VN 1600 MeanStreak strzelanie, ogień z wydechu

Awatar użytkownika
Dino32
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 06, 2018
Miejscowość: Trójmiasto
Motocykl: VN1600 Mean Streak
VROC: 0

VN 1600 MeanStreak strzelanie, ogień z wydechu

Post autor: Dino32 » pt gru 07, 2018

Witam serdecznie, otóż nabyłem sprzęt wymieniony w temacie a mianowicie VN1600 MS w związku z czym mam pare pytań.

Mój motocykl posiada wydech Vance & Hines, filtr powietrza K&N praz PowerCommander III.
Moc jest, chodzi równo, cicho i przyjemnie ale
Tylko na wolnych obrotach, po lekkim dodaniu gazu i puszczeniu jest huk strzał z wydechu - bez znaczenia czy podczas postoju czy jazdy, gdy przekręcę manetkę w opór i gwałtownie puszczę to z wydechów poza ceremonią jest i pokaz fajerwerków.

Gdy jednak z pełnego gazu delikatnie będę wracał manetką wszystko jest ładnie pięknie, nic nie strzela i nie zieje ogniem. Myślałem ze to kwestia ustawienia(mapy) w PCommander, temu tez wgrawalwm i zerowa i inne, i bawiłem się zwiększaniem bądź zmniejszaniem dawki paliwa w PCommander jednak cały czas jest to samo.

Pytanie brzmi czy to strzelanie i ogień jest normalnym zjawiskiem w tym modelu czy tez nie ? Czy ma jakieś szkodliwe oddziaływanie na silnik ? I czy jest jakiś sposób by się tego wyzbyć (może i jest to fajne ale za to dowodzik szybko poleci bo głowa pęka przy strzale)

Za wszelakiego rodzaju błędy w pisowni przepraszam (pisze z tel. a z autokorektą różnie to bywa)

królik
Posty: 154
Rejestracja: śr maja 05, 2010
Miejscowość: Gąbin koło Płocka
Motocykl: vn 2000 limited
VROC: 34903

Post autor: królik » pt gru 07, 2018

W końcu nazwa VULCAN do czegoś zobowiązuje.Miałem wcześniej classica 1600 i było tak samo.Wydechy hard krome po odkręceniu na postoju do końca i szybkim ujęciu pokazywały się marchewy .W czasie jazdy przyjemne dla ucha strzały.Wniosek jeden-nie gazować na postoju.

Awatar użytkownika
Dino32
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 06, 2018
Miejscowość: Trójmiasto
Motocykl: VN1600 Mean Streak
VROC: 0

Post autor: Dino32 » pt gru 07, 2018

na postoju wiadomo można nie gazować i problem znika, bardziej chodzi o to że strzela z wydechu(huk) nawet przy delikatnym przyspieszeniu i puszczeniu manetki;
przykładowo jade na 2 biegu z połową gazu, wrzucam 3 puszczając manetkę i jest strzał, jedyna słuszna opcja to zmieniać biegi typowo jak w ścigaczu, albo baardzo ale to bardzo powoli puszczać gaz.

Najbardziej jednak chciałbym się dowiedzieć, czy to norma w tym motocyklu czy też nie,
bo zazwyczaj jak silnik strzela i zionie ogniem to był to objaw zbyt bogatej mieszanki, lub za wcześnie otwierające się zawory wydechowe, przestawiony rozrząd bądź wypalone gniazda zaworowe, nieszczelność w dolocie, przy wydechu, niedopalanie czyli do sprawdzenia/wymiany świece fajki przewody ittp.

A nie chciałbym się pakować w koszta niepotrzebne.

zdaje sobie też sprawę że wydech w takim motocyklu zmienia się nie bez powodu - jednakże chcę się tylko upewnić, (chce zasięgnąć opinii "starych wyjadaczy" bo dla mnie taka maszyna to nowość)

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1154
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Post autor: artix » pt gru 07, 2018

Chyba nie tylko Ty produkujesz efekty dźwiękowo-wizualne z wydechu. Podczas przyspieszania i przełączania biegu na wyższy, też czasami pierdyknie w wydechy, to samo przy puszczeniu manetki i hamowaniu silnikiem. Przy delikatnym schodzeniu z obrotów nic się nie dzieje. Mam przelotowe wydechy z DB killerami, rury idą bezpośrednio z głowic, bez katalizatora i to też może być przyczyną strzałów. Ponieważ wydechy były za głośne moim zdaniem, wyciągnąłem DB killery, ponacinałem ich końcówki i pozaginałem paski blachy do wewnątrz. Cała ta kombinacja jest od strony silnika, nie widać tego, nie ma pustego przelotu, ilość wystrzałów, a także ich głośność zredukowała się o ponad połowę. Co by nie zrobić, to silnik nie spali 100% mieszanki, nawet na wtrysku, a brak kolektora z katalizatorem powoduje idealne warunki do ładnego pierdu i marchewy na wydechach. Jeszcze będę dorabiał wkłady do rur z wyciszeniem i rozproszeniem spalin, wystrzały mnie nie kręcą, sam wydech powinien lekko dławić przelot, co wyjdzie na zdrowie zaworom wydechowym. Niech rzuci kamień ten, kogo sprzęt nie pierdnie w wydech, szczególnie ten radośnie wiercony :D

Awatar użytkownika
Dino32
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 06, 2018
Miejscowość: Trójmiasto
Motocykl: VN1600 Mean Streak
VROC: 0

Post autor: Dino32 » pt gru 07, 2018

czyli wychodzi na to że zestresowałem się niepotrzebnie, orientuje się może któryś z kolegów czy VN wyżej wymieniony posiada sondy czy inne wynalazki tego typu ? bo widziałem w sieci jakieś emulatory sond wydechu i inne wytwory wyobraźni, bo szczerze mówiąc kupiłem już motocykl przerobiony - inaczej by się to miało gdybym sam przerabiał (brakuje skali porównawczej względem oryginału) wspomagam się literaturą z sieci ale chciałbym mieć pewność czy takowe sondy występowały czy nie

VN1600MS końcówka 2005r

Awatar użytkownika
Wulbi
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2015
Miejscowość: Mieczewo
Motocykl: Nomad 1600
VROC: 0

Post autor: Wulbi » ndz gru 09, 2018

Sprawdzi czy masz uszczelki pod koektorami
Wieczny optymista

Był-ła .Komar ,WSK 3 jka i 4 rka ,MZ Tropik /Jawa 350 ,Suzuki vz 800 ,Kawasaki 550 ,Nomad 1600.H-D Electra 1700,Yamaha Stratoliner 1900.Lokomotywa vn 2000, jest znów Kawasaki Nomad 1600 . :ok:

Awatar użytkownika
Lecho
Posty: 4574
Rejestracja: śr maja 12, 2010
Miejscowość: Białystok
Motocykl: VN1600 Classic
VROC: 32224

Post autor: Lecho » ndz gru 09, 2018

Nie da się ukryć, że miejscem gdzie ma się spalać mieszanka jest cylinder, a nie tłumik.
I inżynierowie Kawasaki tak to wszystko zestreoili żeby to zjawisko zachodziło właśnie tam gdzie ma zachodzić.
Wszystkie domowe wiercenia, prucia, czy co tam kto jeszcze wyprawia z wydechami, bez hamowni i badania składu spalin na wylocie, kłóci się z inżynierią.
Ale z drugiej strony nie znam nikogo komu się to gniazdo zaworowe wypaliło ;) :D
:ok:

Awatar użytkownika
Wulbi
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2015
Miejscowość: Mieczewo
Motocykl: Nomad 1600
VROC: 0

Post autor: Wulbi » wt gru 11, 2018

Czu kolanka dokręcone są ?
Wieczny optymista

Był-ła .Komar ,WSK 3 jka i 4 rka ,MZ Tropik /Jawa 350 ,Suzuki vz 800 ,Kawasaki 550 ,Nomad 1600.H-D Electra 1700,Yamaha Stratoliner 1900.Lokomotywa vn 2000, jest znów Kawasaki Nomad 1600 . :ok:

Awatar użytkownika
Dino32
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 06, 2018
Miejscowość: Trójmiasto
Motocykl: VN1600 Mean Streak
VROC: 0

Post autor: Dino32 » śr gru 12, 2018

Kolanka dokręcone, uszczelki nowe, a wali jak waliło, o wypaleniu zaworow czy tez gniazd bądź rozciągniętym łańcuszku rozrządu i innych cudach tego typu raczej nie ma mowy bo moto ma dopiero 3200km przebiegu. Świece, fajki, przewody założyłem nowe i bez zmian... Może faktycznie będę musiał udać się na wystrojenie tego wszystkiego?
Choć nie wiem czy jest aż tak duża różnica między tymi wydechem które mam V&H Pro 2-1 i filtr K&N. PCommander narazie wypięty i różnicy prócz lekkiego spadku mocy nie widać.
Ostatnio zmieniony śr gru 12, 2018 przez Dino32, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Post autor: Wielebny Bolo » śr gru 12, 2018

Lecho już całą prawdę napisał. Wiele czynników wpływa na to żeby mieszanka cała spalała się w cylindrach a nie w wydechach, między innymi opór jaki stawiają wydechy dla spalin.
Nie strzela to tylko oryginał poprawnie zestrojony (czyli nie grzebane).
Jak są wyanlazki przelotowe, półrzelotowe itp. to juz loteria. Bardzo trudno to zestroić.
Nie chcesz marchewy to wróć do oryginału ( tłumiki, zapłon).
Motor ma cię wszędzie zawieźć a nie zawieść wszędzie.

Awatar użytkownika
Wulbi
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2015
Miejscowość: Mieczewo
Motocykl: Nomad 1600
VROC: 0

Post autor: Wulbi » śr gru 12, 2018

Ja mam przy nomadzie 1600 cały wydech vansa & hina filtr orginał i żadnego strzelania ,lekkie prychanie przy ostrej jezidzie i odpuszczeniu gazu zaznaczam że nie mam żadnych comander-cośiów .
Jak miałem Yamahe 1900 to marc :antlers: hewy szły i ostro walił w tłumik ,też nie miałem żadnych comander-cośiów
Ostatnio zmieniony śr gru 12, 2018 przez Wulbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Wieczny optymista

Był-ła .Komar ,WSK 3 jka i 4 rka ,MZ Tropik /Jawa 350 ,Suzuki vz 800 ,Kawasaki 550 ,Nomad 1600.H-D Electra 1700,Yamaha Stratoliner 1900.Lokomotywa vn 2000, jest znów Kawasaki Nomad 1600 . :ok:

Awatar użytkownika
Dino32
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 06, 2018
Miejscowość: Trójmiasto
Motocykl: VN1600 Mean Streak
VROC: 0

Post autor: Dino32 » wt gru 18, 2018

Mogę się pochwalić że problem zażegnany, na hammerykanskich forach znalazłem parę rozwiązań - dokładnie pod moją konfiguracje sprzętu, pobawiłem się powgrywalem cuda i wszystko jest w jak najlepszym porzadku również z uwzględnieniem składu mieszanki,

Tak wiec Dziekuje wszystkim za pomoc 😊

Awatar użytkownika
Marecki75
Posty: 169
Rejestracja: śr gru 31, 2014
Miejscowość: Konin
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Classic
VROC: 0

Re: VN 1600 MeanStreak strzelanie, ogień z wydechu

Post autor: Marecki75 » ndz lip 25, 2021

Odswieze temat gdyż mam podobny problem
Pomogła jakaś dedykowana mapa wtrysku ,którą wgrałeś przez PC 3 ? Czy coś innego ?
Pasja...Przyjaźń...Radość...Motocykle...

Gre8
Posty: 27
Rejestracja: sob gru 09, 2017
Miejscowość: Szczecin
Motocykl: Mean Streak 1600B
VROC: 0

Re:

Post autor: Gre8 » czw mar 31, 2022

Dino32 pisze:
wt gru 18, 2018
Mogę się pochwalić że problem zażegnany, na hammerykanskich forach znalazłem parę rozwiązań - dokładnie pod moją konfiguracje sprzętu, pobawiłem się powgrywalem cuda i wszystko jest w jak najlepszym porzadku również z uwzględnieniem składu mieszanki,

Tak wiec Dziekuje wszystkim za pomoc 😊
A co tam pogrzebałeś konkretnie ?
Ja też mam komin V&H i mój problem jest taki, że jak rozgrzany to dosyć często zdmuchuje świeczki .
Chcę ruszyć i lipa, bo dodam gazu i momentalnie pyk i cisza gaśnie. Czasami czuć w tym momencie że walnie z pod filtra powietrza po kolanie, tak jakby cofała się komprecha.
Czy po wymianie takich tłumików zawsze trzeba stroić ECU ?
CO stroiłeś u siebie konkretnie?
Ten stan zaczyna męczyć, bo chcesz iść ze świateł i nie wiesz czy się uda czy zgaśnie :/ .

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1154
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Re:

Post autor: artix » pn kwie 11, 2022

Gre8 pisze:
czw mar 31, 2022
Ja też mam komin V&H i mój problem jest taki, że jak rozgrzany to dosyć często zdmuchuje świeczki .
Chcę ruszyć i lipa, bo dodam gazu i momentalnie pyk i cisza gaśnie. Czasami czuć w tym momencie że walnie z pod filtra powietrza po kolanie, tak jakby cofała się komprecha.
Nie wydaje mi się, że brak mocy i gaśnięcie to wina strojenia. Po zmianie wydechów na przelotowe lub prawie przelotowe, zmieniają się ciśnienia przepływu spalin i to można wyregulować, żeby mieszanka zamiast w cylindrach nie była dopalana w wydechu. Sprawdź u siebie świece, przewody wysokiego napięcia, cewki i przede wszystkim wszystkie kostki, złączki. Sprawdź czy nie masz nieszczelności w układzie dolotowym. Grzebałeś ostatnio przy rozrządzie?

BeeGees
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 03, 2021
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Mean Streak 1600

Re: A co konkretnie wgrałeś? Mógłbyś podesłać plik z mapą? Bo mam podobny problem

Post autor: BeeGees » pn cze 19, 2023

Dino32 pisze:
wt gru 18, 2018
Mogę się pochwalić że problem zażegnany, na hammerykanskich forach znalazłem parę rozwiązań - dokładnie pod moją konfiguracje sprzętu, pobawiłem się powgrywalem cuda i wszystko jest w jak najlepszym porzadku również z uwzględnieniem składu mieszanki,

Tak wiec Dziekuje wszystkim za pomoc 😊

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 0 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą