Pas ruchu a rzeczywistość

Przepisy, regulaminy, szkółka, techniki jazdy itp.
Awatar użytkownika
Thomas
Posty: 3124
Rejestracja: ndz paź 24, 2010
Miejscowość: Chorzów, Bytom
Motocykl: VN 2000 Limited
VROC: 33040

Pas ruchu a rzeczywistość

Post autor: Thomas » śr mar 16, 2011

Słuchałem na Śląsku regionalnego radia i słyszałem że ze względu na wciąż przybywające autostrady, drogi szybkiego ruch i obwodnice na Śląsku policjanci będą karać tych kierowców którzy jadą środkowym lub lewym pasem ruchu gdy jest wolny skrajnie prawy pas, za blokowanie tego pasa wysokie kary :ok: gdyż jest to zbyt duże zagrożenie kolizji w ruchu drogowym.
Bardzo mnie się to spodobało i myślę że taka akcja powinna mieć wymiar cało krajowy ,a nie tylko regionalny. Żeby nagłaśniali to w mediach itp. bo co się dzieje na np. A-4 czy nowej A-1 jak są trzy pasy to przechodzi ludzkie pojęcie co ci goście (przeważnie w puszkach) wyprawiają, jak konie z klapkami na oczach jeden pas najlepiej środkowy w porywach 80km/h tragedia :wall: nie wspominając o innych cudach co wyczyniają na takich drogach :boje: aż strach się bać :wnerw:
VROC#33040

Lepiej mieć brzuch z jedzenia niż garb z roboty.

Awatar użytkownika
MaciekSz
Posty: 3699
Rejestracja: ndz maja 09, 2010
Miejscowość: Pruszków
Motocykl: BMW K1200LT
VROC: 32197

Post autor: MaciekSz » śr mar 16, 2011

Wreszcie :yeee:
MaciekSz
Jest: K1200LT
Był VN 1700 Nomad B&W, Vulcan S, VN 2000 Rogue, VN1600 Nomad, VN900 Custom Ebony LE,
Er6N, R1150RT
VROC #32197
Obrazek

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1792
Rejestracja: czw kwie 22, 2010
Miejscowość: Błonie
Motocykl: VN 1600 Classic, Kawasaki Versys 1000
VROC: 0

Post autor: Albert » śr mar 16, 2011

Tylko ciekawe skąd policja będzie miała dodatkowe samochody czy motocykle. Przecież lżej się zarabia stojąc z "suszarką"
Człowiek jest niczym, czyny są wszystkim.
Człowiek to dusza w ciele zwierzęcia.

Awatar użytkownika
MaciekSz
Posty: 3699
Rejestracja: ndz maja 09, 2010
Miejscowość: Pruszków
Motocykl: BMW K1200LT
VROC: 32197

Post autor: MaciekSz » śr mar 16, 2011

Albert pisze:Tylko ciekawe skąd policja będzie miała dodatkowe samochody czy motocykle. Przecież lżej się zarabia stojąc z "suszarką"
W tym jest przemyślana strategia. Blokujący lewy pas nie pozwala przecież rozpędzić się tym, których miśki w swoich tajemniczych miśkowozach z kamerami nagrywają.
MaciekSz
Jest: K1200LT
Był VN 1700 Nomad B&W, Vulcan S, VN 2000 Rogue, VN1600 Nomad, VN900 Custom Ebony LE,
Er6N, R1150RT
VROC #32197
Obrazek

Awatar użytkownika
Thomas
Posty: 3124
Rejestracja: ndz paź 24, 2010
Miejscowość: Chorzów, Bytom
Motocykl: VN 2000 Limited
VROC: 33040

Post autor: Thomas » śr mar 16, 2011

To na pewno ale mówili o takiej akcji a tych nie oznakowanych troszkę u nas się kręci, ale nie zmienia to faktu że są chęci oby tylko poparte wynikami :mrgreen:

Albert z tego co słyszałem robisz to co ja :mrgreen: i pomyśl np. na A-2 w niemczech ktoś by jechał na środkowym pasie 80 co czasami choć rzadko się zdarza to jest jeden wielki STAU !!
KIedyś na wspomnianej autobanie na rastecie zjebałem takiego gościa puszką z Polski za jazdę środkiem 80km/h ani go wyprzedzić prawym ani lewym bo nie wolno, a on mi na to że prawy pas jest dla ciężarówek- rozwalił mnie tym hasłem :mrgreen: i jak ma być dobrze skoro takie barany jeżdżą ,a u nas w większości :clap:

pozdrawiam

[ Dodano: Sro Mar 16, 2011 ]
nie wspominając o pasach wyjazdowych i zjazdowych zamiast się rozpędzić i wjechać to od razu wjeżdża i to z minimum prędkością, a zjeżdżając hamuje na pasie ruchu a nie na zjazdowym :mad:
Czasami człek nie wie co ci barani zrobią na szczęście nie tak u mnie źle z wyobraźnią :mrgreen:
VROC#33040

Lepiej mieć brzuch z jedzenia niż garb z roboty.

Luzak

Post autor: Luzak » śr mar 16, 2011

Widziałem już film z akcji policji w tej kwestii. Łoją po 2 stówki i większość zdziwiona "ale o co chodzi" :-)

Awatar użytkownika
Thomas
Posty: 3124
Rejestracja: ndz paź 24, 2010
Miejscowość: Chorzów, Bytom
Motocykl: VN 2000 Limited
VROC: 33040

Post autor: Thomas » śr mar 16, 2011

Luzak pisze:Widziałem już film z akcji policji w tej kwestii. Łoją po 2 stówki i większość zdziwiona "ale o co chodzi" :-)
A tego to nie wiedziałem, ale miło mi to słyszeć że coś się dzieje, anie jakieś mrzonki :oki:
VROC#33040

Lepiej mieć brzuch z jedzenia niż garb z roboty.

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » śr mar 16, 2011

w reichu już jest tak od dawna - kary są po kilkaset euro.
Uważam, ze jest to jeden z bardziej sensownych przepisów drogowych
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1792
Rejestracja: czw kwie 22, 2010
Miejscowość: Błonie
Motocykl: VN 1600 Classic, Kawasaki Versys 1000
VROC: 0

Post autor: Albert » śr mar 16, 2011

Badger pisze: w reichu już jest tak od dawna - kary są po kilkaset euro.
Uważam, ze jest to jeden z bardziej sensownych przepisów drogowych
Aż tak ostro to nie jest, czepiają się głównie ciężarówek za zbyt długie wyprzedzanie.

[ Dodano: Sro Mar 16, 2011 ]
Thomas pisze: nie wspominając o pasach wyjazdowych i zjazdowych zamiast się rozpędzić i wjechać to od razu wjeżdża i to z minimum prędkością, a zjeżdżając hamuje na pasie ruchu a nie na zjazdowym
Czasami człek nie wie co ci barani zrobią na szczęście nie tak u mnie źle z wyobraźnią
Tak to jest bardzo dobijające. Niektórzy nie wiedzą po co jest pedał przyśpieszenia.
Człowiek jest niczym, czyny są wszystkim.
Człowiek to dusza w ciele zwierzęcia.

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » śr mar 16, 2011

Panowie ale o czym tu pisać
U nas jest Sajgon a jak jechałem ostatnio przez całe Niemcy do Koloni to każdy samochód na środkowym pasie to polak lub ktoś z wschodnich regionów...
Niestety brak wykształcenia na prawku i brak autostrad odbija się na kulturze jazdy.
Rejon Katowic jest specyficzny to jedyny odcinek gdzie na autostradzie mamy trzy pasy nie wliczając rozbiegówek a i tak środek jest zazwyczaj zajęty.
Prawym wyprzedzać nie można na autobanie a śmiganie z prawego przez trzy głupota.
Akcja jak najbardziej w moim mniemaniu na miejscu i powinna się częściej odbywać.
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

Awatar użytkownika
mrblack
Posty: 99
Rejestracja: wt lip 13, 2010
Miejscowość: Mazuria
Motocykl: AWO Simson ver. Military
VROC: 0

Post autor: mrblack » pn maja 09, 2011

Hmmm.

Właśnie teraz leciałem puchą z Dortmundu tylko wieczorem na środkowym pasie to kuźwa mając 180 na blacie jeszcze mnie jakieś szkudle otrąbiły pierdolce i poszły prawym pasem choć lewy był całkiem free. Cwaniaczki w sportówkach pewnie dresy niemieckie :P Jakbym im tarasował :mad:

Tak więc chuk wie jak jeździć i po autobanach przecież nie będę jechał 100 po prawym jak tiry popierdzielaja 130 !! Choć widziałem pojeba ukraińca to brał dwa tiry na lewym !!
Trzy tiry na trzech pasach !! Mało koleś w BMW nie przywalił mu w dupsko....

Ale to w nocy bo w dzień jakby wolniej jeżdżą :mrgreen:

Awatar użytkownika
mirad
Posty: 2071
Rejestracja: pn maja 31, 2010
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: VN 2000 Classic
VROC: 32433

Post autor: mirad » wt lis 29, 2011

Ten środkowy pas bierze się również z przyzwyczajenia bo prawy pas w PL jest zwykle nie do użytku ze względu na stan nawierzchni. I tu gości rozumiem, ale poza PL jest to bez sensu.
Inna rzecz, dziwi mnie, że do tej pory w PL nie uregulowano sprawy poruszania się ciężarówek i innych cięższych pojazdów na prawym pasie. Ostatnio widywałem na Powsińskiej gruchy betonowe walące lewym pasem przez kilka skrzyżowań ze światłami po czym skręcały gdzieś w lewo. Na innych landach widziałem, że wolno im ruszać się z prawego pasa tylko do wyprzedzania i do skrętu w lewo, a policja dobrze tego pilnuje.
Od V2 lepsze może być tylko V8!
FUCK FUEL ECONOMY !

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 4159
Rejestracja: ndz lip 17, 2011
Miejscowość: Tychy
Motocykl: VN 1600 Nomad "Phantom"
VROC: 34475

Post autor: Robson » wt lis 29, 2011

Praktycznie codziennie wracam z Będzina na Tychy popołudniem lub wieczorkiem... Na 10 samochodów na lewym pasie, przypadaja 2-3 na prawym, jak prawym nie wyprzedzę to bujam się za kolesiostwem na magnesie... Super to widać ze Wzgórza Wandy :twisted:
I tak jak mówicie, często popylam do Breslau, więc A4 od Katowic do Gliwic to rankiem istny cyrk, najlepiej skrajnym prawym, tylko trzeba uważać na zjazdy i dojazdy do A4... A poza tym bordo Vectra lubi filmy weselne kręcić :hah:
Jestem tu, bo wierzę, że emocje są siłą życia...
Nie jestem odpowiedzialny za emocje odbiorcy... To jego sprawa.

Awatar użytkownika
Daromax
Posty: 1455
Rejestracja: pt kwie 22, 2011
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: VN 2000 Classic LT
VROC: 33649

Post autor: Daromax » pt sty 13, 2012

:) Polska szlachecka ,każdy jest panem i robi co chce :ok:

Awatar użytkownika
Andrzej
Posty: 1955
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Nadarzyn
Motocykl: VN 900 Classic - "Pimpuś"
VROC: 31877

Post autor: Andrzej » pt sty 13, 2012

Badger pisze:w reichu już jest tak od dawna - kary są po kilkaset euro.
Uważam, ze jest to jeden z bardziej sensownych przepisów drogowych
Dwa proste ruchy. To o czym piszesz poza miastem a w mieście po 500 za niezjechanie ze skrzyżowania i od razu by się lepiej jeździło a i korki byłyby mniejsze.
Pod warunkiem oczywiście, że było by to egzekwowane bo z tym bywa różnie...

Awatar użytkownika
Lecho
Posty: 4574
Rejestracja: śr maja 12, 2010
Miejscowość: Białystok
Motocykl: VN1600 Classic
VROC: 32224

Post autor: Lecho » pt sty 13, 2012

Tak jak wiele rzeczy które są robione tylko na pokaz.
Szybka kasa w supermarkecie do pięciu produktów i co ?? pani w kasie twierdzi, że nie może klientów nie obsłużyć. :mad: :mad: :mad:
A wystarczy, że szósty i następny będzie na tej kasie kosztował 2 x więcej niż normalnie, samo się ureguluje.
:ok:

Awatar użytkownika
Piotr_Classic
Posty: 2566
Rejestracja: pn cze 21, 2010
Miejscowość: Madryt
Motocykl: HD Street Glide
VROC: 32438

Post autor: Piotr_Classic » pt sty 13, 2012

Andrzej pisze:
Badger pisze:w reichu już jest tak od dawna - kary są po kilkaset euro.
Uważam, ze jest to jeden z bardziej sensownych przepisów drogowych
Dwa proste ruchy. To o czym piszesz poza miastem a w mieście po 500 za niezjechanie ze skrzyżowania i od razu by się lepiej jeździło a i korki byłyby mniejsze.
Pod warunkiem oczywiście, że było by to egzekwowane bo z tym bywa różnie...
Andrzej, problem wg mnie jest w tym że policmajstry mają gdzieś karanie kierowców blokujących skrzyżowania (codziennie jeżdżę Grójecka,Bitwy Warszawskiej, trasa AK).... wielokrotnie ich widziałem na "szklance" objeżdżających korek..... i nic.... kolesie jak blokowali tak blokują.
Wg mnie wina jest w świadomości kierowców (że nie tylko JA się liczę) ale i w "procedurach" policyjnych (vide : "...Panie, ja nie mogę panu pomóc, to koledzy z sąsiedniego komisariatu powinni..." sam to słyszałem)...........
Panowie marność dookoła nas....

Awatar użytkownika
Andrzej
Posty: 1955
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Nadarzyn
Motocykl: VN 900 Classic - "Pimpuś"
VROC: 31877

Post autor: Andrzej » sob sty 14, 2012

Piotr_Classic pisze:Andrzej, problem wg mnie jest w tym że policmajstry mają gdzieś karanie kierowców blokujących skrzyżowania (codziennie jeżdżę Grójecka,Bitwy Warszawskiej, trasa AK).... wielokrotnie ich widziałem na "szklance" objeżdżających korek..... i nic.... kolesie jak blokowali tak blokują.
Wg mnie wina jest w świadomości kierowców (że nie tylko JA się liczę) ale i w "procedurach" policyjnych (vide : "...Panie, ja nie mogę panu pomóc, to koledzy z sąsiedniego komisariatu powinni..." sam to słyszałem)...........
Panowie marność dookoła nas....
Prawda niestety...
... i nie mylmy posiadacza motocykla z motocyklistą ...

Awatar użytkownika
Krasnal
Posty: 2148
Rejestracja: sob kwie 24, 2010
Miejscowość: UK & Piotrków T.
Motocykl: Kawasaki VN2000 "lalunia"
VROC: 32105

Post autor: Krasnal » ndz sty 15, 2012

Nie jest to wylacznie nasza specyfika jazdy, zapraszam na wyspe, dwa zewnetrzne puste a chlopaki daja wewnetrznym...a jak go pykniesz po zewnetrznym to moze kosztowac nawet 400 funciakow...krew czasem zalewa, a pykam jakies 3 tys mil kazdego miesiaca...
...spróbujmy byc szczesliwi, chocby po to, by swiecic innym przykladem...

+44 7540233074

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą