Vulcaneria .. mobilna ?

Sprawy techniczne, komentarze, propozycje, uwagi.
Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » wt lip 14, 2015

Miguzo pisze:Chodzi o wersję phpBB (czyli zakładam, że mamy 2.*) czy mod Przema?
Przemo
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Awatar użytkownika
MaciekSz
Posty: 3699
Rejestracja: ndz maja 09, 2010
Miejscowość: Pruszków
Motocykl: BMW K1200LT
VROC: 32197

Post autor: MaciekSz » wt lip 14, 2015

Do Przema nie było nigdy moda TT. I z tego co wiem, nie będzie. AA phpBB wspierane jest od 3.x.

Na chwilę obecną dyskusja jest bezprzedmiotowa.
MaciekSz
Jest: K1200LT
Był VN 1700 Nomad B&W, Vulcan S, VN 2000 Rogue, VN1600 Nomad, VN900 Custom Ebony LE,
Er6N, R1150RT
VROC #32197
Obrazek

VoN
Posty: 179
Rejestracja: pt lip 04, 2014
Miejscowość: Kutno
Motocykl: VN 800 Classic
VROC: 36788

Post autor: VoN » wt lip 14, 2015

Trudno będę ubolewał dalej :keep:

Miguzo
Posty: 48
Rejestracja: pn cze 22, 2015
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 800 Classic
VROC: 0

Post autor: Miguzo » wt lip 14, 2015

Rozumiem. Dzięki za info choć jeszcze podrążę temat, bo zastanawia mnie czy z wielu tych dodatków moda Przema korzystamy? Jeśli z kilku, to możnaby sprawdzić czy aby phpBB 3.0 nie daje już tych samych możliwości, odinstalować mod Przema i zrobić upgrade.

Jeśli tu jest nasz blocker i jest on nie do przejścia, to pozostaje napisanie własnej apki :(
Guzik

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » wt lip 14, 2015

Miguzo pisze:Rozumiem. Dzięki za info choć jeszcze podrążę temat, bo zastanawia mnie czy z wielu tych dodatków moda Przema korzystamy? Jeśli z kilku, to możnaby sprawdzić czy aby phpBB 3.0 nie daje już tych samych możliwości, odinstalować mod Przema i zrobić upgrade.

Jeśli tu jest nasz blocker i jest on nie do przejścia, to pozostaje napisanie własnej apki :(
wszystko ok, tylko kwestia czasu, który trzeba na to poświęcić ;)
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Miguzo
Posty: 48
Rejestracja: pn cze 22, 2015
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 800 Classic
VROC: 0

Post autor: Miguzo » wt lip 14, 2015

W to nawet nie wątpiłem, ale jeśli damy sobie zielone światło, to pozostanie kwestia znalezienia mocy przerobowej. Zgodzicie się ze mną, że bez sensu byłoby się zastanawiać kto i kiedy coś zrobi zanim nie upewnimy się, że chcemy i możemy to zrobić :)
Guzik

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » wt lip 14, 2015

a propos migracji z phpBB by Przemo na phpBB 3.0 zdania są podzielone. I różnie wychodzi sama konwersja bazy danych. Może rzeczywiście odchudzilibyśmy skrypt z wielu gadżetów i odciążyli serwer (ilość zapytań) tylko czy przypadkiem nie zrobimy sobie "kuku". Po szybkiej analizie phpBB 3.0 już wiem, że musielibyśmy dodawać mod związany ze stroną portalu czyli tak naprawdę stroną startową.


sorki Panowie, ale na tą chwilę nie widzę potrzeby i możliwości rewolucji na forum, po to tylko żeby dodać TT

Musicie "cierpieć" ;)
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Picker
Posty: 652
Rejestracja: śr paź 17, 2012
Miejscowość: Poznań
Motocykl: VN 800 Classic był, jest NOMAD 1500
VROC: 36925

Post autor: Picker » wt lip 14, 2015

TT, phpBB, Przemo, Mod, po jakiemu to jest, czy szyfrem gadacie? :D

Miguzo
Posty: 48
Rejestracja: pn cze 22, 2015
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 800 Classic
VROC: 0

Post autor: Miguzo » wt lip 14, 2015

@Badger: Dzięki serdeczne za konkretną odpowiedź. Co do "kuku", to backup bazki i plików powinien pozostawić nam otwartą drogę powrotu.
Ale dociera do mnie argument o stosunku wkładu do zysku, więc odpuszczam.
Pozostaje więc samemu coś po godzinach, tak dla przyjemności, wyrzeźbić. Jak ukończę i będzie to używalne, to się pochwalę, co by może też ktoś mógł na tym skorzystać. Ale kiedy to będzie...

@Picker:
TT - Tapatalk - aplikacja pozwalająca na przeglądanie forum stojących na Joomli/PHP/PHPBB/WordPress/itp. z poziomu telefonu. Innymi słowy - TT, to uniwersalny czytnik różnych forum na systemy mobilne. Jest o tyle dobry, że (w przeciwieństwie do wielu mniejszych aplikacji) nie operuje na wyrenderowanych danych (czyli nie czeka na odpowiedź strony i dopiero potem nakłada własny wygląd) tylko podpina się pod bazę danych i wyciąga dane bezpośrednio z niej (nie wiem tylko czy bezpośrednio czy pośrednio przez skrypty php).

phpBB - darmowa i opensource'owa aplikacja do stawiania stron forumowych. Opiera się o PHP czyli język skryptowy działający po stronie serwera. Jak wspomniałem phpBB jest openSource tzn każdy kto chce może zobaczyć sobie kod źródłowy i go zmodyfikować...

Mod - ...i tym oto sposobem powstają mody, czyli modyfikacje oparte o phpBB.

Przemo - to jeden z właśnie takich zajawkowiczów, który w swoim wolnym czasie wypuścił własny mod phpBB celem dodania brakujących funkcjonalności (np licznik odwiedzeń forum). W stopce strony naszego forum jest napisane, że forum stoi na phpBB zmodyfikowanego przez Przema.
Guzik

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » wt lip 14, 2015

Miguzo pisze:@Badger: Dzięki serdeczne za konkretną odpowiedź. Co do "kuku", to backup bazki i plików powinien pozostawić nam otwartą drogę powrotu.
Ale dociera do mnie argument o stosunku wkładu do zysku, więc odpuszczam.
Pozostaje więc samemu coś po godzinach, tak dla przyjemności, wyrzeźbić. Jak ukończę i będzie to używalne, to się pochwalę, co by może też ktoś mógł na tym skorzystać. Ale kiedy to będzie...

@Picker:
TT - Tapatalk - aplikacja pozwalająca na przeglądanie forum stojących na Joomli/PHP/PHPBB/WordPress/itp. z poziomu telefonu. Innymi słowy - TT, to uniwersalny czytnik różnych forum na systemy mobilne. Jest o tyle dobry, że (w przeciwieństwie do wielu mniejszych aplikacji) nie operuje na wyrenderowanych danych (czyli nie czeka na odpowiedź strony i dopiero potem nakłada własny wygląd) tylko podpina się pod bazę danych i wyciąga dane bezpośrednio z niej (nie wiem tylko czy bezpośrednio czy pośrednio przez skrypty php).

phpBB - darmowa i opensource'owa aplikacja do stawiania stron forumowych. Opiera się o PHP czyli język skryptowy działający po stronie serwera. Jak wspomniałem phpBB jest openSource tzn każdy kto chce może zobaczyć sobie kod źródłowy i go zmodyfikować...

Mod - ...i tym oto sposobem powstają mody, czyli modyfikacje oparte o phpBB.

Przemo - to jeden z właśnie takich zajawkowiczów, który w swoim wolnym czasie wypuścił własny mod phpBB celem dodania brakujących funkcjonalności (np licznik odwiedzeń forum). W stopce strony naszego forum jest napisane, że forum stoi na phpBB zmodyfikowanego przez Przema.

i co Picker, już wszystko rozumiesz??

:D :shoking:
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Awatar użytkownika
MaciekSz
Posty: 3699
Rejestracja: ndz maja 09, 2010
Miejscowość: Pruszków
Motocykl: BMW K1200LT
VROC: 32197

Post autor: MaciekSz » wt lip 14, 2015

A ja jeszcze raz powtórzę, że TT nie jest dobrym rozwiązaniem :P. A na dobre nie mam obecnie czasu.
MaciekSz
Jest: K1200LT
Był VN 1700 Nomad B&W, Vulcan S, VN 2000 Rogue, VN1600 Nomad, VN900 Custom Ebony LE,
Er6N, R1150RT
VROC #32197
Obrazek

VoN
Posty: 179
Rejestracja: pt lip 04, 2014
Miejscowość: Kutno
Motocykl: VN 800 Classic
VROC: 36788

Post autor: VoN » wt lip 14, 2015

Z konwersją bazy danych z Przema do PHP bb 3.0 jest problem, ja poległem wolałem to zlecić jakiemuś programiście :) ale da się zrobić niewielkim kosztem. Ogólnie polecam taką zmianę, serwer nie dostaje po dupie, a o przekroczeniu limitu transferu można zapomnieć :)

Awatar użytkownika
wojt
Posty: 47
Rejestracja: ndz maja 15, 2022
Miejscowość: Gdynia
Motocykl: VN900 Little Hornet

Re: Vulcaneria .. mobilna ?

Post autor: wojt » czw cze 02, 2022

Odgrzeję daaaawnego kotleta :twisted:
Czy Vulcaneria jest dostępna jedynie przez www ??
Próbowałem wejść przez Tapatalka ale nie odnajduje :(
LwG
wojt

VN900 2006 2022->
R1150RT 2004 2018->2022
WSK 125 1982 1988->1990

Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 2262
Rejestracja: czw cze 05, 2014
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: VN 2000 Classic '06
VROC: 37109

Re: Vulcaneria .. mobilna ?

Post autor: Przemo » czw cze 02, 2022

Nie wiem czy potrzebny jest Tapatalk, ale obecnie silnik forum jest "responsywny" i wyświetla się poprawnie na telefonie przez normalną przeglądarkę internetową
Żyj tak, aby być szczęśliwym!
XV535>VN800>VN900>VN2000+VN800+LTD454

Awatar użytkownika
wojt
Posty: 47
Rejestracja: ndz maja 15, 2022
Miejscowość: Gdynia
Motocykl: VN900 Little Hornet

Re: Vulcaneria .. mobilna ?

Post autor: wojt » czw cze 02, 2022

Przemo pisze:
czw cze 02, 2022
Nie wiem czy potrzebny jest Tapatalk
Tapatalk to po prostu wygoda, szczególnie gdy czyta/pisze się na kilku forach, wszystko jest w jednym miejscu, z podobnym interfejsem, natywne do obsługi paluchem na małym ekranie
Przemo pisze:
czw cze 02, 2022
ale obecnie silnik forum jest "responsywny" i wyświetla się poprawnie na telefonie przez normalną przeglądarkę internetową
no jest
czytać jakoś idzie, ale pisanie to jest wyzwanie :D
na tej samej zasadzie można albo iść do ulubionej knajpki, albo kupić w markecie 0,5kg kiełbachy i bułę - generalnie prowadzi to do tego samego, zaspokojenia głodu, jednak różnica jest :)
LwG
wojt

VN900 2006 2022->
R1150RT 2004 2018->2022
WSK 125 1982 1988->1990

Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 2262
Rejestracja: czw cze 05, 2014
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: VN 2000 Classic '06
VROC: 37109

Re: Vulcaneria .. mobilna ?

Post autor: Przemo » pt cze 03, 2022

Rzucę ten temat do działu IT, może coś poradzą.
Żyj tak, aby być szczęśliwym!
XV535>VN800>VN900>VN2000+VN800+LTD454

Awatar użytkownika
wojt
Posty: 47
Rejestracja: ndz maja 15, 2022
Miejscowość: Gdynia
Motocykl: VN900 Little Hornet

Re: Vulcaneria .. mobilna ?

Post autor: wojt » pt cze 03, 2022

Przemo pisze:
pt cze 03, 2022
Rzucę ten temat do działu IT, może coś poradzą.
:yeee:
LwG
wojt

VN900 2006 2022->
R1150RT 2004 2018->2022
WSK 125 1982 1988->1990

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 2 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą