Szkolenia motocyklowe

Przepisy, regulaminy, szkółka, techniki jazdy itp.
Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Post autor: Skrobel » pt sty 24, 2014

Sezon zbliża się wielkimi krokami, a ja postanowiłem, że przed Vulcanerią będę lepiej przygotowany do jazdy. Dlatego po raz kolejny ośmielam się odświeżyć temat.

Z tego co wyczytałem fajne szkolenia są tu:
http://www.motoszkola.pl/kursy/ - ale po pierwsze większość weekendowych terminów jest już zajęta (zostały głównie pn-wt), a po drugie tutaj się jeździ na szkoleniowych motocyklach, a ja chyba wolałbym żeby ktoś nauczył mnie jak opanować własną maszynę (nawet ponosząc ryzyko jakiegoś zdarzenia). Szkolenia Bezpieczne są w Warszawie.

Jest jeszcze wspomniana wcześniej w tym wątku szkoła HigH (http://szkoleniemotocyklowe.pl/) - tu nie ma jeszcze terminarza. Szkolenia nieco tańsze (podobno zwykle ok. 400 PLN), na własnym moto, ale w okolicach Poznania, Gostynia, Torunia. Wprawdzie w ubiegłym roku dostałem od nich wiadomość, że można też w Warszawie gdyby się uzbierała grupa >6 moto. Sądząc po dotychczasowym odzewie to marne szanse...

No i jest ten gość, który szkoli policjantów na motocyklach w Legionowie. Ja szczerze mówiąc jestem chyba najbliżej spróbowania tego właśnie na początku. Tanio, małe grupy, blisko (przynajmniej dla Warszawy).

Czy ktoś z szanownych kolegów z okolic stolicy chciałby się dla towarzystwa zapisać? Ja jestem mocno zdeterminowany.


A tak z innej beczki - w Vulcanerii jest sporo doświadczonych motocyklistów. Może zamiast napychać kieszenie prywatnym ośrodkom szkoleniowym ktoś z przyjaciół Vulcanerzystów pokazałby mniej doświadczonym kolegom trochę tajników jazdy chopperem? Niekoniecznie za darmo. Tokar? Sławek?
LwG
Łukasz czyli Skrobel

Krecik
Posty: 51
Rejestracja: sob gru 21, 2013
Miejscowość: Radziwiłłów za Żyrardowem
Motocykl: VN 1600 MS. VN 1700 Nomad
VROC: 36291

Post autor: Krecik » sob sty 25, 2014

Świetny pomysł sam bym skorzystał :D
www.mrinstalprojekt.pl - kompleksowe rozwiązania elekktroinstalacyjne
I PAMIĘTAJCIE: "Lecz ci, którzy ufają Panu, nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły, biegną, a nie mdleją, idą, a nie ustają" Iz 40:31

Szwagier
Posty: 686
Rejestracja: czw sty 10, 2013
Miejscowość: Płock
Motocykl: VN 800 Classic
VROC: 0

Post autor: Szwagier » pn sty 27, 2014

Skrobel, moj kumpel chodził do motoszkoły. Polecam.
Just My VULCAN Cruiser Bike
Out Of Money Out Of Luck
I Got No Place To Call My Own
Hit The Gas And Here I Go

Awatar użytkownika
Valar
Posty: 47
Rejestracja: sob paź 05, 2013
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 800 Classic
VROC: 0

Post autor: Valar » wt lut 04, 2014

hmmm jestem chętny jakby coś ruszyło

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Post autor: Skrobel » wt lut 04, 2014

Ja zarezerwowałem sobie termin w motoszkola.pl na kurs BEZPIECZNY E8B (koniec kwietnia). Tam niestety błyskawicznie znikają wolne miejsca, a tu jakoś nie było zainteresowania. Niezależnie od tego chcę zadzwonić jeszcze do tego policyjnego instruktora i umówić się z nim na jakiś weekend na początku maja, żeby swojego rumaka też nauczyć się ogarniać.
LwG
Łukasz czyli Skrobel

Awatar użytkownika
Valar
Posty: 47
Rejestracja: sob paź 05, 2013
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 800 Classic
VROC: 0

Post autor: Valar » śr lut 05, 2014

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Również będę chciał uderzać do tego instruktora.
Poza tym im szybciej i mocniej pozna się motocykl tym bardziej można skupić się na drodze i tym co wokół, nie mówiąc już o przyjemności. No ale to każdy wie.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Post autor: Skrobel » śr lut 05, 2014

Zadzwoniłem do Pana Andrzeja. Powiedział, że na wiosnę tego roku planowany jest remont "motodromu" (tak to nazwał) i prawdopodobnie marzec/kwiecień szkoleń nie będzie, ale od maja teoretycznie startują (policjanci też gdzieś muszą trenować).

Poprosił, żeby wysłać mu choćby wstępnie liczbę chętnych, a on jak tylko będzie można zacząć planować terminy zadzwoni z konkretnymi propozycjami terminów.

Może zatem spróbujmy zrobić bardzo wstępną, nie zobowiązującą listę ludzi zainteresowanych szkoleniami - powtórzę: chodzi o prywatne szkolenia weekendowe na placu Ośrodka Szkolenia Policji w Legionowie z policyjnym instruktorem (Asp. sztab. Andrzej Słupecki), a ja powiedzmy w piątek wyślę mu ile ludzi z forum Vulcaneria jest zainteresowanych.

Lista:
1. Skrobel
LwG
Łukasz czyli Skrobel

Awatar użytkownika
Valar
Posty: 47
Rejestracja: sob paź 05, 2013
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 800 Classic
VROC: 0

Post autor: Valar » śr lut 05, 2014

Coś mi się wydaje że chętnych będzie tylko dwóch...


Lista:
1. Skrobel
2. Valar

Podleśny
Posty: 42
Rejestracja: ndz sty 05, 2014
Miejscowość: kotlina kłodzka
Motocykl: Kawasaki VN 750
VROC: 0

Post autor: Podleśny » śr lut 05, 2014

W wasze rejony trochę daleko ;)

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Post autor: Skrobel » śr lut 05, 2014

Podleśny pisze:W wasze rejony trochę daleko ;)
Zgadza się, to już lepiej byłoby spróbować w Gostyniu
http://szkoleniemotocyklowe.pl/
LwG
Łukasz czyli Skrobel

Kecik1993
Posty: 229
Rejestracja: ndz sie 18, 2013
Miejscowość: Zimnowoda
Motocykl: Versys 650 /Trajka,Shl M05,WSK 175/WSKi125
VROC: 0

Post autor: Kecik1993 » czw lut 06, 2014

U mnie w okolocy tego nie ma niestety
1 Jedź z głową 2 masz dla kogo wrócić 3 motocykl nigdy nie ma pierwszeństwa nawet jeśli ma 4 dobrze się bawić 5 Lepiej wolniej a całym dojechać. Takie moje zasady

Awatar użytkownika
Argo
Posty: 8
Rejestracja: pn lis 11, 2013
Miejscowość: Puławy
Motocykl: Kawasaki Vn 1500 Nomad
VROC: 36232

Post autor: Argo » pn lut 10, 2014

Ja w zeszłym roku jeździłem w tej szkole w Lublinie, osobiście bardzo polecam a oto adres na FB https://www.facebook.com/MotoTrener
LwG i do przodu

Kecik1993
Posty: 229
Rejestracja: ndz sie 18, 2013
Miejscowość: Zimnowoda
Motocykl: Versys 650 /Trajka,Shl M05,WSK 175/WSKi125
VROC: 0

Post autor: Kecik1993 » śr lut 26, 2014

Na fb jest grupa społecznościowa która daje informacji e o szkoleniach motocyklistów z jazd czy też bhp
1 Jedź z głową 2 masz dla kogo wrócić 3 motocykl nigdy nie ma pierwszeństwa nawet jeśli ma 4 dobrze się bawić 5 Lepiej wolniej a całym dojechać. Takie moje zasady

Kecik1993
Posty: 229
Rejestracja: ndz sie 18, 2013
Miejscowość: Zimnowoda
Motocykl: Versys 650 /Trajka,Shl M05,WSK 175/WSKi125
VROC: 0

Post autor: Kecik1993 » śr mar 12, 2014

1 Jedź z głową 2 masz dla kogo wrócić 3 motocykl nigdy nie ma pierwszeństwa nawet jeśli ma 4 dobrze się bawić 5 Lepiej wolniej a całym dojechać. Takie moje zasady

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Post autor: Skrobel » śr kwie 09, 2014

Valar pisze:Coś mi się wydaje że chętnych będzie tylko dwóch...


Lista:
1. Skrobel
2. Valar
Dzwonił do mnie przed chwilą ten instruktor policyjny. Jest szkolenie w najbliższy weekend (12-13.04), na którym ma chyba 3 wolne miejsca. Jak zwykle w Legionowie. Chciał na szybko nam zaproponować, ale ja wszystkie weekendy do końca kwietnia mam zajęte, więc odmówiłem, ale może ktoś inny chce spróbować. Telefon do gościa był już wyżej, ale przypomnę dla chętnych:
Andrzej Słupecki - 503 077 965

Następny termin przypada o ile pamiętam na motoserce, czyli 26-27 kwietnia. A potem zaczyna się opóźniony remont części "motodromu" i majowe terminy stoją pod znakiem zapytania. Ja bym się zgłosił bardzo chętnie, ale co zrobić... rodzina ważniejsza.
LwG
Łukasz czyli Skrobel

Awatar użytkownika
Valar
Posty: 47
Rejestracja: sob paź 05, 2013
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 800 Classic
VROC: 0

Post autor: Valar » czw maja 15, 2014

Trochę z opóźnieniem, ale Skrobel uzysłowił mi bym umieścił informacje na forum nt. w/w szkolenia. Komuś może się przydać...

Rozmawiałem z p. Andrzejem, policyjnym instruktorem w sprawie szkolenia i odradził mi takiego szkolenia ze względu na właściwie brak mojego doświadczenia ( pierwsze moto i krótka przygoda z nim). Jest to szkolenie polegające na doszkalaniu już posiadanej techniki jazdy i poznawaniu swojego motonga. Nie skupiają się na podstawach. Lepiej prowadzi się grupę która wie już co nieco.

Skrobel ma jechać na szkolenie więc da szerszy i faktyczny pogląd na te szkolenie.
Pozdrawiam Motocyklową Brać

Szerszen
Posty: 40
Rejestracja: pn maja 05, 2014
Miejscowość: West Pomerania
Motocykl: Kawasaki VN 1700 LT
VROC: 0

Bezpieczne Dwa Kółka 2014

Post autor: Szerszen » czw maja 15, 2014

Zachodniopomorskie

Kolejna edycja bezpłatnych szkoleń dla motocyklistów pn. "Bezpieczne Dwa Kółka 2014" na Pomorzu Zachodnim.
Zgodnie z umową nr BZK/5/2014 o wsparcie zadania publicznego z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego pod nazwą „Bezpieczne Dwa Kółka 2014” zawartą między Wojewodą Zachodniopomorskim a Polskim Związkiem Motorowym, Zarządem Okręgowym w Szczecinie zapraszamy wszystkich kierujących pojazdami jednośladowymi do uczestnictwa w darmowym szkoleniu w zakresie doskonaleniu techniki jazdy mechanicznymi pojazdami jednośladowymi.
Szkolenia realizowane będą w cyklu jednodniowych, 4-5 godzinnych spotkaniach dla 30 – 40 kierujących (na własnych pojazdach) zgodnie z niżej podanym harmonogramem od godziny 9ºº w wyznaczone soboty.
W trakcie spotkania będą prowadzone zajęcia :
a) udzielania pomocy przedmedycznej – zajęcia poprowadzą uprawnieni ratownicy drogowi z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczecinie,
b) z zakresu przestrzegania prawa o ruchu drogowym z szczególnym uwzględnieniem zagadnień analizy zachowania się kierujących w ruchu drogowym i omówieniem przyczyn wybranych kolizji i wypadków – zajęcia poprowadzą przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji,
c) z zakresu techniki poruszania się mechanicznym pojazdem jednośladowym z takimi elementami jak jazda z bardzo małą prędkością, gwałtowne hamowanie, jazda po łuku jezdni, jazda między przeszkodami, poprawne szybkie ruszanie i przyspieszanie oraz inne elementy jazdy podnoszące jej bezpieczeństwo – zajęcia poprowadzą instruktorzy doskonalenia techniki jazdy z dużym doświadczeniem ze Szkoły Nauki Jazdy Adama Cieślaka i z Automobilklubu Szczecińskiego - motoFUNdacja.
Każdy z uczestników otrzyma na zakończenie spotkania użytkowe pamiątki oraz certyfikat uczestniczenia w szkoleniu.

Harmonogram szkoleń:

Maj
Szczecin, tor kartingowy al.Wojska Polskiego 237 a 17.05.2014 r. (sobota)
Czaplinek, lotnisko Broczyno 31.05.2014 r. (sobota)

Czerwiec
Szczecin, tor kartingowy al.Wojska Polskiego 237 a 07.06.2014 r. (sobota)
Koszalin, MotoPark ul.Gnieźnieńska 8 a 28.06.2014 r. (sobota)

Lipiec
Szczecin, tor kartingowy al.Wojska Polskiego 237 a 12.07.2014 r. (sobota)
Szczecin, tor kartingowy al.Wojska Polskiego 237 a 26.07.2014 r. (sobota)

Sierpień Koszalin, MotoPark ul.Gnieźnieńska 8 a 09.08.2014 r. (sobota)
Chojna, lotnisko 23.08.2014 r. (sobota)

Wrzesień
Koszalin, MotoPark ul.Gnieźnieńska 8 a 06.09.2014 r. (sobota)
zakończenie (podsumowanie), Szczecin, tor kartingowy al.Wojska Polskiego 237 a
20.09.2014 r. (sobota)

Zapisy na szkolenie prosimy z wyprzedzeniem zgłaszać za pomocą internetu na adres : zarzad-okregowy.szczecin@pzm.pl wraz danymi jak na załączonym druku zgłoszenia (poniżej) jak również z podaniem miejsca i daty szkolenia. O zakwalifikowaniu do zgłoszenia decyduje kolejność zgłoszeń.
NABÓR NA BEZPŁATNE SZKOLENIA DOSKONALAJĄCE DLA MOTOCYKLISTÓW


http://www.pzm.pl/zo/szczecin/bezpieczne-dwa-kolka-2014

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą