Filtry powietrza vn 15

Awatar użytkownika
oktogon
Posty: 2154
Rejestracja: śr kwie 07, 2010
Miejscowość: Rzeszów
Motocykl: BMW K1200RT
VROC: 31527

Post autor: oktogon » pt lis 09, 2012

Ja kkupiłem filtr KN i w instrukcji wyraźnie napisane, umyć specjalnym środkiem, spryskac olejem :ok: czy tam siedzi gabka czy pappier, co mnie to...pryskac każą to się pryska :D
_____ VROC 31527 _____

Konrad
Posty: 4986
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN1700 NOMAD
VROC: 34019

Post autor: Konrad » pt lis 09, 2012

oktogon pisze:co mnie to...pryskac każą to się pryska :D
i to mnie się podoba "pryskać" :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Pozdrawiam Konrad

VROC #34019

Awatar użytkownika
sebbb
Posty: 83
Rejestracja: czw sie 21, 2014
Miejscowość: Dęblin
Motocykl: Kawa vn 1500
VROC: 36859

Post autor: sebbb » wt wrz 16, 2014

I tu mnie zaskoczyliście. Wczoraj szukałem przyczyny dużego spalania paliwa i po przedmuchaniu sprężarką filtrów zobaczyłem, że mam całe dłonie w oleju (zastanawiałem się skąd się wziął :) i już wiem... Następnie umyłem i odtłuściłem. Nie spryskałem filtra niczym i to przyniosło nadzwyczajny skutek w postaci łatwiejszego odpalania, ładniejszej pracy silnika i szybszego schodzenia z obrotów. Zobaczę jak będzie wyglądało spalanie (ostatnio 9,4 l na 100 przy spokojnej jeździe) Może poprzednik zastosował inny olej nie do tego przeznaczony ? Nie wiem.. Pojeżdżę bez pryskania i zobaczę spalanie.

Awatar użytkownika
Pawelek450
Posty: 242
Rejestracja: śr lip 27, 2011
Miejscowość: Suwałki
Motocykl: VN 15 SE
VROC: 0

Post autor: Pawelek450 » pt mar 13, 2015

podepnę się pod temat, sebbb i jak ze spalaniem , jest lepiej czy gorzej??? Wymieniałem filtr, ale nigdy się nie zastanawiałem czy powinien być nasączony, zresztą gdzie kupić taki specyfik, czy nie zniszczy gąbki??

Awatar użytkownika
sebbb
Posty: 83
Rejestracja: czw sie 21, 2014
Miejscowość: Dęblin
Motocykl: Kawa vn 1500
VROC: 36859

Post autor: sebbb » sob mar 14, 2015

jak się później okazało podwyższone spalanie było związane u mnie z wypalonym zaworem wydechowym tylnego cylindra.W tym roku mam spalanie na poziome 7,5l. przy lataniu wokół komina. Ja nie spryskalem gąbki niczym, ale teraz się zastanawiam czy nie prysnąć ich. Środki kupisz na aledrogo lub w sklepie motoryzacyjnym na zamówienie. Na pewno warto je wyprać przed sezonem i spryskać na nowo.Gąbki nie zniszczysz.

Awatar użytkownika
Pawelek450
Posty: 242
Rejestracja: śr lip 27, 2011
Miejscowość: Suwałki
Motocykl: VN 15 SE
VROC: 0

Post autor: Pawelek450 » śr mar 25, 2015

przeczytałem manuala po angielsku, popytałem i rzeczywiście filtry można umyć. Zrobiłem to tak jak kolega mi podpowiedział, najpierw w benzynce w garażu a później do domku, płyn do mycia naczyń, mycie i płukanie wodą. Następnie na grzejniczek i po wysuszeniu spryskać olejem SAE30W (wg instrukcji). Nie miałem tego oleju (a w zestawie(płyn do czyszczenia i olej) kosztuje 60 zł) jest też w ogrodniczym - to olej do kosiarek itp sprzętów - 12 zeta 1 litr. Polałem, wycisnąłem nadmiar i zamontowałem.
Ten aromat etylinki w domu był bezcenny ;)
żona była mniej zadowolona...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 0 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą