vn1600 mean streak problem z biegami

kamilste
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 06, 2018
Miejscowość: grajewo
Motocykl: maen streak
VROC: 0

vn1600 mean streak problem z biegami

Post autor: kamilste » pn sie 06, 2018

problem jest tego typu ze 1 wodzi ciężko trzeba mocno uderzyć w dźwignie z redukcji biegu z 5 na 4 dzwignia opada i trzeba podnieść i można dalej zrzucać biegi niżej

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » pn sie 06, 2018

Witasy :ok:
Ostatnio zmieniony pn sie 06, 2018 przez Mayones, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1154
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Post autor: artix » wt sie 07, 2018

Dołączam się do "witasów", chociaż powinienem to zrobić...w Przywitalni :p . Na oko ciężko coś sensownego spłodzić. Ciągnie sprzęgło, zapowietrzony układ, ciężko będzie wrzucić bieg. Dalej aparat zmiany biegów, po szlifie, przewrotce wałek może się lekko zgiąć i dzieją się cuda. Dalej, na aparacie zmiany biegów jest sprężyna, mogła pęknąć i stąd to opadanie dźwigni zmiany biegów. Dalej mizeria w samej skrzynce biegów, a to już grubsza robota, żeby się do niej dostać. Jeżeli sprzęgło nie ciągnie po wrzuceniu jedynki, to zostaje już tylko ściągnąć lewą ładnie chromowaną pokrywę silnika, zlać olej i ściągnąć pierwszą skrzynkę zdawczą (przekładnia kątowa pomiędzy skrzynią biegów, a wałem kardana). Po jej zdemontowaniu widać cały mechanizm zmiany biegów, dopiero teraz można główkować co z tym fantem zrobić. Przy okazji można i trzeba sprawdzić łożysko na zębatce zdawczej, jak ma luzy, to przy okazji do wymiany. To tak na szybko. Jak coś pokręciłem, to mnie poprawcie :p . Powodzenia

kamilste
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 06, 2018
Miejscowość: grajewo
Motocykl: maen streak
VROC: 0

Post autor: kamilste » wt sie 21, 2018

własnie i ja tak się domyślam ze to może być sprężynka w tym aparacie zmiany biegów bo dźwignia nie wraca na swoje miejsce i

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1154
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Post autor: artix » ndz sie 26, 2018

Jak naprawisz moto, daj znać co mu dolegało. Powodzenia.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 0 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą