pali na jeden cylinder

Szrek
Posty: 23
Rejestracja: sob kwie 09, 2016
Miejscowość: Malbork
Motocykl: kawasaki vn 750 vulcan
VROC: 0

pali na jeden cylinder

Post autor: Szrek » wt kwie 19, 2016

Witam ..mam inny problem ..za uwarzyłem ze po odpaleniu na ssaniu chodzi na dwa cylindry jak się rozgrzeje zamykam ssanie i chodzi na jednym .w momencie gdy dodam gazu odzywa się drugi gar ..gazniki przeczyszczone wszystko ok .. na wolnych obrotach tylko jeden gar chodzi .ten drugi ten od strony chłodnicy pracuje tylko jak dodam gazu .. w trasie jest ok świece bialutkie na oby dwóch ... co to może być panowie ..już nie wiem gdzie szukać przyczyny ..
Romano

Awatar użytkownika
Radek_K
Posty: 49
Rejestracja: pn lip 21, 2014
Miejscowość: Lubin
Motocykl: VN750
VROC: 36793

Post autor: Radek_K » wt kwie 19, 2016

Wróć do porządnego czyszczenia gaźników zwróć uwagę na dysze wolnych obrotów (prześwit). Najczęściej pobieżne czyszczenie gaźników chemią i zarośnięte dysze (sprawdź pod światło prześwit) są przyczyną takiego zachowania. Nie pchaj żadnych drutów i innych w otwór (rozkalibrujesz). Same dysze są niedrogie czasem warto wymienić.

Awatar użytkownika
Święty79
Posty: 39
Rejestracja: czw paź 01, 2015
Miejscowość: Łask
Motocykl: KAWASAKI VN 750
VROC: 0

Post autor: Święty79 » wt kwie 19, 2016

i sprawdź jeszcze na tym pierwszym cylindrze na którym zauważyłeś problem na której świecy nie pracuje na głębokiej czy na płytkiej w obsadzeniu. nie wydaje mi się ze nie pracuje na obydwóch a w momencie dodania gazu- patrz zwiększenia obrotów - odzywa się drugi gar. Pisałeś w odpowiedzi na moje posty że zmieniłeś silnik i kupiłeś świece nowe i przewody czy fajki od razu u tego samego gościa. Zwrócił bym też uwagę właśnie na prawidłowe połączenie przewodów wysokiego napięcia z cewką zapłonowa i fajkami oraz fajka świeca. tu też może być jakieś przekłamanie i tak się zachowuje . U mnie jak zauważyłem w wilgotne dni pomimo zmiany fajek i świec na NGK też był taki problem. Co prawda ja przewodów nie wymieniałem na nowe ale wykręciłem stare z cewki i zauważyłem że drut w środku był już lichy i skróciłem trochę przewód przycinając go od strony cewki , otwór nie był już tak wyrobiony ,wkręciłem przewód i tą samą czynność powtórzyłem po stronie fajki. Problem znikł. A muszę Ci powiedzieć że było tak jak opisujesz tylko ja stwierdziłem po której stronie świeca nie pracuje poprzez ściągnięcie fajki na pracującym silniku. jak ściągniesz pracującą to moto prawie zgaśnie, jak trafisz na tą co nie pracuje to nie zauważysz różnicy i to będzie ta świeca. Powodzenia melduj o sukcesach.

Szrek
Posty: 23
Rejestracja: sob kwie 09, 2016
Miejscowość: Malbork
Motocykl: kawasaki vn 750 vulcan
VROC: 0

Post autor: Szrek » wt kwie 19, 2016

Dziękuję za rady jutro po sprawdzam. Fajki też kupiłem nowe u tego samego gościa. Jak byście mogli to podpowiedzcie czym umyć gazniki jakim specyfikiem hehe. Zawsze mylem benzyną i było dobrze 👍. .... Pozdrawiam..
:goldas:
Romano

Rav
Posty: 1908
Rejestracja: pt cze 22, 2012
Miejscowość: Kielce
Motocykl: VN 800 Classic=> R1100RT
VROC: 0

Post autor: Rav » śr kwie 20, 2016

W sklepaxh sa srodki w spreyu roznych firm, dobRe rozpuszczaja nagar i inny syf, a dodatkowo srodek jest pod cisnieniem.

Awatar użytkownika
Święty79
Posty: 39
Rejestracja: czw paź 01, 2015
Miejscowość: Łask
Motocykl: KAWASAKI VN 750
VROC: 0

Post autor: Święty79 » śr kwie 20, 2016

Szrek, i co doszedłeś do czegoś?

Szrek
Posty: 23
Rejestracja: sob kwie 09, 2016
Miejscowość: Malbork
Motocykl: kawasaki vn 750 vulcan
VROC: 0

Post autor: Szrek » śr kwie 20, 2016

witam ..dzisiaj jestem po nocce i dalem spokoj ..w sobote mam wolne to po grzebie ..kupilem juz specyfik do gazinikow ...jak sie uda to napisze ..pozdrawiam.
Romano

Szrek
Posty: 23
Rejestracja: sob kwie 09, 2016
Miejscowość: Malbork
Motocykl: kawasaki vn 750 vulcan
VROC: 0

Post autor: Szrek » sob kwie 23, 2016

Eureka panowie ...kawka chodzi jak ta lala ..przemowila pieknym basem na dwa garnuszki .. Przemycie gaziorow dalo efekty no i dysza wolnych obrotow byla za pchana ..przeczyscilem udroznilem i hula jak ta lala ....dzieki wszystkim za podpowiedzi i rady . jestescie wielcy ...pozdrawiam i lewa w gore ..haha :pedzi:
Romano

Szrek
Posty: 23
Rejestracja: sob kwie 09, 2016
Miejscowość: Malbork
Motocykl: kawasaki vn 750 vulcan
VROC: 0

Post autor: Szrek » sob kwie 23, 2016

Tylko przestala strzelac kominami co mi sie nie podoba .....
Romano

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 2 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą