Wywala olej z benzyną do filtra powietrza

krzyst
Posty: 4
Rejestracja: sob lut 03, 2018
Miejscowość: Słupsk
Motocykl: VN 800B 97 r.
VROC: 0

Wywala olej z benzyną do filtra powietrza

Post autor: krzyst » sob lut 03, 2018

Witam. Pod koniec sezonu moja vn-ka 800B w zasadzie w ciągu paru dni zaczęła wywalać olej z benzyną przez filtr powietrza, silnik zaczął nierówno pracować, aby w końcu zgasnąć. Przy ponownej próbie uruchomienia silnika, dało się go uruchomić po oczyszczeniu i osuszeniu gaźnika oraz filtra powietrza, ale po chwili pracy silnika znowu było to samo. Podejrzewając może zawieszony pływak w gaźniku, rozebrałem go i przeczyściłem, złożyłem ponownie - przy tym pływak prawidłowo sprężynował ani nie był dziurawy.
Silnik odpalił, przejechałem testowo 1,5 km ale tracił moc i ostatecznie zgasł i po dopchaniu go do domu znów stwierdziłem, że olej zalał całą buteleczkę na olej wychodzącą od filtra, do tego cały filtr zaolejony. Po odkręceniu świec zobaczyłem też że były czarne to je przeczyściłem ale i tak to już nic nie dało.
Także pytanie co to może być: czytałem gdzieś inne wątki i możliwe rozwiązanie to pierścienie na tłokach. Co o tym sądzicie?

jacyII
Posty: 145
Rejestracja: pt sie 21, 2015
Miejscowość: Poznań
Motocykl: vn 800
VROC: 0

Post autor: jacyII » sob lut 03, 2018

Witaj.

Wywalanie oleju to jedna sprawa ,a benzyny to druga .

Trzeba sprawdzić poziom oleju w silniku , może jest go ponad maxa i wyrzuca przez odmę.
Może także przeciekać paliwo przez gaźnik i dostawać się do oleju i jest go za dużo w silniku i wywala taką mieszankę oleju z paliwem przez odmę .
Trzeba sprawdzić układ odpowietrzania skrzyni korbowej-może wzrasta ciśnienie w środku silnika i wywala olej przez odpowietrzenie do filtra.
Na końcu niestety pierścienie tłokowe trzeba sprawdzić.

Powodzenia w szukaniu

Pozdro
lewa w górę i do przodu

krzyst
Posty: 4
Rejestracja: sob lut 03, 2018
Miejscowość: Słupsk
Motocykl: VN 800B 97 r.
VROC: 0

Post autor: krzyst » pn lut 05, 2018

Wymienie wlasnie olej, jest go troche za duzo ale tez wydaje sie byc rozcięczony benzyną. Po jego wymianie zobacze czy dalej bedzie wyrzucal olej i gasnąl.

jacyII
Posty: 145
Rejestracja: pt sie 21, 2015
Miejscowość: Poznań
Motocykl: vn 800
VROC: 0

Post autor: jacyII » pn lut 05, 2018

Witam.

Proszę sprawdzić w gaźniku zaworek iglicowy wraz z pływakiem czy są całe i nieuszkodzone . Wymiana oleju bez naprawy gaźnika lub układu zasilania paliwa jest pozbawione sensu -najpierw naprawa

Pozdro
lewa w górę i do przodu

Awatar użytkownika
Kristof_if
Posty: 726
Rejestracja: sob sty 11, 2014
Miejscowość: Lubomia
Motocykl: HD FLHTK103,Honda Transalp,Cx500,był VN 1500
VROC: 37033

Post autor: Kristof_if » wt lut 06, 2018

Dokładnie
Szukaj winy w gaźniku przelewa Ci go dlatego gaśnie
Nie spala Ci wszystkiego paliwa dlatego przybywa oleju
LwG
Ostatnio zmieniony wt lut 06, 2018 przez Kristof_if, łącznie zmieniany 1 raz.
Kriss.
Live to ride,ride to live.

krzyst
Posty: 4
Rejestracja: sob lut 03, 2018
Miejscowość: Słupsk
Motocykl: VN 800B 97 r.
VROC: 0

Post autor: krzyst » ndz lut 11, 2018

Dzięki za rady, zacząłem od oleju i filtrów, bylo troche za duzo oleju, wymienilem go na nowy i wlalem ile trzeba, tak samo z filtrami oleju i powietrza, chodzi normalnie, jedynie ma problem z paleniem na tylny gar dopiero po paru kilometrach zaskauje i juz chodzi normalnie, takze chyba bedzie trzeba wymienic swiece albo ponysle o kablach wysokiego napiecia co?

jacyII
Posty: 145
Rejestracja: pt sie 21, 2015
Miejscowość: Poznań
Motocykl: vn 800
VROC: 0

Post autor: jacyII » ndz lut 11, 2018

świeca ,przewód , cewka ,sprawdzenie instalacji elektrycznej , potem regulacja zaworów .... Można się pobawić i podmienić wszystko z pierwszego cylindra , jednak najpewniej świeca

Pozdro
lewa w górę i do przodu

jacyII
Posty: 145
Rejestracja: pt sie 21, 2015
Miejscowość: Poznań
Motocykl: vn 800
VROC: 0

Post autor: jacyII » ndz lut 11, 2018

świeca ,przewód , cewka ,sprawdzenie instalacji elektrycznej , potem regulacja zaworów .... Można się pobawić i podmienić wszystko z pierwszego cylindra , jednak najpewniej świeca

Pozdro
lewa w górę i do przodu

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 0 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą