 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą