wyprzedzanie

Przepisy, regulaminy, szkółka, techniki jazdy itp.
Awatar użytkownika
Piękny Marian
Posty: 172
Rejestracja: pt paź 21, 2011
Miejscowość: Kalisz
Motocykl: vn 900 custom
VROC: 34573

Post autor: Piękny Marian » pt sty 27, 2012

Nie nie nie, to nie koleiny,
ale aerodynamika to dobry przykład.

Poprosimy kolegoe Mirad-a o podrzucenie kilku wzorów.

:ok:
by nasza radość trwała jak najdłużej

----AVATAR tymczasowy-----

Awatar użytkownika
ravw
Posty: 82
Rejestracja: czw gru 01, 2011
Miejscowość: Łódź
Motocykl: VN 900 Classic
VROC: 34587

Post autor: ravw » pt sty 27, 2012

eeeee ja nie mam problemow z powrotem na wlasny pas ruchu chyba ze wyprzedzany zajdzie droge wowczas panowie noga doprzodu i przy lusterku rura :)

ps. nie praktykowalem ale zawsze chcialem, chyba dobre wychowanie mnie powstrzymuje.

Nabes

Post autor: Nabes » wt sty 31, 2012

jurekawasaki pisze:Ja mam dwie wskazówki tak na początek ,Moto powinno mieć przelotowe kominy co pomaga nam niektóre puszki poskromić .Dalej ,obroty silnika należy utrzymywać w okolicy najwyższego momentu obrotowego co ma wielki wpływ na szybkość manewru wyprzedzania . Jest jeszcze wiele patętów ale o tym to koledzy za chwile na pewno na piszą
Pozdrawiam. :ok:
To jeszcze do tego "dźwięku tłumika" dorzucę propozycje zamontowania trąbki na sprężareczke :P. Naprawdę działa i pomaga niezdecydowanemu kierowcy pomóc w podjęciu decyzji o jazdy swoim pasem ruchy (nie wyprzedzać) dzięki temu my możemy łatwiej to zrobić :) (tak na poważnie pozwala to uniknąć kolizji bo jak to "ZATRĄBI" to jakby TIR dał po dzwonkach - pokora gwarantowana).

No i przede wszystkim wyprzedamy z głowa a nie "aa uda się"...

Lucas
Posty: 596
Rejestracja: czw gru 01, 2011
Miejscowość: Kielce
Motocykl: Vulcan 1500
VROC: 34525

Post autor: Lucas » pt lut 03, 2012

Nabes, już jeden w ogłoszeniu napisał "fafary" - pamiętasz ??? :rotfl22:
Tamten to by poraził, dźwiękiem i światłem. Natomiast niepokornym by jeszcze lekko majty przewietrzył błyskiem BOMB :rotfl22:
Wracając do tematu, osobiście mam pietra przed koleinami :boje:
VROC 34525

Nabes

Post autor: Nabes » sob lut 04, 2012

Lucas pisze:Nabes, już jeden w ogłoszeniu napisał "fafary" - pamiętasz ??? :rotfl22:
Tamten to by poraził, dźwiękiem i światłem. Natomiast niepokornym by jeszcze lekko majty przewietrzył błyskiem BOMB :rotfl22:
Wracając do tematu, osobiście mam pietra przed koleinami :boje:
Jak nas nie widać to powinno być nas słychać :)...
A co do kolein to pewnie większość ma "pietra" przed nimi...

konto usunięte

Post autor: konto usunięte » ndz sie 19, 2012

I ode mnie kilka słów.
Wyprzedzanie tira na dość wąskiej drodze, ostatnio miałem taki przypadek i wypychało mnie do pobocza, w ostatniej chwili odkreciłem gaz i wyskoczyłem przed tira, manewr zaliczyłem,ale strach w oczkach miałem. Pózniej już na spokojnie przemyślałem sytuacje i tak jak koledzy wcześniej napisali, jeśli jest miejsce na bezpieczny manewr to pełen gaz i manewr wykonać zdecydowanie i pewnie, mi tej pewności troche zbrakło :oops:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą

  • BARMON (40)
  • Boczek (43)
  • Colonel (50)
  • Destiny (40)
  • Ewela (38)
  • Lecho (55)
  • Ola (52)
  • Radek_M (53)
  • tAboon (40)