Jak ściągnąć kanapę?

Maciek
Posty: 28
Rejestracja: wt lip 25, 2017
Miejscowość: Szczecin
Motocykl: Kawasaki VN 800 Classic - 1998
VROC: 0

Jak ściągnąć kanapę?

Post autor: Maciek » pn gru 04, 2017

Witam.
Tak, wiem, zaraz posypią się komentarze typu "spytaj wujka googla", lub "wystarczy odrobinę wysiłku używając wyszukiwarki forumowej" itd, itp. Siedzę na kompie od jakiegoś czasu i próbuję znaleźć odpowiedź i niestety z marnym skutkiem, więc bardzo proszę o pomoc. Dla większości z Was jest to pewnie banalny problem, bo wymieniacie sobie te kanapy na coraz fajniejsze, pojedyncze, a ja nie mogę jej ściągnąć by móc dostać się do aku. Gdzieś doczytałem się, że wystarczy odkręcić małą nakrętkę z tyłu za kanapą, unieść ją i cofnąć do tyłu, powinna wyskoczyć. Robię tak, ale nie wyskakuje. Ciągnę motor po całym garażu i dalej nie wyskakuje. Nawet wrzuciłem bieg żeby się mocniej trzymał podłogi i wtedy go ciągnę na prawdę mocno (tak jak czytałem), ale nie wyskakuje. Jeszcze mam odrobinę cierpliwości zanim wsadzę tam laskę dynamitu... Kocham ten motor i chciałbym dalej do kochać, więc napiszcie mi o co tu kaman, zanim mu zrobię krzywdę ;)

KrzPop
Posty: 8
Rejestracja: śr lip 29, 2015
Miejscowość: Jaworzno
Motocykl: vn 800 classic '96
VROC: 0

Post autor: KrzPop » pn gru 04, 2017

Witaj
Kanapa powinna zejść tak jak piszesz - odkręcić śrubkę za kanapą od błotnika i lekko pociągnąć całą kanapę do tyłu - pod warunkiem, że nie przeszkadza oparcie pasażera albo masz sakwy łączone na rzepy pod kanapą. Ja takowe miałem i musiałem za każdym razem odkręcić najpierw oparcie a później słusznych rozmiarów młotkiem ciulnąć na łączeniu siedziska kierowcy z pasażerem w kierunku tyłu motonga. Podwyższyłem oparcie tak, że nie przeszkadza oraz przerobiłem sakwy na takie przymocowane do stelaża i teraz siedzenie demontuje się bardzo lekko.

Kolba
Posty: 183
Rejestracja: czw paź 02, 2014
Miejscowość: SRC
Motocykl: VN 900 Classic, HD Electra
VROC: 37533

Post autor: Kolba » wt gru 05, 2017

nie wiem jak jest w 800 ale w 900 z boku jest wejście na kluczyk wkładasz przekręcasz i kanapa odskakuje
kolba

Kolba
Posty: 183
Rejestracja: czw paź 02, 2014
Miejscowość: SRC
Motocykl: VN 900 Classic, HD Electra
VROC: 37533

Post autor: Kolba » wt gru 05, 2017

oglądałem teraz na allegro 800 setki z prawej strony boczek przy sakwie jest wejście na kluczyk
kolba

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » wt gru 05, 2017

Kolba pisze:oglądałem teraz na allegro 800 setki z prawej strony boczek przy sakwie jest wejście na kluczyk
...do zdjęcia boczku pod którym jest schowek

Rav
Posty: 1907
Rejestracja: pt cze 22, 2012
Miejscowość: Kielce
Motocykl: VN 800 Classic=> R1100RT
VROC: 0

Post autor: Rav » wt gru 05, 2017

Dziwne, kanapa po odkręceniu śrubki na błotniku sama się podnosi, chyba, że jest coś pokombinowane.

Maciek
Posty: 28
Rejestracja: wt lip 25, 2017
Miejscowość: Szczecin
Motocykl: Kawasaki VN 800 Classic - 1998
VROC: 0

Post autor: Maciek » wt gru 05, 2017

U mnie wygląda to tak:
Obrazek
Oparcie mam zdemontowane, nakrętkę odkręciłem, kanapa jednak dalej nie idzie ani w górę, ani do tyłu. Zamka na kluczyk nigdzie nie ma, a ten z prawej strony jest do otwierania mini schowka na pierdoły, więc nie od kanapy.
Ostatnio zmieniony wt gru 05, 2017 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jurek
Posty: 1177
Rejestracja: czw cze 07, 2012
Miejscowość: Sulejówek
Motocykl: VN 800 classic "Samuraj"
VROC: 35044

Post autor: Jurek » śr gru 06, 2017

A co to za "pasek" czy blaszka pod podkładką? Takiego czegoś w oryginale nie ma. Poza tym oryginalnie to śrubę się wkręca w błotnik, a nie wystaje gwint pod nakrętkę.
Jeśli coś tam jest pod tą podkładką to może zluzować tą podkładkę?
Ostatnio zmieniony śr gru 06, 2017 przez Jurek, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaziarz71
Posty: 606
Rejestracja: pt cze 12, 2015
Miejscowość: Olkusz
Motocykl: Kawasaki VN 800
VROC: 0

Post autor: Gaziarz71 » śr gru 06, 2017

Dokładnie. Śrubkę się wkręca w błotnik więc może ta blaszka to jakieś dodatkowe zabezpieczenie. Dodam tylko, że u mnie też ciężko ściągnąć siedzenie właśnie przez te paski od sakw bo jak zakładałem siedzenie bez sakw to montaż i demontaż były prosty i bezproblemowy. Pozdrawiam i cierpliwości.

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » śr gru 06, 2017

Spróbuj kanapę "dociążyć" na środku i wtedy rwij do tyłu :ok:

Awatar użytkownika
Lecho
Posty: 4568
Rejestracja: śr maja 12, 2010
Miejscowość: Białystok
Motocykl: VN1600 Classic
VROC: 32224

Post autor: Lecho » śr gru 06, 2017

Tak jak pisze Jurek - masz coś nakombinowane.
Tam powinna być śrubka wkręcana w błotnik, u Ciebie jest nakrętka i coś (myślę że element mocowania sakw) pod podkładką.
Nie ciągnij statycznie tylko przywal z pięści do tyłu w połączenie siedziska kierowca-pasażer.
Tylko żeby Ci nie wskoczyło mocowanie na ten gwint z tyłu.
:ok:

jacyII
Posty: 145
Rejestracja: pt sie 21, 2015
Miejscowość: Poznań
Motocykl: vn 800
VROC: 0

Post autor: jacyII » śr gru 06, 2017

Witajcie

W oryginale czyli u mnie :D śrubka ozdobna za kanapą wkręcona od góry , są jeszcze zaczepy od spodu siedzenia ---- wystarczy lekko dopchnąć od góry kanapę i pociągnąć do tył inne mocowanie to inwencja twórcza właściciela .

Pozdro
lewa w górę i do przodu

Maciek
Posty: 28
Rejestracja: wt lip 25, 2017
Miejscowość: Szczecin
Motocykl: Kawasaki VN 800 Classic - 1998
VROC: 0

Post autor: Maciek » śr gru 06, 2017

Problem nareszcie rozwiązany! :)
Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc, to jest właśnie wielka siła forum. Przywaliłem po prostu z piąchy i wyskoczyła :) Lecho trafiłeś 100%. Nie wpadłem na to wcześniej, lecz targałem jak pajac ten motor po całym garażu, nawet nie wiedziałem, że mam tyle siły ;)
Jeszcze raz serdecznie dziękuję.
Po zdjęciu wygląda, że jest wszystko ok, oprócz może tej śruby co mówicie, że powinna być odwrotnie, wiadomo, to wyprodukowano przecież jak były jeszcze na świecie dinozaury, więc przez ten czas ktoś coś musiał po swojemu "ulepszyć". Ta blaszka którą zauważyliście to nic innego jak kawałek dyndającej skóry od mocowania sakwy.
Temat uważam za zamknięty, lecz być może w przyszłości jeszcze się komuś przyda.
Pozdrawiam!
Obrazek

Awatar użytkownika
Borys
Posty: 215
Rejestracja: sob kwie 11, 2015
Miejscowość: Prostki k/ Ełku
Motocykl: Kawasaki VN 800 Classic
VROC: 0

Post autor: Borys » czw gru 07, 2017

No to się spóźniłem...chciałem Tobie doradzić sposób jaki podał Lecho...ja siadam na zbiornik przodem do siedzenia i "walę" z obu rąk w środek kanapy i pcham ja do tyłu...
Pozdrawiam Borys ... :) :ok:
Borys - pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 0 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą