potrzebna pomoc... dziwne odgłosy z silnika

Awatar użytkownika
Krzychu
Posty: 8
Rejestracja: sob maja 21, 2011
Miejscowość: Jarosław
Motocykl: Kawasaki vn 800
VROC: 0

potrzebna pomoc... dziwne odgłosy z silnika

Post autor: Krzychu » wt sie 09, 2011

Witam.
Potrzebuję rady bo na mechanice praktycznie się nie znam a mój mechanik jest na 2 tygodniowym urlopie :wall: . Przewertowałem całe forum i takiego problemu nikt nie opisywał. A więc po kolei: motor ma przejechane 46 tys kilometrów, rocznik 2003, poj 800 cm. Od jakiegoś czasu w czasie jazdy pojawia się jakiś dość głośny, dziwny dźwięk (dobiega chyba z prawej strony motocykla), coś jakby łańcuch tarł po metalu… jakieś takie szuranie metalu o metal. Pojawia się zaraz po ruszeniu, na każdym biegu, ale chyba to nie łańcuch bo jak wrzucam na luz to dźwięk ustępuje. Na dodatek od jakiegoś czasu sprzęgło zaczęło się ślizgać praktycznie na każdym biegu (olej jest w normie). Biegi wskakują bez problemu, silnik też pracuje ładnie. Teraz motor stoi w garażu bo strach jezdzić żeby czego bardziej nie nabroić :cry: .
Czy ktoś miał podobny problem? Czeka mnie remont silnika? Proszę o jakieś rady....
Z góry dzięki za pomoc, serdecznie pozdrawiam

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » wt sie 09, 2011

odkręć wydechy i zajrzyj w nie od strony silnika, czy ta wewnętrzna rura nie jest pęknięta. To jakaś przypadłość 8-setek. - temat już opisywany na tym forum. m. in przeze mnie
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Awatar użytkownika
Krzychu
Posty: 8
Rejestracja: sob maja 21, 2011
Miejscowość: Jarosław
Motocykl: Kawasaki vn 800
VROC: 0

Post autor: Krzychu » śr sie 10, 2011

Dziękuję kolego z pomoc, odnalazłem ten temat :) Już będę wiedział o czym z mechanikiem rozmawiać ;)

Awatar użytkownika
Daromax
Posty: 1455
Rejestracja: pt kwie 22, 2011
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: VN 2000 Classic LT
VROC: 33649

Post autor: Daromax » ndz wrz 04, 2011

!! Może pękła któraś sprężyna sprzęgłowa i niema mocnego docisku sprzęgło ślizga i daje takie odgłosy ??

Awatar użytkownika
Krzychu
Posty: 8
Rejestracja: sob maja 21, 2011
Miejscowość: Jarosław
Motocykl: Kawasaki vn 800
VROC: 0

Post autor: Krzychu » pn wrz 05, 2011

O mechanice wiem tyle co wyczytam na forum :mrgrin: No ale po wymianie sprzęgła odgłosy ustały. Maszynka już pięknie śmiga :)

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » wt wrz 18, 2012

powiedz mi kolego czy te odgłosy to taki delikatny metaliczny szum jakby łańcuszek tarł o coś ?
coś takowego zauważyłem u mnie od paru dni wystepuje podczas jazdy na każdym biegu, na jałowym nie hm, łańcuch rozrządu to raczej nie bo jego powinno być słychać podczas szybkiego skręcania manetki
jeżeli to sprzęgło to wymieniałeś tylko kpl tarcz ?
mój ma wg licznika 29 tyś ;)

Awatar użytkownika
Tiszo
Posty: 893
Rejestracja: śr kwie 21, 2010
Miejscowość: Stary Dybów
Motocykl: VN 2000
VROC: 32243

Post autor: Tiszo » śr wrz 19, 2012

Jeżeli to sprzęgło tak hałasuje to raczej nie z powodu tarcz, morze się coś rozkręciło, do sprzęgła jest dobry dostęp więc należy luknąć.

Awatar użytkownika
Wyder
Posty: 286
Rejestracja: śr wrz 05, 2012
Miejscowość: Orzesze
Motocykl: VN2000
VROC: 35596

Post autor: Wyder » pt maja 24, 2013

mam chyba ten sam problem;/ bo tez mi cos trze tak jakby lancuch ale to nie lancuch bo jak jest na luzie to nic nie slychac dzwiek jest z lewej strony jak moge to sprawdzic co to moze byc vulcaneria za pare dni a mi sie cos tu psuje pomocy !! ;(

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » pt maja 24, 2013

U mnie samo przestało "trzeć" po paru dniach, do tej pory cisza, a liczę że od mojego postu z września 2012 jakieś 3 tkm zaliczyłem.

Awatar użytkownika
Wyder
Posty: 286
Rejestracja: śr wrz 05, 2012
Miejscowość: Orzesze
Motocykl: VN2000
VROC: 35596

Post autor: Wyder » pt maja 24, 2013

to co mam to zostawic boje sie ze cos bardziej sie zepsuje ;/

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » pt maja 24, 2013

Jak to ktoś mnie ostatnio zje :cenzura: na forum, że sobie wykręcam świece w jeżdżącym motocyklu żeby sobie na nie popatrzyć :D to póki jedzie to się jeździ jak trzaśnie to wtedy trzeba się martwić.
Ktoś kilka dni temu ktośpisał na forum że też ma dziwne odgłosy typu tarcie czy szuranie...
W Wojkowicach masz serwis Vulcaneryjny, podjedź posłuchajcie :ok:

Awatar użytkownika
Wyder
Posty: 286
Rejestracja: śr wrz 05, 2012
Miejscowość: Orzesze
Motocykl: VN2000
VROC: 35596

Post autor: Wyder » pt maja 24, 2013

no tak tylko bedzie lipa jak juz trzasnie i zostanie stac i juz nic w tedy nie zrobie bo sie nie znam nic a nic jedyne co mi zostanie to pchac do domu :boje:

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » pt maja 24, 2013

Wojkowice - pisz do Basin Ridera :ok:

Piterson
Posty: 49
Rejestracja: pn maja 07, 2012
Miejscowość: Katowice
Motocykl: VN 800 Classic
VROC: 0

Post autor: Piterson » pt maja 24, 2013

Wszyscy mają szuranie, mam i ja :) dokładnie ten sam objaw, pisałem zresztą parę dni temu, jedyna różnica to że sprzęgło (jeszcze?) się nie ślizga :) poczekam, zobaczę, jeżdżę :)
Only dead Fish go with the flow

Awatar użytkownika
Wyder
Posty: 286
Rejestracja: śr wrz 05, 2012
Miejscowość: Orzesze
Motocykl: VN2000
VROC: 35596

Post autor: Wyder » pt maja 24, 2013

a kiedy u was sie to zaczelo dziac bo ja ostatnio naciagalem lancuch i myslalem ze za mocno go naciagnolem i go poluznilem ale dalej to samo :/

Piterson
Posty: 49
Rejestracja: pn maja 07, 2012
Miejscowość: Katowice
Motocykl: VN 800 Classic
VROC: 0

Post autor: Piterson » pn maja 27, 2013

U mnie akurat zaczęło się jak odpaliłem motocykl po zdjęciu, zupełnym, rury wydechu. Wrażenie niesamowite :P także przyczyny chyba różne.
Only dead Fish go with the flow

Awatar użytkownika
marecki1981i
Posty: 82
Rejestracja: pt gru 07, 2012
Miejscowość: koniec swiata
Motocykl: Kawsaki VN 900
VROC: 0

Post autor: marecki1981i » śr maja 29, 2013

Piterson pisze:Wszyscy mają szuranie, mam i ja :)
ooo trafne spostrzezenie :) ja mialem te same objawy...dzialo sie tak tylko na zimnym silniku(po przejechaniu kilku km przestawalo). Po wymianie oleju przestalo(czasem jak nie poczekam az dostanie temp. to jeszcze troche gdzies tam go slychac. Ostatnio zrobilem ponad 6tys km po Europie i wszystko chyba gra :) slizgania sprzegla nie zaowazylem.

Awatar użytkownika
Razor
Posty: 11
Rejestracja: wt kwie 03, 2012
Miejscowość: Poznań
Motocykl: VN 800
VROC: 0

Post autor: Razor » ndz maja 06, 2018

Co to może być? Właśnie pojawiły się u mnie dziwne hałasy prawdopodobnie gdzieś ze skrzyni lub elementów przeniesienia napędu (nie znam się za bardzo ;). Hałas jest słyszalny przy np. powolnej jeździe inaczej pewnie zagłusza silnik. Dźwięk to tarcie metalu o metal (szuranie, chrobotanie) i jest związany z obracającymi się częściami - zwiększa swoją częstotliwość przy szybszej jeździe. Słychać go tylko podczas jazdy zarówno na luzie jak i na biegu, na postoju nic nie szura. Dźwięk znika po ponownym uruchomieniu silnika, ale wraca po paru kilometrach.

Awatar użytkownika
Jurek
Posty: 1190
Rejestracja: czw cze 07, 2012
Miejscowość: Sulejówek
Motocykl: VN 800 classic "Samuraj"
VROC: 35044

Post autor: Jurek » ndz maja 06, 2018


Awatar użytkownika
Razor
Posty: 11
Rejestracja: wt kwie 03, 2012
Miejscowość: Poznań
Motocykl: VN 800
VROC: 0

Post autor: Razor » ndz maja 06, 2018

nie wydaje mi się że to cokolwiek z wydechem. Czy możliwe żeby rozrząd hałasował? Żeby to zobrazować: turlając się "5km/h" szuranie metaliczne co około sekundę.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 0 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą