Strona Główna
 Zloty  FAQ  Szukaj  Kalendarz Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Modyfikacja oryginalnego tłumika
Autor Wiadomość
Buźka 

Motocykl: VN 1600 classic
Wysłany: Czw Lis 22, 2018   Modyfikacja oryginalnego tłumika

Kupiłem oryginalne wydechy z zamiarem ich wybebeszenia. W koło komina chciałbym żeby było głośniej. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie co warto wywalić a czego lepiej nie ruszać. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Czy jeżeli wybebeszę go to nie pojawi się problem z przebarwianiem się od temperatury. Tłumiki są "obłożone" blachą czy pomogłoby pomiędzy tę blachę a tłumik zastosowanie jakiegoś izolatora? Zapraszam do dyskusji.

Kristof_if 

Motocykl: HD Electra,Aprilia etv 1000,był Vulcan 1500
VROC: 37033
Wysłany: Pią Lis 23, 2018   

Jak Masz wtrysk to po całkowitym wybebeszeniu mogą pojawić się kłopoty.
Ja miałem gaźnik i otwornicą "wywierciłem" wyciąłem tą wewnętrzną rurkę
Zrobiło się głośniej
Nic się nie przebarwiało

Buźka 

Wysłany: Wto Lis 27, 2018   

Najbardziej właśnie obawiam się ewentualnych kłopotów z pracą silnika. Na początek usunę za pomocą otwornicy te okrągłe blachy wraz z rurkami. Dopóki nie upewnię się, chyba reszty wydłubać nie zaryzykuję, bo wtedy wydechy na złom.

Wielebny Bolo 

Motocykl: VN 2000 Parowóz
Wysłany: Sro Lis 28, 2018   

Kolo w Inrtuderze 1800 miał tylko wywiercone otwory w tylnej ściance, tej z rurką.
Po obwodzie 5 do 7 szt w zależności od średnicy otwouy i ile się zmieści. W ten sposób otwerasz ostatnią komorę. Dudniły nie źle i nie za głośnio.Może zacznij od tego, wyciąć zawsze możesz wyciąć resztę.
Tak wycięte tłumiki ( wycięta tylna ścianka z rurką) w Intuzie 1400 miały 108 dB :D i dawało się na tym jeździć. Łeb nie bolał nawet po kilkuset km. :thumbup:

Buźka 

Wysłany: Wto Gru 04, 2018   

Wszystko stało się już oczywiste.
W oryginalnym tłumiku miałem wywiercone otwory w tylnej blasze. Było za cicho dlatego zdecydowałem się na zakup drugiego tłumika, żeby w razie gdy nie będę zadowolony móc go z powrotem założyć.
Usunąłem tylną blachę ale okazało się że rurka nie wychodzi gdyż głębiej ok.30cm ta rurka jest zamocowana dokładnie w taki sam sposób do drugiej blachy. Za pomocą sprcjalnej przedłużki usunąłem również tę drugą blachę. Wtedy wyciągnąłem rurkę z dwoma blachami. Efekt? Jest głośno. Silnik chodzi poprawnie. Na zimnym trzeba zwiększyć obroty silnika bo gaśnie. Po rozgrzaniu jest ok.

Daniel1980 

Motocykl: Kawasaki
Wysłany: Nie Gru 30, 2018   

Witam wszystkich ja wyciąłem w swoim nomadzie obydwa środki z t
łumików motor pracuje prawidłowo nic się nie dzieje jest trochę głośniejszy myślałem też nad wycięciem katalizatora co wy koledzy na to

Odpowiedz do tematu