Głośna zmiana biegu z 1 na 2 Kawasaki Nomad 1600

John0
Posty: 18
Rejestracja: śr kwie 12, 2017
Miejscowość: Poznań
Motocykl: Było VN1600 Nomad teraz 1700 Voyager
VROC: 0

Głośna zmiana biegu z 1 na 2 Kawasaki Nomad 1600

Post autor: John0 » pn sie 21, 2017

Witam,
tak jak w temacie - czy u Was też jest taka głośna praca skrzyni (trzaśnięcie czasami zgrzyt) przy zmianie biegów z 1 na 2 zwłaszcza przy gorącym silniku? Przy zimnym silniku przełączanie jest ciche, również przy krótkim postoju - np. ruszaniu spod sygnalizacji świetlnej. Na innych biegach wszystko jest w porządku... Zastanawiałem się czy może ma na to wpływ dobór oleju silnikowego - jeżdżą na valvoline synpower 10w40 - pełen syntetyk. Może lepszy byłby Motul 5100 10w40 ? Przebieg moto około 10tyś km. Praca sprzęgła ok , nic się nie ślizga.
Z góry dziękuję za odpowiedż.
Janek

królik
Posty: 154
Rejestracja: śr maja 05, 2010
Miejscowość: Gąbin koło Płocka
Motocykl: vn 2000 limited
VROC: 34903

Post autor: królik » pn sie 21, 2017

Ten typ tak ma.W moim dwójka wchodziła cicho i płynnie jeśli wrzucałem ją po spokojnym ruszeniu z jedynki.Jeśli natomiast pociągnąłem moto na pierwszym biegu i obroty znacznie wzrosły to dwójka zawsze wchodziła ze zgrzytem.

idzi
Posty: 25
Rejestracja: wt paź 28, 2014
Miejscowość: Wegliniec
Motocykl: VN 1600 Classic
VROC: 0

głośna zmiana biegów

Post autor: idzi » pn wrz 04, 2017

Jest tak jak pisze poprzednik, jeśli pozostałe biegi wchodzą gładko w obie strony to nie ma się czym przejmować ten typ tak ma. Mi jedynka wchodzi z trzaskiem i dwójka jak ciągnę na wyższe obroty jedynkę, potem to aksamitnie w górę i w dół.

Awatar użytkownika
Kristofer
Posty: 374
Rejestracja: sob lut 25, 2012
Miejscowość: Myszków
Motocykl: Honda Goldwing
VROC: 0

Post autor: Kristofer » pn wrz 04, 2017

Pozostałe biegi nie mają nic do tego strzelać może ale każdy zgrzyt przybliża koniec skrzyni

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 0 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą