FOTORADAR a zdjęcia od tyłu

Przepisy, regulaminy, szkółka, techniki jazdy itp.
Duch

Post autor: Duch » wt lis 29, 2011

Może jakąś mapkę polski walnąć na forum i każdy przypnie pineske tam gdzie doń strzelano w plecy, ot taki informator motocyklowy :D

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 4155
Rejestracja: ndz lip 17, 2011
Miejscowość: Tychy
Motocykl: VN 1600 Nomad "Phantom"
VROC: 34475

Post autor: Robson » wt lis 29, 2011

Domel, zadyma dotyczyła przelewania kasy za mandaty do Gmin lub obowiązkowo po 30 dniach do Państwa. Gminy dalej łamią prawo i zamiast po 30 dniach od zdarzenia słać do sądów grodzkich wysyłają mandaty do klientów. Sąd grodzki to pewne pieniądze poza gminą, a nie o to chodziło biorąc kredyt na fotoradar...
Jestem tu, bo wierzę, że emocje są siłą życia...
Nie jestem odpowiedzialny za emocje odbiorcy... To jego sprawa.

Awatar użytkownika
Domel
Posty: 695
Rejestracja: sob lis 20, 2010
Miejscowość: Katowice
Motocykl: XX ;)
VROC: 0

Post autor: Domel » wt lis 29, 2011

Roobsoonx pisze:Domel, zadyma dotyczyła przelewania kasy za mandaty do Gmin lub obowiązkowo po 30 dniach do Państwa. Gminy dalej łamią prawo i zamiast po 30 dniach od zdarzenia słać do sądów grodzkich wysyłają mandaty do klientów. Sąd grodzki to pewne pieniądze poza gminą, a nie o to chodziło biorąc kredyt na fotoradar...
Aaaaa no widzisz, teraz sobie przypomniałem właśnie o co chodziło :D, ja na nieszczęście mam dużo częściej przyjemność tłumaczyć się panom z suszarką, a co do mapy fotoradarów, to jestem za :D

Awatar użytkownika
MaciekSz
Posty: 3699
Rejestracja: ndz maja 09, 2010
Miejscowość: Pruszków
Motocykl: BMW K1200LT
VROC: 32197

Post autor: MaciekSz » wt lis 29, 2011

mirad pisze:
MaciekSz pisze:w okolice Koszalina na wakacje jeździmy
A w które okolice można wiedzieć? Bo ja bywam w okolicach Mścic.
Tak tylko pytam. :D
Okolice Dąbek (Bobolin).

I żeby nie było, że spam - w dąbkach jest fotoradar słupowy, który w tym roku zrobił zdjęcie mojej żonie 51/40. Od autochtona wiem, że normalnie stoi w okolicach DK6, ale od czerwca do końca sierpnia strzela letnikom wracającym z plaży.
MaciekSz
Jest: K1200LT
Był VN 1700 Nomad B&W, Vulcan S, VN 2000 Rogue, VN1600 Nomad, VN900 Custom Ebony LE,
Er6N, R1150RT
VROC #32197
Obrazek

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » śr lis 30, 2011

MaciekSz pisze:
mirad pisze:
MaciekSz pisze:w okolice Koszalina na wakacje jeździmy
A w które okolice można wiedzieć? Bo ja bywam w okolicach Mścic.
Tak tylko pytam. :D
Okolice Dąbek (Bobolin).

I żeby nie było, że spam - w dąbkach jest fotoradar słupowy, który w tym roku zrobił zdjęcie mojej żonie 51/40. Od autochtona wiem, że normalnie stoi w okolicach DK6, ale od czerwca do końca sierpnia strzela letnikom wracającym z plaży.
I jedź nad polskie morze aby dofinansować biedne nadmorskie gminy...
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

szpunt
Posty: 95
Rejestracja: pn maja 16, 2011
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: EN500 B2
VROC: 0

Post autor: szpunt » śr lis 30, 2011

Ja znam fotorad gminny w Kolnie na trasie do Piszu. W prawie całym mieście ograniczenie do 40. a fotoradar potrafi stać w bramach prywatnego podwórka i go nie widać. Pełna kultura :D 40 to 40, jak ktoś zaczyna jechać 50. reszta patrzy i mówi: albo odważny albo głupi :clap:

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 4155
Rejestracja: ndz lip 17, 2011
Miejscowość: Tychy
Motocykl: VN 1600 Nomad "Phantom"
VROC: 34475

Post autor: Robson » śr lis 30, 2011

No i trzeba uważać na fotoradar (trójnóg), który wystawiaja w Wanatach na "1" pod Częstochową, to Straz Gminna z Kamienicy Polskiej, tam jest 70km/h, a stoją dość często. Kilka lat temu miałem tam strzał foto, ale potem okazało się, że nie mieli uprawnień i wycofali mandat...
Jestem tu, bo wierzę, że emocje są siłą życia...
Nie jestem odpowiedzialny za emocje odbiorcy... To jego sprawa.

Awatar użytkownika
jimi
Posty: 110
Rejestracja: pt wrz 03, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 800 Classic
VROC: 32829

Post autor: jimi » śr lis 30, 2011

A propo zdjęcia od tyłu - ja nie dalej jak trzy tygodnie temu jechałem z kobitą do teściowej i tak mnie wkurzyła tym swoim wolniej wolniej, że w Tarczynie na światłach zdjęli mnie na czerownym ( tzn . ciemno pomarańczowym :) ) - 600 pln i 8 pkt - teściowa i kobita dostały zjeby - zrzuciły się na mandat tylko nie wiem ile im za te moje punkty policzyć ? Aha - chodziło o te zdjęcia - no to dostałem komplet z przodu i z tyłu robione z tej samej strony ulicy - czyli motocyklem też można zaliczyć tam fajne fotki - achtung !

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » śr lis 30, 2011

jimi pisze:A propo zdjęcia od tyłu - ja nie dalej jak trzy tygodnie temu jechałem z kobitą do teściowej i tak mnie wkurzyła tym swoim wolniej wolniej, że w Tarczynie na światłach zdjęli mnie na czerownym ( tzn . ciemno pomarańczowym :) ) - 600 pln i 8 pkt - teściowa i kobita dostały zjeby - zrzuciły się na mandat tylko nie wiem ile im za te moje punkty policzyć ? Aha - chodziło o te zdjęcia - no to dostałem komplet z przodu i z tyłu robione z tej samej strony ulicy - czyli motocyklem też można zaliczyć tam fajne fotki - achtung !
Tarczyn to z 4 stron łapie właśnie czerwone i jeszcze pokazują ile sekund od zmiany upłynęło
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

Awatar użytkownika
Daromax
Posty: 1455
Rejestracja: pt kwie 22, 2011
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: VN 2000 Classic LT
VROC: 33649

Post autor: Daromax » ndz gru 18, 2011

:) Rada jeżdzić drogami bocznymi gdzie nie ma fotoradarów np. drogami polnymi :D

Lucas
Posty: 596
Rejestracja: czw gru 01, 2011
Miejscowość: Kielce
Motocykl: Vulcan 1500
VROC: 34525

Post autor: Lucas » czw gru 22, 2011

Ambrams gdy jakiś czas temu zamontowali w Tarczynie radary (a nie wiedziałem jeszcze o nich) jechałem nocą i zastanawiałem gdzie te pioruny tak napierdzielają bo błyskało się na całą okolicę :rotfl22:
Dopiero na CB ktoś się obudził i rzucił hasło Achtung
VROC 34525

Awatar użytkownika
Spart
Posty: 153
Rejestracja: czw lis 03, 2011
Miejscowość: Pabianice
Motocykl: vulkan 800 A
VROC: 0

Post autor: Spart » wt maja 28, 2013

Może przed wakacjami odnowimy informator motocyklowy o zdjęciach z tyłu ??
Na pewno Człuchów piękne zdjęcia i obok Rzeczenica na trasie do Białego Boru :tube:
Spart

Awatar użytkownika
RadekSłupsk
Posty: 302
Rejestracja: pn lis 19, 2012
Miejscowość: Słupsk
Motocykl: Kawasaki VN 800 A (1997)
VROC: 35633

Post autor: RadekSłupsk » śr maja 29, 2013

Poprostu zwolnic trzeba. Jazda 80km/h po zabudowanym nie jest "dobra" dla nikogo ...

Szerokosci.
It's not the Wild West anymore, you can't just clean up the streets with a gun, even though sometimes, that's exactly what's needed

VROC #35633

Awatar użytkownika
keruj12
Posty: 149
Rejestracja: sob sie 06, 2011
Miejscowość: bielcza/ małopolska
Motocykl: kawasaki vn 750
VROC: 0

Post autor: keruj12 » czw maja 30, 2013

czytając te posty :scrach: zastanawiam się nad czym tak PŁACZECIE- a może by tak pomysleć o tym by jechać zgodnie ze znakami i wtedy zrobicie w BALONA wszelkie służby radarowe razem ze SŁUPKAMI RADAROWYMI a gminy ZBANKRUTUJĄ :hurra: . Jazda na moto ma być PRZYJEMNOŚCIĄ a scigać sie to na tor-jeżdże bardzo duzo po zachodzie i tam jakoś nikomu nieprzeszkadzają radary a co najciekawsze to to że polskie blachy też siędo tego stosują-może przez to że tam trzeba w OJRO :wnerw: płacić. pozdrawiam :szlifierka:
keruj12

Awatar użytkownika
Góral
Posty: 2532
Rejestracja: sob mar 24, 2012
Miejscowość: Brusy
Motocykl: _FuMA
VROC: 34785

Post autor: Góral » czw maja 30, 2013

keruj12 - jeśli wszyscy zaczęli by jeździć zgodnie z przepisami to powprowadzają na autostradach ograniczenia do 40 a i tak kasę trzepać będą
zobacz ile w tej chwili jest bezsensownych ograniczeń
oczywiście nie namawiam do zapier...ania, sam jeżdżę w miarę spokojnie, tylko stwierdzam, że służby radarowe jak to nazwałeś poradzą sobie i z tym "problemem" :D
"Wsiądźcie na motocykle i jedźcie tak długo, aż zrozumiecie o co w tym wszystkim chodzi" - Gang Dzikich Wieprzy

Awatar użytkownika
keruj12
Posty: 149
Rejestracja: sob sie 06, 2011
Miejscowość: bielcza/ małopolska
Motocykl: kawasaki vn 750
VROC: 0

Post autor: keruj12 » sob cze 01, 2013

Góral ja też nie przesadzam z ograniczeniami i jeśli można to DOKRĘCAM ale nie marudzę że są radary( były i będą) :wall: po :moto: prostu trzeba korzystać z życia i próbować przechytrzyć TE służby a jeśli ktoś miał pecha(ONI byli sprytniejsi :surprise: )niech nie pomstuje bo niestety ale też są POTRZEBNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Życzę śmigania bez FOTEK
keruj12

Awatar użytkownika
Rudi
Posty: 11
Rejestracja: pt cze 14, 2013
Miejscowość: Madryt
Motocykl: Kawasaki VN 900 custom
VROC: 0

Post autor: Rudi » czw cze 20, 2013

keruj12 pisze:tam jakoś nikomu nieprzeszkadzają radary a co najciekawsze to to że polskie blachy też siędo tego stosują-może przez to że tam trzeba w OJRO :wnerw: płacić. pozdrawiam :szlifierka:
ale wysokości tych mandatów są śmieszne w stosunku do zarobków- jeszcze nie zapłaciłam mandatu za prędkość wyższego niż 50E. I jeśli nie przekroczysz o więcej niż 30km/h ponad limit, nie ma punktów. Za parkowanie na miejscu do rozładunku za to mi dowalili 100e :wall: Rezultat - przestałam jeździć samochodem po mieście, dokupiłam kufer i na zakupy jeżdżę motorem :antlers: Poza tym, tutaj (Hiszp. ) radarów nikt nie stawia w debilnych miejscach, jak bramy wjazdowe, radar za krzaczkiem czy coś. Radar zawsze jest oznaczony. Nawet, jeśli z radiowozu strzelają, to parę metrów przed radiowozem jest stawiany przenośny znaczek, że dalej radar sobie czeka na wariata :)

Awatar użytkownika
TOPSAT
Posty: 24
Rejestracja: śr lut 29, 2012
Miejscowość: Kościerzyna
Motocykl: VN 2000
VROC: 0

Post autor: TOPSAT » czw cze 20, 2013

Panowie !
Sprawa ze zdjęciem od tyłu jest bardzo prosta, otóż szanownym władzom meldujemy ,że akurat wtedy w siodle siedział potencjalny nabywca naszego rumaka , który pojawił się z ogłoszenia i zrobił sobie próbną jazdę . Oczywiście nie wiemy kto to był , czarny wysoki czy też niski , po prostu zostawił nam dokumenty , albo zaliczkę i pojechał. No i miał pecha bo dostał fotkę. Koniec.
Żaden sąd nie ukarze nas za taki numer , bo przecież wskazaliśmy sprawcę , ale nie wiemy kto to. :)
Pozdrawiam.
"Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać"

Awatar użytkownika
TOPSAT
Posty: 24
Rejestracja: śr lut 29, 2012
Miejscowość: Kościerzyna
Motocykl: VN 2000
VROC: 0

Post autor: TOPSAT » czw cze 20, 2013

A jeszcze jeden numer, przyjechał do nas krewny z Białorusi (dane bierzemy z netu ze stron białoruskich łącznie z jakimś białoruskim numerem telefonu ) i podajemy dane sprawcy.
Nikt z tych urzędasów nawet nie chwyci za słuchawkę ,żeby tam zadzwonić.
"Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać"

Awatar użytkownika
Garciu
Posty: 2555
Rejestracja: pn lis 14, 2011
Miejscowość: Poznań
Motocykl: VN 1700 Classic LT
VROC: 34722

Post autor: Garciu » czw cze 20, 2013

TOPSAT pisze:Panowie !
Sprawa ze zdjęciem od tyłu jest bardzo prosta, otóż szanownym władzom meldujemy ,że akurat wtedy w siodle siedział potencjalny nabywca naszego rumaka , który pojawił się z ogłoszenia i zrobił sobie próbną jazdę . Oczywiście nie wiemy kto to był , czarny wysoki czy też niski , po prostu zostawił nam dokumenty , albo zaliczkę i pojechał. No i miał pecha bo dostał fotkę. Koniec.
Żaden sąd nie ukarze nas za taki numer , bo przecież wskazaliśmy sprawcę , ale nie wiemy kto to. :)
Pozdrawiam.
Ma to sens :ok:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą

  • Gajowy (44)
  • Hayny (63)
  • czarek (57)