Przednie koło w Nomadzie 1600

Awatar użytkownika
kuki766
Posty: 41
Rejestracja: pn lis 08, 2010
Miejscowość: Słupsk
Motocykl: kawasaki 1600 Vulcan Nomad
VROC: 0

Przednie koło w Nomadzie 1600

Post autor: kuki766 » czw maja 17, 2012

Nie wiem czy to normalne ale gdy wchodzę w zakręt czuję że przednie łożysko pracuje inaczej niż normalnie na prostej ,podobnie jest też gdy jest gorsza nawierzchnia słychać pracę łożyska.
Czy ktoś miał z was podobny problem .
Może należy wymienić łożyska i będzie po kłopocie.
Życie zaczyna się po czterdziestce

Trufel

Post autor: Trufel » czw maja 17, 2012

chodzi ci o łożyska w kole ?? bo tam są dwa a może o łożysko w główce ramy

Awatar użytkownika
kuki766
Posty: 41
Rejestracja: pn lis 08, 2010
Miejscowość: Słupsk
Motocykl: kawasaki 1600 Vulcan Nomad
VROC: 0

Post autor: kuki766 » czw maja 17, 2012

chodzi o łożyska w kole
Życie zaczyna się po czterdziestce

Awatar użytkownika
Daromax
Posty: 1455
Rejestracja: pt kwie 22, 2011
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: VN 2000 Classic LT
VROC: 33649

Post autor: Daromax » czw maja 17, 2012

:) Może być że są już zużyte , spróbuj unieś przód tak by kolo przednie było lużne i sprawdz najlepiej w dwójke dla asekuracji by moto nie poleciało :ok:

Trufel

Post autor: Trufel » czw maja 17, 2012

jeśli chodzi o podnoszenie przodu to kup sobie podnośnik samochodowy taki trapezowy no chyba że masz to zakup masz z głowy a siano w kieszeni . podłuż podnośnik pod ramę z lewej strony i podnoś go tak długo aż przód ci się nie uniesie i w tedy sobie sprawdzisz co i jak się kręci i czasem z łożysk nie wydobywają się nieciekawe odgłosy . Możesz też wywalić uszczelniacz łożyska , majątku nie kosztuje , i zobaczysz w tedy co w trawie piszczy.

Awatar użytkownika
kuki766
Posty: 41
Rejestracja: pn lis 08, 2010
Miejscowość: Słupsk
Motocykl: kawasaki 1600 Vulcan Nomad
VROC: 0

Post autor: kuki766 » czw maja 17, 2012

Prubowałem już na podnośniku - koło się kręci bez oporów i nie słychać łożysk
Problem występuje tylko przy zakrętach wtedy słychać łożyska - dlatego pytam
Życie zaczyna się po czterdziestce

Trufel

Post autor: Trufel » czw maja 17, 2012

w takim razie słychać je dopiero pod obciążeniem :scrach: rozbierz i luknij , a może to nie łożyska tylko opona wyje hmmm :scrach:

Morawiec
Posty: 27
Rejestracja: pn mar 12, 2012
Miejscowość: pruszcz gdański
Motocykl: vn 2000
VROC: 0

Post autor: Morawiec » czw maja 17, 2012

Trufel pisze:jeśli chodzi o podnoszenie przodu to kup sobie podnośnik samochodowy taki trapezowy no chyba że masz to zakup masz z głowy a siano w kieszeni . podłuż podnośnik pod ramę z lewej strony i podnoś go tak długo aż przód ci się nie uniesie i w tedy sobie sprawdzisz co i jak się kręci i czasem z łożysk nie wydobywają się nieciekawe odgłosy . Możesz też wywalić uszczelniacz łożyska , majątku nie kosztuje , i zobaczysz w tedy co w trawie piszczy.
Trufl,wielkie sory,przeczytaj to,co wcześniej napisałeś.Walisz takie babole,że czasami nie wiadomo o co chodzi.Trzymaj się.Pozdrawiam.
morawiec

Trufel

Post autor: Trufel » czw maja 17, 2012

babole czyli ??

Morawiec
Posty: 27
Rejestracja: pn mar 12, 2012
Miejscowość: pruszcz gdański
Motocykl: vn 2000
VROC: 0

Post autor: Morawiec » czw maja 17, 2012

Trufel pisze:babole czyli ??
I tylko tutaj profesor Miodek miałby dużo do powiedzenia.Powinno być tak - "Babole,czyli co?".Ale technicznie ,to też nie do końca,tak jak miało być."...Podnośnik po lewej stronie...?Motocykl ma tylko dwa koła.Ha,ha.Pozdro.
morawiec

Isio
Posty: 41
Rejestracja: ndz sty 29, 2012
Miejscowość: Milanówek
Motocykl: VN800 Drifter
VROC: 0

Post autor: Isio » czw maja 17, 2012

polonista Cię trafił :hammer: :D :D :D

dodeks
Posty: 172
Rejestracja: śr sty 19, 2011
Miejscowość: Płaza
Motocykl: vn 1500 nomad
VROC: 0

Post autor: dodeks » pt maja 18, 2012

Witam! Ja w swoim nomadzie miałem podobne odczucia tyle że u mnie to była opona do wymiany.

Trufel

Post autor: Trufel » pt maja 18, 2012

Kod: Zaznacz cały

polonista Cię trafił :hammer: :D :D :D 
:ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Awatar użytkownika
MaciekSz
Posty: 3699
Rejestracja: ndz maja 09, 2010
Miejscowość: Pruszków
Motocykl: BMW K1200LT
VROC: 32197

Post autor: MaciekSz » pt maja 18, 2012

Isio pisze:polonista Cię trafił :hammer: :D :D :D
:ok: Żeby nie było - jestem za poprawną polszczyzną. A przede wszystkim za poprawnym stosowaniem interpunkcji (kropki, przecinki, średniki itp.). Bo jest różnica między "Rozstrzelać, nie wolno wypuścić!", a "Rozstrzelać nie wolno, wypuścić".

Ale w tym wątku nie widzę większych problemów ze zrozumieniem.

Co do koła - Zestaw podpowiedzi masz. Eliminuj po kolei. Przednie zawieszenie nie jest specjalnie skomplikowane.
MaciekSz
Jest: K1200LT
Był VN 1700 Nomad B&W, Vulcan S, VN 2000 Rogue, VN1600 Nomad, VN900 Custom Ebony LE,
Er6N, R1150RT
VROC #32197
Obrazek

Awatar użytkownika
Thomas
Posty: 3124
Rejestracja: ndz paź 24, 2010
Miejscowość: Chorzów, Bytom
Motocykl: VN 2000 Limited
VROC: 33040

Post autor: Thomas » pt maja 18, 2012

Morawiec pisze:
Trufel pisze:jeśli chodzi o podnoszenie przodu to kup sobie podnośnik samochodowy taki trapezowy no chyba że masz to zakup masz z głowy a siano w kieszeni . podłuż podnośnik pod ramę z lewej strony i podnoś go tak długo aż przód ci się nie uniesie i w tedy sobie sprawdzisz co i jak się kręci i czasem z łożysk nie wydobywają się nieciekawe odgłosy . Możesz też wywalić uszczelniacz łożyska , majątku nie kosztuje , i zobaczysz w tedy co w trawie piszczy.
Trufl,wielkie sory,przeczytaj to,co wcześniej napisałeś.Walisz takie babole,że czasami nie wiadomo o co chodzi.Trzymaj się.Pozdrawiam.
Chłopie co Ty piszesz o jakiś "babolach" co drugi pisze babole i jakoś to nikomu nie przeszkadza , kolega chciał tylko pomóc a Ty go zniechęcasz , może wiesz więcej to napisz , może się czegoś nauczymy :)
Wg mnie to forum służy do pomocy , nawiązywania kontaktów , przyjaźni itd. ,a nie zwracaniu uwagi jak kto i co pisze , a z resztą ten temat dotyczył czegoś innego :ok:

A pro po tematu , koledzy mają rację albo opona jest na krawędziach poząbkowana i huczy w zakręcie , lub łożysko jak pisał kolega Tokar , na zakręcie podczas gdy jest bardziej obciążone.
Łatwo sprawdzić :ok: jedziesz to wulkanizatora i pytasz czy mają maszynę do doważania koła , to taka którą na dźwigniętym motocyklu dociska się stożkowe koło do opony motocykla i kręci na bardzo wysokich obrotach trzymając równocześnie mocno kierownicę i wtedy wyjdzie czy łożysko czy opona :ok:
No chyba że rozbierzesz ;)
Pozdrawiam
VROC#33040

Lepiej mieć brzuch z jedzenia niż garb z roboty.

Awatar użytkownika
kuki766
Posty: 41
Rejestracja: pn lis 08, 2010
Miejscowość: Słupsk
Motocykl: kawasaki 1600 Vulcan Nomad
VROC: 0

Post autor: kuki766 » pt maja 18, 2012

Dzięki za podpowiedzi - zacznę od wymiany łożysk i dam znać co wyszło.
Życie zaczyna się po czterdziestce

Awatar użytkownika
Wulbi
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2015
Miejscowość: Mieczewo
Motocykl: Nomad 1600
VROC: 0

Post autor: Wulbi » pn mar 02, 2015

Odświeżam.I co tam wyszło? :antlers:
Wieczny optymista

Był-ła .Komar ,WSK 3 jka i 4 rka ,MZ Tropik /Jawa 350 ,Suzuki vz 800 ,Kawasaki 550 ,Nomad 1600.H-D Electra 1700,Yamaha Stratoliner 1900.Lokomotywa vn 2000, jest znów Kawasaki Nomad 1600 . :ok:

Awatar użytkownika
Wulbi
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2015
Miejscowość: Mieczewo
Motocykl: Nomad 1600
VROC: 0

Post autor: Wulbi » wt mar 24, 2015

Bo mnie łożyska które wydawały się dobre :pedzi:
Wieczny optymista

Był-ła .Komar ,WSK 3 jka i 4 rka ,MZ Tropik /Jawa 350 ,Suzuki vz 800 ,Kawasaki 550 ,Nomad 1600.H-D Electra 1700,Yamaha Stratoliner 1900.Lokomotywa vn 2000, jest znów Kawasaki Nomad 1600 . :ok:

Awatar użytkownika
Primo
Posty: 88
Rejestracja: ndz sie 02, 2015
Miejscowość: Zambrów / Radoszyce
Motocykl: VN 1600 Nomad
VROC: 37499

Post autor: Primo » pn sie 29, 2016

Widzę temat o łożyskach więc mam pytanie u mnie przy prędkości 80 km/h słychać hucznie ale tylko przy tej prędkości. Niedawno wymieniłem one z przodu i koło kręcili się bez problemu. Co może powodować takie buczenie.
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Post autor: Skrobel » pn sie 29, 2016

U mnie najbardziej buczy opona... Zwłaszcza jak się odrobinę przechylę w którąś stronę.
LwG
Łukasz czyli Skrobel

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą