sprzęgło i łańcuch sprzęgłowy -

PITERMUR
Posty: 43
Rejestracja: czw paź 12, 2017
Miejscowość: Śląsk
Motocykl: VN 2000
VROC: 0

Post autor: PITERMUR » śr sty 31, 2018

Może ktoś jeszcze to rozbierał.Poczekam trochę na inne sugestie.Dzięki za zainteresowanie tematem.
Pozdrawiam-Piotr

PITERMUR
Posty: 43
Rejestracja: czw paź 12, 2017
Miejscowość: Śląsk
Motocykl: VN 2000
VROC: 0

Post autor: PITERMUR » śr sty 31, 2018

Jak widać brak oznak zużycia .
Pozdrawiam-Piotr

Promo
Posty: 57
Rejestracja: pt sty 12, 2018
Miejscowość: Serock
Motocykl: vn2000
VROC: 0

Post autor: Promo » śr sty 31, 2018

PITERMUR pisze:Jak widać brak oznak zużycia .
racja,
więc jak to możliwe że wyciągnął się łańcuch a ślizgi nie są zużyte?

myślę że przyczyna hałasu leży gdzieś indziej, weź też pod uwagę że podczas pracy strona "ciągnąca" w tym przypadku góra będzie zawsze napięta... wiadomo, jakieś wibracje zawsze będzie miał ale czy aż takie by klepać po obudowie?

aż sprawdziłbym u siebie ale nie chce mi się spuszczac oleju i tego rozkręcać...

miejmy nadzieję że trafi się na forum ktoś kto to robił, dodatkowa wiedza zawsze się przyda :)

póki co powodzenia:)

PITERMUR
Posty: 43
Rejestracja: czw paź 12, 2017
Miejscowość: Śląsk
Motocykl: VN 2000
VROC: 0

Post autor: PITERMUR » czw lut 01, 2018

Dzięki.Znalazłem na forum podobny opis.Chyba w poście (hałas klekotanie z lewej strony silnika).Pisze ze też wyciągał łańcuch i też mu się wydawał wizualnie naciągnięty , a pomiary wyszły ,że do minimum zużycia jeszcze brakuje.Dalej kolega pisze ,że mimo wszystko wymienił na nowy i się uspokoiło. Może żle mierzymy te łańcuchy.Przedtem pisałem że dł.190,50 mm,teraz wychodzi 191mm-czyli niby już po za normą.Już sam nie wiem.Chyba zamówę ciemno u Zeusa(koszt ok.490zł) jak już to mam rozebrane i wymienię.Nic innego nie zauważyłem zeby było nie tak.Może ktoś się jeszcze odezwie i doradzi.Pozdr.
Pozdrawiam-Piotr

Promo
Posty: 57
Rejestracja: pt sty 12, 2018
Miejscowość: Serock
Motocykl: vn2000
VROC: 0

Post autor: Promo » czw lut 01, 2018

a do Rybnika daleko masz? widziałem na allegro że gościu sprzedaje tam używany za połowę ceny... zawsze można by podjechac i porównać...

z drugiej strony co nowy to nowy...

PITERMUR
Posty: 43
Rejestracja: czw paź 12, 2017
Miejscowość: Śląsk
Motocykl: VN 2000
VROC: 0

Post autor: PITERMUR » czw lut 01, 2018

Właśnie go znalazłem.Zaraz jadę do Rybnika .20 km.dzięki.Porównam z moim.
Pozdrawiam-Piotr

PITERMUR
Posty: 43
Rejestracja: czw paź 12, 2017
Miejscowość: Śląsk
Motocykl: VN 2000
VROC: 0

Post autor: PITERMUR » czw lut 01, 2018

No i byłem w Rybniku.Mają dwa łańcuchy,ale po porównaniu są takie same jak ten mój..Tam mają cały serwis ,naprawy motocykli.Powiedzieli że te łańcuchy jak i inne rzeczy wyciągają z powypadkowych w USA i że silniki były odpalane i było cicho.No i nic mio to nie dało ,tylko jeszcze większą zagwostkę :hammer: .Nie kupiłem.Ten mechanik zasugerował że może to sprzęgło hydrokinetyczne ,czy jak tam to się nazywa może hałasuje...
Pozdrawiam-Piotr

PITERMUR
Posty: 43
Rejestracja: czw paź 12, 2017
Miejscowość: Śląsk
Motocykl: VN 2000
VROC: 0

Post autor: PITERMUR » sob lut 17, 2018

No i nadszedł czas poskładania wszystkiego do kupy.Kolega Zeus podesłał nowy łańcuch.(Dzięki wielkie w jego stronę!)Polecam.Stary łańcuch jak chwycę do rąk i pociągnę w przeciwne strony ,to czuję dość wyrażny luz,na nowym tego nie ma .Dlatego jestem pewny że wymiana pomoże. :yeee:
Pozdrawiam-Piotr

PITERMUR
Posty: 43
Rejestracja: czw paź 12, 2017
Miejscowość: Śląsk
Motocykl: VN 2000
VROC: 0

Post autor: PITERMUR » pn lut 19, 2018

Łańcuch wymieniony.Po odpaleniu brak klekotania.Żadnych dziwnych stuków.Sprawa zamknięta. :yeee:
Pozdrawiam-Piotr

Adam KrK
Posty: 25
Rejestracja: śr kwie 25, 2018
Miejscowość: Kraków
Motocykl: Vn2000
VROC: 0

Post autor: Adam KrK » wt lip 31, 2018

A powiedz no kolego mily czy zauwazyles zmiane w wbijaniu biegow ? Czy u ciebie tez tak jest bylo lub nie jest ze jak chcesz wrzucic 1 to jest taki dosc spory lomot a ciekawe jest to ze tak sie dzieje jak moto nagrzany i lancuch rozciagniety na zimnym wchodzi jak w maselko

PITERMUR
Posty: 43
Rejestracja: czw paź 12, 2017
Miejscowość: Śląsk
Motocykl: VN 2000
VROC: 0

łańcuch pierwotny sprzęgła.

Post autor: PITERMUR » śr sie 01, 2018

Siema.A więc odpowiadam ci kolego.Jeśli chodzi o 1 bieg,to przed i po wymianie łańcucha tak samo wchodzi (to znaczy z umiarkowanym trzaśnięciem).Już się do tego przyzwyczaiłem.Koledzy na forum mówią ,że ten typ tak ma.Pozdr.
Pozdrawiam-Piotr

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 2 użytkowników online :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą