VN750 duże spalanie

Szmajki
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 17, 2016
Miejscowość: Lubin
Motocykl: VN750
VROC: 0

VN750 duże spalanie

Post autor: Szmajki » śr kwie 27, 2016

Witam. Mam pytanie do użytkowników VN750, jakie powinno być średnie spalanie w tym motorku ? Pytam ponieważ niedawno zostałem szczęśliwym posiadaczem Vulcana i po kilku przejażdżkach stwierdziłem spalanie na poziomie 7-8 litrów. W porównaniu do danych producenta i tego co znalazłem w necie to jest spora różnica. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł co można z tym zrobić to z góry dziękuję. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
robdk
Posty: 190
Rejestracja: ndz wrz 06, 2015
Miejscowość: Końskie
Motocykl: EN500B
VROC: 0

Post autor: robdk » śr kwie 27, 2016

Zacznij od serwisu gaźników, luzów zaworowych i świec.
POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk

Szmajki
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 17, 2016
Miejscowość: Lubin
Motocykl: VN750
VROC: 0

Post autor: Szmajki » śr kwie 27, 2016

Jeżeli chodzi o gaźniki to jedyne co zrobiłem to synchronizacja. Dawki mieszanki nie ruszałem ponieważ jest zaślepiona fabrycznie. Świec nie wymieniałem ale kolor spalania maja kawa z mlekiem, więc chyba dobrze. Luzy zaworowe podobno są niwelowane hydraulicznie w tym moto. Motor dobrze odpala ładnie wchodzi na obroty jedyny problem to duże spalanie. Czy w gaźnikach coś się zużywa co ma wpływ na spalanie i można to wymienić ?

Awatar użytkownika
robdk
Posty: 190
Rejestracja: ndz wrz 06, 2015
Miejscowość: Końskie
Motocykl: EN500B
VROC: 0

Post autor: robdk » śr kwie 27, 2016

Jak ktoś modyfikował gaźniki to owszem jest kilka rzeczy do sprawdzenia. Na początek to dysze czy są zgodne z serwisówką. Do tego poziom paliwa w gaźnikach. Na koniec kontrola membran i czy sprężyna czasem nie została skrócona (mniejsza siła oporowa do podciśnienia i otwieranie się przepustnicy wcześniej i bardziej powodując wzbogacanie mieszanki.
POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk

Szmajki
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 17, 2016
Miejscowość: Lubin
Motocykl: VN750
VROC: 0

Post autor: Szmajki » śr kwie 27, 2016

Czyli nie pozostaje mi nic innego jak wyciągnięcie gaziorów i sprawdzenie wszystkiego. Trochę zabawy przy tym będzie bo tam wszystko jest upchane bardzo ciasno :p . Jeszcze pytanko odnośnie króćców czy ich nieszczelność może mieć wpływ na spalanie ?

Awatar użytkownika
Święty79
Posty: 39
Rejestracja: czw paź 01, 2015
Miejscowość: Łask
Motocykl: KAWASAKI VN 750
VROC: 0

Post autor: Święty79 » śr kwie 27, 2016

Szmajki, bardziej na nierówną prace silnika i ospąłą reakcja na manetkę gazu

Awatar użytkownika
TomkaT
Posty: 431
Rejestracja: ndz cze 08, 2014
Miejscowość: Kobyłka
Motocykl: VN 750
VROC: 37080

Post autor: TomkaT » śr kwie 27, 2016

Jest jeszcze jedna kwestia, a mianowicie odkręcanie manetki gazu, u mnie po zakupie sprzęta było podobnie ze spalaniem a gdy oswoiłem się z maszyną zużycie paliwa oscyluje w granicach 5,5 do 6 trasa a miasto ok 7 litrów :motorynka:
Kiedyś- Komar, Jawka, WFM, WSK, Jawa 350 ts, MZ ts 150, obecnie VN 750, a w przyszłości ??

Tomek

Szmajki
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 17, 2016
Miejscowość: Lubin
Motocykl: VN750
VROC: 0

Post autor: Szmajki » śr cze 08, 2016

Witam ponownie po dłuższym czasie. Problem rozwiązany. W moim przypadku powodem dużego spalania był styl jazdy jak sugerował kolega TomkaT. Teraz po oswojeniu się z maszyna średnie spalanie oscyluje na poziomie 5 litrów na 100km. Dziękuję wszystkim i pozdrawiam. :pedzi:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 0 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą