Głupie pytanie

domin
Posty: 10
Rejestracja: ndz cze 05, 2016
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: EN500B
VROC: 0

Głupie pytanie

Post autor: domin » sob lip 23, 2016

Głupia sprawa, a właściwie dwie. 1 - jest jakiś prosty patent na wyjęcie airbox'a z ramy w EN500B? 2 - jak podnieść tego sprzęta? Bo tak patrzę i bez demontażu wydechów, albo wykonania jakiejś sprytnej powyginanej wydumki na ramę to jakoś tego nie widzę.

Awatar użytkownika
robdk
Posty: 190
Rejestracja: ndz wrz 06, 2015
Miejscowość: Końskie
Motocykl: EN500B
VROC: 0

Post autor: robdk » ndz lip 24, 2016

Co do podnoszenia to ja albo podnośnikami na tył i przód pod zawieszenie, albo jak silnik nie wyjmowany to podkładałem kantówkę od silnik i lewarowałem.
Co do airboxa to musisz cały tył rozebrać tj. wyjąć aku i zdemontować wewnętrzny tylni błotnik. Wychodzi ciężko ale tak się go skręca i bokiem wychodzi od prawej strony. Zajrzyj do mojego wątku tam jest sporo zdjęć.
POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk

domin
Posty: 10
Rejestracja: ndz cze 05, 2016
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: EN500B
VROC: 0

Post autor: domin » ndz lip 24, 2016

No to będe musiał stworzyć wydumkę jak myślałem. Airbox'a zostawię sobie na później, bo za trochę i tak będę tył rozbierał. Na razie wydłubałem gaźniki i czekają w domu na rozbiórkę.

Swoją drogą - przeglądałem tematy na forum, ale akurat Twój wątek mi umknął, a to cenna pomoc dla mnie :)

Awatar użytkownika
robdk
Posty: 190
Rejestracja: ndz wrz 06, 2015
Miejscowość: Końskie
Motocykl: EN500B
VROC: 0

Post autor: robdk » ndz lip 24, 2016

No to tylko czerpać ;). Jak coś to pytaj.
POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk

domin
Posty: 10
Rejestracja: ndz cze 05, 2016
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: EN500B
VROC: 0

Post autor: domin » ndz lip 24, 2016

Skoro nalegasz ;)

A tak na poważnie - PW...

Kamil2401
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 11, 2016
Miejscowość: Piotrków T
Motocykl: Kawasaki EN 500
VROC: 0

Post autor: Kamil2401 » wt sie 02, 2016

Z wyjmowaniem airboxa jest ciężko. Wyjmowałem jak miałem zdjęte gaźniki i od tej strony wyciągałem. Miałem oczywiście cały błotnik tylni, boczki, aku zdjęte. Tego cholernego plastiku na którym stoi aku i robi też za wewnętrzny błotnik nie mogłem wyciągnąć jedynie odkręciłem żeby luźno latał. Włożenie airboxa z powrotem jakaś makabra, oczywiście bez zarysowania tej obudowy się nie obeszło.

domin
Posty: 10
Rejestracja: ndz cze 05, 2016
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: EN500B
VROC: 0

Post autor: domin » wt sie 02, 2016

Kamil2401, ja sobie już darowałem wyciąganie go. Może w zimie, jak nie będę miał lepszych rzeczy do roboty. Chodzi mi też po głowie wywalenie tego airbox'a i wstawienie dwóch oddzielnych filtrów stożkowych.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 0 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą