vn 750 zginęły wolne obroty...

adek
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 26, 2016
Miejscowość: elbląg
Motocykl: kawasaki vn 750
VROC: 0

vn 750 zginęły wolne obroty...

Post autor: adek » ndz kwie 24, 2016

witam panowie! mam pewien problemik otóż z dnia na dzień zginęły mi wolne obroty w vn 750. jednego dnia wszystko ok, a drugiego zrobiłem około 20 km i moto zgasło... oczywiscie problem z odpaleniem... wymieniłem świece i odpalił...zrobiłem jeszcze 10 km trzymając obroty około 1500 by nie zgasł ale niestety nie udało się i kolejny postój.wolnych obrotów nie ma do tej chwili. moto odpala i obroty 3000 ,po jakims czasie spada wolno do jakis 900 pochodzi chwile i gaśnie...nie wiem o co chodzi...pomocy...

Szrek
Posty: 23
Rejestracja: sob kwie 09, 2016
Miejscowość: Malbork
Motocykl: kawasaki vn 750 vulcan
VROC: 0

Post autor: Szrek » ndz kwie 24, 2016

Witam ja bym stawiał na gazniki. Czyszczenie powinno pomóc.
Romano

Awatar użytkownika
Radek_K
Posty: 49
Rejestracja: pn lip 21, 2014
Miejscowość: Lubin
Motocykl: VN750
VROC: 36793

Post autor: Radek_K » ndz kwie 24, 2016

czyszczenie gaźników, dysze wolnych obrotów, synchro

adek
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 26, 2016
Miejscowość: elbląg
Motocykl: kawasaki vn 750
VROC: 0

Post autor: adek » pn kwie 25, 2016

Dzięki za pomoc!

Awatar użytkownika
kerdmann
Posty: 89
Rejestracja: śr kwie 17, 2013
Miejscowość: Reda-pomorskie
Motocykl: vulcan vn750
VROC: 0

Post autor: kerdmann » pn maja 02, 2016

Może to głupie, ale miałem podobny przypadek. Dojechałem do świateł było OK, a na kolejnych już nie było wolnych obrotów, dziwnie chodził, ciężko odpalał, a po uruchomieniu od razu wskakiwał na wysokie obroty! Zastanawiałem się co jest nie tak! A problem okazał się banalnie prosty! W manetce są dwie linki gazu, jedna odpowiada za otwieranie, druga za zamykanie przepustnicy. Zerwała się ta zamykająca, i sprężynka nie miała na tyle siły żeby domykać przepustnicę! Stąd cały problem. rozwiązanie problemu kosztowało niecałe 10 zł. i trochę zabawy! Nie wiem czy przyczyna jest ta sama, ale warto sprawdzić stan tych linek. Pozdrawiam
Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 2 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą