Faszystowskie kaski.

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Faszystowskie kaski.

Post autor: Wielebny Bolo » czw paź 11, 2018

Na drogach i niestety też na naszym forum widzę zdjęcia co niektórych z nas w "kaskach" typu niemiecki hełm wojskowy.
Strasznie mnie to irytuje. Po pierwsze brzydkie to jak k..... a na dodatek nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwie. Czy nie macie trochę instynktu samozachowawczego?. W razie gleby lub dzwona na pewno toto nie zabezpieczy głowy.
Nie ma homologacji, zrobione nie wiadomo z czego itp.
Wybaczcie ale skojarzenia są jednoznaczne. Mogę zrozumieć że w czym takim jedzie kolo na BMW, DKW czy innym Zundappie z lat czterdziestych ( bo nie ma oryginalnego) ale na współczesnym sprzęcie to trąci apoteozą jednego z bardziej morderczego systemu.
Ot, takie przemyślenia, faceta po pięćdziesiątce :(

Awatar użytkownika
Kater
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 06, 2012
Miejscowość: Świętochłowice
Motocykl: vn 1500 nomad
VROC: 35878

Post autor: Kater » czw paź 11, 2018

Nie irytuj się :p

Rav
Posty: 1908
Rejestracja: pt cze 22, 2012
Miejscowość: Kielce
Motocykl: VN 800 Classic=> R1100RT
VROC: 0

Post autor: Rav » czw paź 11, 2018

A jazda w klapkach Cie nie irytuje? Albo bez papierow, albo najebani za sterami?

Awatar użytkownika
Kristofer
Posty: 374
Rejestracja: sob lut 25, 2012
Miejscowość: Myszków
Motocykl: Honda Goldwing
VROC: 0

Post autor: Kristofer » czw paź 11, 2018

Żeby tylko takie problemy w życiu były :D

Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 2262
Rejestracja: czw cze 05, 2014
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: VN 2000 Classic '06
VROC: 37109

Post autor: Przemo » czw paź 11, 2018

Zima idzie... zaczyna się :hihi:
Żyj tak, aby być szczęśliwym!
XV535>VN800>VN900>VN2000+VN800+LTD454

Awatar użytkownika
MaciekSz
Posty: 3699
Rejestracja: ndz maja 09, 2010
Miejscowość: Pruszków
Motocykl: BMW K1200LT
VROC: 32197

Post autor: MaciekSz » pt paź 12, 2018

Przyjrzyj sie dobrze i zgadnij, co to za wojsko. Jak nie będziesz wiedział, daj znać... Opowiem troche o historii i wykorzystaniu symboli.... I o tym, że zło czynia ludzie, a nie symbole.

Trzy zdjęcia pokazuja umundurowanie i przedwojenne wyposażenie zmotoryzowanej 10 Brygady Kawalerii.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żeby nie było... Trupia czaszka i krzyż żelazny w jednym z najabardziej bitnych oddziałów kawaleryjskich Wojska Polskiego - Ochotniczy Dywizjon Jazdy 1. Armii, który zasłynął w historii jako „Huzarzy Śmierci”.

Obrazek

I jeszcze gorzej... swastyka razem z orłem!!! To symbol Strzelców Podhalańskich, dopiero wskutek skojarzeń wojennych zmieniony na szarotke alpejską

Obrazek
MaciekSz
Jest: K1200LT
Był VN 1700 Nomad B&W, Vulcan S, VN 2000 Rogue, VN1600 Nomad, VN900 Custom Ebony LE,
Er6N, R1150RT
VROC #32197
Obrazek

Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Post autor: Wielebny Bolo » pt paź 12, 2018

No to mnie zatkało. :D
Komentarz jak dojdę do siebie. :(
Motor ma cię wszędzie zawieźć a nie zawieść wszędzie.

Awatar użytkownika
Wulbi
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2015
Miejscowość: Mieczewo
Motocykl: Nomad 1600
VROC: 0

Post autor: Wulbi » pt paź 12, 2018

Kuziwa z Historii 5 mialem .Ale w tej sytuacji hmmmm to nie wiem za co .Chyba nas w 80-tych latach to to o tym nie uczono ! :hammer: :mad:
Wieczny optymista

Był-ła .Komar ,WSK 3 jka i 4 rka ,MZ Tropik /Jawa 350 ,Suzuki vz 800 ,Kawasaki 550 ,Nomad 1600.H-D Electra 1700,Yamaha Stratoliner 1900.Lokomotywa vn 2000, jest znów Kawasaki Nomad 1600 . :ok:

Awatar użytkownika
CBY
Posty: 319
Rejestracja: pn gru 19, 2016
Miejscowość: Bydgoszcz /Białe Błota
Motocykl: VN1600 Classic - wcześniej VN1500 i VN750
VROC: 38641

Post autor: CBY » pt paź 12, 2018

No, też jestem pod wrażeniem.
Pozdrawiam, (Jolly) Roger
LwG

Leo
Posty: 861
Rejestracja: czw lip 26, 2012
Miejscowość: Świnoujście
Motocykl: VN2000 były VN1500, VN750
VROC: 37144

Post autor: Leo » pt paź 12, 2018

Nie tylko wojsko ale i polska policja międzywojenna używała takich hełmów.
Pozdrawiam Grzegorz.

Awatar użytkownika
Jacek_VN
Posty: 2567
Rejestracja: wt maja 29, 2012
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN900

Post autor: Jacek_VN » pt paź 12, 2018

Dobre, człowiek całe życie się czegoś dowiaduje
Jacek_VN

Lipka
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 28, 2018
Miejscowość: Wiązowna
Motocykl: Nomad, 2008
VROC: 0

Post autor: Lipka » sob paź 13, 2018

Wszystko prawda, faktycznie model hełmu, czy ten i ów symbol był popularny, ale czuję pod skórą, że nie do 10 brygady czy podhalańczyków ta moda nawiązuje. Trochę to trąci trywializowaniem tragicznej historii. Najpierw oswajamy taki taku garnek, sierp i młot czy hackenkreuza a z czasem i Stalin z Hitlerem to będą ot politycy z 1 połowy XXw z ciekawymi pomysłami na rozwój gospodarki i budowę szlaków komunikacyjnych... No i bezpieczne to nie jest (w klapkach też nie jeżdżę 😉

Awatar użytkownika
Kater
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 06, 2012
Miejscowość: Świętochłowice
Motocykl: vn 1500 nomad
VROC: 35878

Post autor: Kater » sob paź 13, 2018

Po co dorabianie ideologii do wszystkiego? Mam taki kask, mam krzyże maltańskie na motocyklu bo takie mi się podobają. Jeszcze dodam ,że kurła nie jestem faszystą !!

Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 2262
Rejestracja: czw cze 05, 2014
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: VN 2000 Classic '06
VROC: 37109

Post autor: Przemo » sob paź 13, 2018

Kater pisze:Jeszcze dodam ,że kurła nie jestem faszystą !!
Czyli jesteś krzyżakiem! :D
Żyj tak, aby być szczęśliwym!
XV535>VN800>VN900>VN2000+VN800+LTD454

Awatar użytkownika
Kater
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 06, 2012
Miejscowość: Świętochłowice
Motocykl: vn 1500 nomad
VROC: 35878

Post autor: Kater » sob paź 13, 2018

:ok:

Awatar użytkownika
MaciekSz
Posty: 3699
Rejestracja: ndz maja 09, 2010
Miejscowość: Pruszków
Motocykl: BMW K1200LT
VROC: 32197

Post autor: MaciekSz » sob paź 13, 2018

Lipka pisze:Wszystko prawda, faktycznie model hełmu, czy ten i ów symbol był popularny, ale czuję pod skórą, że nie do 10 brygady czy podhalańczyków ta moda nawiązuje. Trochę to trąci trywializowaniem tragicznej historii. Najpierw oswajamy taki taku garnek, sierp i młot czy hackenkreuza a z czasem i Stalin z Hitlerem to będą ot politycy z 1 połowy XXw z ciekawymi pomysłami na rozwój gospodarki i budowę szlaków komunikacyjnych... No i bezpieczne to nie jest (w klapkach też nie jeżdżę 😉
Też się mylisz. Moda na takie gadżety pojawiła się po wojnie. Żołnierze wracający do domu w USA mogli odkupić motocykle A przy okazji mieli w ramach trofeów kieszenie wypchane pamiątkami zdobytymi na "Frycach". Więc noszenie na kurtkach motocyklowych odznaczeń było pokazaniem ówczesnemu społeczeństwu, w którym nie do końca po kilku latach wojen nie mogli się odnaleźć, gdzie byli i co dla kraju robili.

To było dawno. Moda została i nie szukałbym tu apoteozy faszyzmu z komunizmem. Ani porównania z paleniem świeczek na torcie Hitlerowi gdzieś w lesie. Oczywiście są i tacy co noszą to z myślą że dobrze byłoby żeby te czasy wrócili, ale tylko pokazują jak ważna jest historia w szkole.
MaciekSz
Jest: K1200LT
Był VN 1700 Nomad B&W, Vulcan S, VN 2000 Rogue, VN1600 Nomad, VN900 Custom Ebony LE,
Er6N, R1150RT
VROC #32197
Obrazek

Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Post autor: Wielebny Bolo » wt paź 16, 2018

Doszedłem do siebie więc komentarz.
Mundury i pomysł umundurowania prawdopodobnie wzięte z "demobilu". W końcu to jeden z zaborców i dużo Polaków podczas I wojny służyła w takich mundurach i hełmach. Wtenczas dla nich to nie było takie drażniące. Faktycznie faszyzm to dopiero wzmocnił.
Swastyka jako prastary symbol ognia też istniała od ho ho ho lat. I jak wyżej od czasów gościa z przylizaną grzywką i wąsikiem jest jednoznacznie kojarzona i dla tego to mi się nie podoba.
I zgadzam się z Lipką. Takie zacieranie historii nie jest fajne. W ten sposób to za jakiś czas nagle się okaże że to POLACY NAPADLI NA NIEMCY, bo że morowali Żydów w polskich obozach śmierci to już wiadomo. :mad:
I niestety, Karter to nie jest fajne co piszesz.
Motor ma cię wszędzie zawieźć a nie zawieść wszędzie.

Awatar użytkownika
Jurek
Posty: 1190
Rejestracja: czw cze 07, 2012
Miejscowość: Sulejówek
Motocykl: VN 800 classic "Samuraj"
VROC: 35044

Post autor: Jurek » wt paź 16, 2018

Wulbi pisze:Chyba nas w 80-tych latach to to o tym nie uczono !
W tamtych czasach i wcześniejszych powojennych inna była wrażliwość. Zbyt bliskie były doświadczenia II WŚ żeby ktoś ośmielił się występować w takich atrybutach i uczyć o porównaniach. Można to było uznać za obrazę uczuć narodowych, nie mówiąc o konsekwencjach takiego zachowania ze strony władzy.

Awatar użytkownika
MaciekSz
Posty: 3699
Rejestracja: ndz maja 09, 2010
Miejscowość: Pruszków
Motocykl: BMW K1200LT
VROC: 32197

Post autor: MaciekSz » wt paź 16, 2018

Wielebny Bolo pisze:Doszedłem do siebie więc komentarz.
Mundury i pomysł umundurowania prawdopodobnie wzięte z "demobilu". W końcu to jeden z zaborców i dużo Polaków podczas I wojny służyła w takich mundurach i hełmach. Wtenczas dla nich to nie było takie drażniące. Faktycznie faszyzm to dopiero wzmocnił.
Swastyka jako prastary symbol ognia też istniała od ho ho ho lat. I jak wyżej od czasów gościa z przylizaną grzywką i wąsikiem jest jednoznacznie kojarzona i dla tego to mi się nie podoba.
I zgadzam się z Lipką. Takie zacieranie historii nie jest fajne. W ten sposób to za jakiś czas nagle się okaże że to POLACY NAPADLI NA NIEMCY, bo że morowali Żydów w polskich obozach śmierci to już wiadomo. :mad:
I niestety, Karter to nie jest fajne co piszesz.
Wojna skończyła się 20 lat wcześniej, a Polska armia swoją najnowocześniejszą jednostke ubiera w mundury i kaski z demobilu... Niestety czytając Was dochodze do wniosku, że całą edukacja historyczna w Polsce jest zwyczajnie g...o warta. Żeby nie było, zdjęcie na zakończenie dyskusji pokazujące, w jak mitycznym świecie zyjecie - rozglądajcie się za smokami i jednorożcami, może nie będą miały symboli i kasków, które tak Was brzydzą. ;)

To styczeń 1939. Ribbetrop i gen. Kasprzycki...
Obrazek
MaciekSz
Jest: K1200LT
Był VN 1700 Nomad B&W, Vulcan S, VN 2000 Rogue, VN1600 Nomad, VN900 Custom Ebony LE,
Er6N, R1150RT
VROC #32197
Obrazek

Awatar użytkownika
Jurek
Posty: 1190
Rejestracja: czw cze 07, 2012
Miejscowość: Sulejówek
Motocykl: VN 800 classic "Samuraj"
VROC: 35044

Post autor: Jurek » wt paź 16, 2018

MaciekSz pisze:Więc noszenie na kurtkach motocyklowych odznaczeń było pokazaniem ówczesnemu społeczeństwu, w którym nie do końca po kilku latach wojen nie mogli się odnaleźć, gdzie byli i co dla kraju robili.
W Polsce powojennej by to nie przeszło. Inny kraj, inni ludzie, inne doświadczenia i historia.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 2 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą