Szarpniecie przy wrzucaniu jedynki

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » pn cze 25, 2012

no u mnie kowal to może nie, ale kowalowa :D, pytałem bo wcześniej pisali co po niektórzy motocykliści(stki) tutaj że szarpie tylko na zimnym.

Trufel

Post autor: Trufel » pn cze 25, 2012

Zawsze lekko szarpnie jak wrzucasz "1" no chyba że się tak wszystko ułoży w środku że nawet nie poczujesz , tylko lampka zgaśnie , ja tak czasem mam
Zauważ , że plastiki jak wrzucają "1" tez szarpnie ale tylko łańcuchem (tak jak u ciebie) pasek już takiej elastyczności nie ma , wał kardana też stuknie . Tam gdzie są luzy w przeniesieniu napędu tam mniejsze szarpnięcia , wniosek łańcuch nie powinien szarpać , przy najmniej w teorii hehehe

kucharz77
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 19, 2013
Miejscowość: Swarzewo
Motocykl: Kawasaki Vulcan VN 2000
VROC: 0

Post autor: kucharz77 » czw sty 26, 2017

stało mi się coś dziwnego ze sprzęgłem , po trzech miesiącach stania w garażu sprzęgło się skleiło i ani drgnie . próbowałem na biegu do przodu i do tyłu pchać przy wciśniętej rączce i nic , więc zrezygnowany odkręciłem pokrywę sprzęgła i po wyjęciu tarcz one były jak sklejone w jedną całość . musiałem młotkiem potraktować żeby rozkleić , grubość okładziny na tarczach sprzęgła to około 0,2 milimetra . czy to wina tarcz czy oleju ? olej wymieniałem przed sezonem letnim i zrobiłem może 2000 km . A szarpać na jedynce to zawsze szarpał .
ROZPĘDZIĆ SIĘ JEST ŁATWO , ZATRZYMAĆ SIĘ MOŻESZ NIE MIEĆ OKAZJI
"Dobry pasażer nie przeszkadza w prowadzeniu motocykla. Idealny to taki, który przesiada się na swój motocykl"

Awatar użytkownika
Zeus
Posty: 2888
Rejestracja: pt mar 18, 2011
Miejscowość: ZIELONA GÓRA
Motocykl: VN 2000 LT "White Devil"
VROC: 33589

Post autor: Zeus » czw sty 26, 2017

grubość tarcz 3.3 ∼ 3.5 mm
limit 3.1
Olej też mógł się przyczynić
www.v-moto.pl Oryginalne części, akcesoria, oleje, filtry do Kawasaki

VROC #33589

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą