Faszystowskie kaski.

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Cicik
Posty: 198
Rejestracja: śr lis 29, 2017
Motocykl:

Post autor: Cicik » pt paź 19, 2018

Wielebny Bolo pisze:Strasznie mnie to irytuje. Po pierwsze brzydkie to jak k..... a na dodatek nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwie. Czy nie macie trochę instynktu samozachowawczego?. W razie gleby lub dzwona na pewno toto nie zabezpieczy głowy.

Nie ma homologacji, zrobione nie wiadomo z czego itp.
abstrahując od kwestii estetycznych i historycznych , to masz/cie świadomość z tylko integral chroni głowę a kaski otwarte to w sumie taka czapka z daszkiem …

z czasów gdy jeździłem na innym moto i byłem na innym forum głośny był przypadek naszego kolegi który w połówce przy DELIKATNYM dzwonie urwał szczękę (nieszczęśliwie przeleciał głową po krawężniku) … na szczęście uratowali mu twarz ale i tak stracił sporo z wcześniejszego wdzięku i urody.

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » pt paź 19, 2018

O ile nie przypier.... głową tak, że nawet integral nie pomoże to pewnie masz rację, a czy ktoś jeździ w poniemieckim kasku, czy lorda Vadera albo Multiplą to jego broszka, mnie mogłoby np to poirytować :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemeku
Posty: 332
Rejestracja: sob paź 21, 2017
Miejscowość: pęgów
Motocykl: dwója
VROC: 0

Post autor: Przemeku » pt paź 19, 2018

Mayones,
a fuj....
tego nie da się "odzobaczyć"....... :wall:
VN900>VN2000

Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 2262
Rejestracja: czw cze 05, 2014
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: VN 2000 Classic '06
VROC: 37109

Post autor: Przemo » pt paź 19, 2018

Mayo to jakiś zlot BMW? :hah:
Żyj tak, aby być szczęśliwym!
XV535>VN800>VN900>VN2000+VN800+LTD454

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » pt paź 19, 2018

Przemo pisze:Mayo to jakiś zlot BMW? :hah:
Może być bo bywają tacy co i gacie ze skarpetkami muszą być ze śmigłem, a tu wszystko w jeden deseń :D

Rav
Posty: 1908
Rejestracja: pt cze 22, 2012
Miejscowość: Kielce
Motocykl: VN 800 Classic=> R1100RT
VROC: 0

Post autor: Rav » pt paź 19, 2018

Zastanawiam sie teraz Mayo czy nie przemalować "śmigłowca"

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1155
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Post autor: artix » pt paź 19, 2018

Nigdy nie zaglądam nikomu do portfela i na głowę, ale osobiście w swoim nie tak krótkim życiu nie jeździłem i jeździć nie będę w nocniku na łbie. Po pierwsze strachliwy jestem, chciałbym dowieźć swojej rodzinie, cagan żywiciela w jednym kawałku, po drugie o komforcie i ciszy w tym wiaderku można zapomnieć, po trzecie źle mi się kojarzy, mam na szkopów alergię i nic na to nie poradzę. Na pytanie jakiegoś dociekliwego gapowicza, dlaczego jeżdżę w hitlerowskim kasku, nie będę mu streszczał historii polskiego oręża i tłumaczył, że hitlerowski nocnik, nie jest hitlerowskim, tylko naszym... :)

Awatar użytkownika
Kater
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 06, 2012
Miejscowość: Świętochłowice
Motocykl: vn 1500 nomad
VROC: 35878

Post autor: Kater » sob paź 20, 2018

No cóż, od dzisiaj będę pytał czy wolno mi wyjechać w moim mało komfortowym nocniku :p
W moim nie tak krótkim życiu nabawiłem się alergii jedynie na ludzką.... :hammer:

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » sob paź 20, 2018

artix pisze:Na pytanie jakiegoś dociekliwego gapowicza, dlaczego jeżdżę w hitlerowskim kasku...
Najbardziej wyczerpująca odpowiedź na głupie pytania brzmi "spier....aj" ;)

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1155
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Post autor: artix » sob paź 20, 2018

Kater, nie musisz nikogo pytać co zakładasz na głowę, bo nikogo to nie interesuje. Wyraziłem swoją subiektywną ocenę tego typu moto nakryć głowy i już. Ja takowego kasku nigdy nie wsadzę na czerep, bo źle mi się kojarzy i nie tylko mi zapewne. Czytając Naszą tragiczną historię, nie byłbym w stanie przełamać swoich przekonań i skojarzeń do niemieckiego bandyctwa, z którego do tej pory uśmiechnięci sąsiedzi zza Odry się nie rozliczyli. Jestem konserwatystą w tej kwestii, po prostu i zwyczajne jak wcześniej wspomniałem, nie zaglądam nikomu do portfela jak i nie zamierzam na siłę kreować idealnego ubioru na moto, bo i po co? Wszystkim życzę jak najlepiej, niech Nam się wiedzie i powodzi, a zbiorniki zawsze będą pełne, ale swojego subiektywnego i niezłośliwego (zapewniam, że tak jest) zdania nie zmienię. Uparty jestem, im więcej czytam o zbrodniach szkopów, tym bardziej brzydzę się symboliką tamtego okresu. Tak powiedziałem, HOWGH ! :)

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1155
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Post autor: artix » sob paź 20, 2018

Mayones pisze:
artix pisze:Na pytanie jakiegoś dociekliwego gapowicza, dlaczego jeżdżę w hitlerowskim kasku...
Najbardziej wyczerpująca odpowiedź na głupie pytania brzmi "spier....aj" ;)
Nie dam nikomu powodu do zadawania tak upierdliwych pytań, a do tego niestety chyba jestem zbyt kulturalny ;)

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » ndz paź 21, 2018

artix pisze:
Mayones pisze:
artix pisze:Na pytanie jakiegoś dociekliwego gapowicza, dlaczego jeżdżę w hitlerowskim kasku...
Najbardziej wyczerpująca odpowiedź na głupie pytania brzmi "spier....aj" ;)
Nie dam nikomu powodu do zadawania tak upierdliwych pytań, a do tego niestety chyba jestem zbyt kulturalny ;)
Brawo Ty :ok:

Rikardo
Posty: 80
Rejestracja: czw kwie 12, 2012
Miejscowość: Jarosław
Motocykl: VN 900 classic
VROC: 0

Post autor: Rikardo » ndz paź 21, 2018

Hełmy używane w II RP widniejące na zdjęciach zademonstrowanych powyżej w 10 Brygadzie Kawalerii czy Policji to wzór M 16 tzw rogacz. Kaski motocyklowe wzorowane są na hełmach M35. Osobiście uważam, że jest to indywidualna sprawa w czym kto jeździ a kask retro mimo, że przypomina M35 nie musi się źle kojarzyć gdyż hełmów takich używali Powstańcy Warszawscy a obecnie w Polskim Wojsku używa się hełmu wz 2005. Proszę sobie zobaczyć jak wygląda z założonym pokrowcem i nikt nie zarzuca, że nawiązuje do niemieckich hełmów.

Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Post autor: Wielebny Bolo » śr lis 07, 2018

MaciekSz pisze:
Wielebny Bolo pisze:Doszedłem do siebie więc komentarz.
Mundury i pomysł umundurowania prawdopodobnie wzięte z "demobilu". W końcu to jeden z zaborców i dużo Polaków podczas I wojny służyła w takich mundurach i hełmach. Wtenczas dla nich to nie było takie drażniące. Faktycznie faszyzm to dopiero wzmocnił.
Swastyka jako prastary symbol ognia też istniała od ho ho ho lat. I jak wyżej od czasów gościa z przylizaną grzywką i wąsikiem jest jednoznacznie kojarzona i dla tego to mi się nie podoba.
I zgadzam się z Lipką. Takie zacieranie historii nie jest fajne. W ten sposób to za jakiś czas nagle się okaże że to POLACY NAPADLI NA NIEMCY, bo że morowali Żydów w polskich obozach śmierci to już wiadomo. :mad:
I niestety, Karter to nie jest fajne co piszesz.
Wojna skończyła się 20 lat wcześniej, a Polska armia swoją najnowocześniejszą jednostke ubiera w mundury i kaski z demobilu... Niestety czytając Was dochodze do wniosku, że całą edukacja historyczna w Polsce jest zwyczajnie g...o warta. Żeby nie było, zdjęcie na zakończenie dyskusji pokazujące, w jak mitycznym świecie zyjecie - rozglądajcie się za smokami i jednorożcami, może nie będą miały symboli i kasków, które tak Was brzydzą. ;)

To styczeń 1939. Ribbetrop i gen. Kasprzycki...
Obrazek

I co chcesz przez te błyskotliwe fotki udowodnić?
Polski generał spotyka się z przedstawicielami sąsiedniego państwa. Dyplomacja. I co gen. Kasprzycki ma się nie fotografować bo wróż Maciej przepowiedział mu zbrodnie hitlerowców po 1939r. Chyba jasno wyrażamy swoje poglądy związane z kojarzeniami z historią jak to ująłeś g...o wartą. Wszystkie zdjęcia są z innej epoki i innych reali, niestety epoki przed 1939 roku który diametralnie zmienił widzenie Niemiec hitlerowskich, szczególnie przez nas.

A Mayones tą fotkę strzelił chyba na paradzie równości. :D
Ostatnio zmieniony śr lis 07, 2018 przez Wielebny Bolo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kater
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 06, 2012
Miejscowość: Świętochłowice
Motocykl: vn 1500 nomad
VROC: 35878

Post autor: Kater » śr lis 07, 2018

Wielebny Bolku, (nie jestem Karter) nie uważasz że ta dyskusja nie ma sensu? Ja Ciebie nie przekonam do swoich racji, ani Ty do moich, więc po co?

Awatar użytkownika
Kater
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 06, 2012
Miejscowość: Świętochłowice
Motocykl: vn 1500 nomad
VROC: 35878

Post autor: Kater » śr lis 07, 2018

Sorry, Ty nie przekonasz mnie do swoich racji, a na marginesie życzę Ci wszystkiego dobrego w dniu Twoich urodzin.

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » czw lis 08, 2018

Wielebny Bolo pisze:A Mayones tą fotkę strzelił chyba na paradzie równości.
Nie inaczej :smoke:

Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Post autor: Wielebny Bolo » pt lis 16, 2018

Amen.
Ps.
Ale fotki pozwoliły mi trochę inaczej spojrzeć na historię. Dzięki.
Motor ma cię wszędzie zawieźć a nie zawieść wszędzie.

Lipka
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 28, 2018
Miejscowość: Wiązowna
Motocykl: Nomad, 2008
VROC: 0

Post autor: Lipka » sob lis 17, 2018

Kasprzycki to kojarzyy mi się z "dupa ministra razboju" nieuchronnie, sle gdyby w skutek tych dłoni uścisków oni sowietów załatwili a miliony ludzi nie zostały wymordowane na polskich ziemiach to może by i garnki źle mi się nie kojarzyły. Ale stało się jak się stało i się nie odstanie, , choć może nie musiało. Taki garnek nie sprawi że komuś ręki nie podam przecież, ale mi się nie podoba i bezpieczny nie jest, niemniej każdy żyje jak chce i oby każdemu szczęścia jak najwięcej.
Ostatnio zmieniony sob lis 17, 2018 przez Lipka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Paweł Chełmno
Posty: 6
Rejestracja: pt paź 05, 2018
Miejscowość: Chełmno
Motocykl: Kawasaki VN 800 Classic, Jawa638.1+Velorex562
VROC: 0

Post autor: Paweł Chełmno » wt lis 20, 2018

Przemo pisze:
Kater pisze:Jeszcze dodam ,że kurła nie jestem faszystą !!
Czyli jesteś krzyżakiem! :D
Krzyżakiem to ja jestem,i to najprawdziwszym z prawdziwych,urodzony,wychowany i mieszkający w pierwszej stolicy krzyżackiej jeszcze przed Malborkiem- w Chełmnie :D :D :D
Ostatnio zmieniony wt lis 20, 2018 przez Paweł Chełmno, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jestem ortodoksem,czasem lubię polatać z wózkiem :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 3 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 3 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą