Najlepszy kask motocyklowy do 500 zł to?

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Jakon
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 01, 2017
Miejscowość: Toruń
Motocykl: Vulvan
VROC: 0

Najlepszy kask motocyklowy do 500 zł to?

Post autor: Jakon » czw lip 26, 2018

Witajcie, staje przed zakupem nowego kasku i moim faworytem jest ten HJC https://gmoto.pl/kask-hjc-cs-15-black-l,116511.html. Czy to będzie dobry wybór? Będę również wdzięczny za inne sensowne propozycje.

Awatar użytkownika
Cibi
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 15, 2015
Miejscowość: Gdynia
Motocykl: VN900B
VROC: 0

Post autor: Cibi » czw lip 26, 2018

Na kask i ciuchy to lepiej kasy nie żałować i wziąć coś z wyższej półki. Poza tym jak dla mnie to lepiej sprawdza się taki z otwieraną szczęką.

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1155
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Post autor: artix » sob lip 28, 2018

Ciężko powiedzieć, który kask jest najlepszy, nie ma takich. Każdy ma swoje oczekiwania i preferencje co do kształtu, koloru, szczęka czy integralny, bezpieczeństwo itd. Osobiście jeżdżę w LS2 Valiant. Czarny mat, szczęka otwierana do tyłu, nie sterczy mi nad głową po otwarciu, przygotowany pod intercom, pin lock, co najważniejsze 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa Sharp, homologacja na kask otwarty i integralny. Cena 8 stówek z groszem. Jak dla mnie otwierana szczęka to wygoda, a latem super wentylacja łepetyny. Idź do sklepu z akcesoriami, przymierz kilka kasków i zdecydujesz, który ci pasuje, po przymiarce faworyt może spaść na dalsze miejsce. Powodzenia :)

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » ndz lip 29, 2018

artix pisze:co najważniejsze 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa Sharp
jak to gwiazdki, można z przymrużeniem oka uwględnić :D

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1155
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Post autor: artix » ndz lip 29, 2018

Mayones ja bardzo lubię gwiazdki, do tego księżyc w pełni, sympatyczna niewiasta u boku i bezsenna noc gotowa :D. A poważnie, brytole robią te swoje testy bezpieczeństwa i coś tam one mówią o jakości kasków, osobiście biorę to pod uwagę, dosyć strachliwy jestem :p

mikko
Posty: 71
Rejestracja: ndz cze 19, 2016
Miejscowość: Kielce
Motocykl: voyager
VROC: 0

Post autor: mikko » pn lip 30, 2018

Musisz przymieżyć, różne kaski różne kształty. Dobierz taki w którym jest Ci stosunkowo wygodnie, bo nie ma nic gorszego niż jakieś uwieranie w potylice podczas jazdy, już wystraczy że żona dzowni żeby wracać ;-)

Awatar użytkownika
Arti1304
Posty: 19
Rejestracja: czw lip 12, 2018
Miejscowość: Pniewo
Motocykl: Kawasaki Vulcan 900
VROC: 0

Post autor: Arti1304 » wt sie 21, 2018

Osobiście posiadam 2 kaski. HJC cs-15 który sobie chwalę bo jak dla mnie bardzo wygodny oraz ls2 spitfire do jazdy wokół komina w gorące dni. Ten drugi zaczyna przeszkadzać przy dłuższych trasach, ponieważ jazda w nim powyżej 80km/h to katorga.

Awatar użytkownika
TheVill
Posty: 30
Rejestracja: pt sie 28, 2015
Miejscowość: Tczew
Motocykl: Kawasaki VN 900 CUSTOM
VROC: 0

HJC

Post autor: TheVill » pt wrz 07, 2018

Witaj, również zastanawiałem się naj CS-15 jednak troszkę dołożyłem i kupiłem IS-17. Lepsze wyposażenie, w zestawie dostajesz już pinlocka i jest też blenda. Wentylacja sprawdza się elegancko. I materiał wykonania tego kasku również jest na wyższym poziomie. Pozdrawiam
666

Awatar użytkownika
Marioosh
Posty: 276
Rejestracja: ndz lut 03, 2019
Miejscowość: Gdynia
Motocykl: VN1500 FI Nomad
VROC: 0

Post autor: Marioosh » pt lut 08, 2019

Heyka! Drążąc temat to mam zamiar zaopatrzyć siebie i moją Panią w parkę niewiele używanych kasków Shoei RJ Platinium-R dodatkowo wyposażonych w interkom z zapasową słuchawką i micro oraz w sumie 5 szyb za kwotę ok 8.5 stówki. Myślę, że oferta warta jest uwagi. A co Wy o tym sądzicie?
Na dwóch kołach lub czterech kopytach byłe by w siodle :)

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » sob lut 09, 2019

używany kask? wg mnie średni pomysł. Skąd wiesz jak był traktowany i ile razy już upadł? Może się okazać, że jak przyjdzie co do czego (odpukać) to zabraknie mu juz "mocy" by odpowiednio chronić. Ja na swoim zdrowiu bym nie oszczędzał. Lepiej dołożyć parę stówek i kupić dwa nowe, porządne kaski. Przecież nie musi to być shoei
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Awatar użytkownika
Marioosh
Posty: 276
Rejestracja: ndz lut 03, 2019
Miejscowość: Gdynia
Motocykl: VN1500 FI Nomad
VROC: 0

Post autor: Marioosh » sob lut 09, 2019

Badger, Dzięki kolego za cenną uwagę a Twoje sugestie są jak najbardziej słuszne. Częstokroć wozimy doopska na moto które miały niejednego właściciela więc i kask używany nie musi być z miejsca zdyskredytowany. Uzupełniając mojego poprzedniego posta dodam, że mam ten komfort obadać go organoleptycznie ;) gdyż koleś, który go chce sprzedać mieszka niedaleko ode mnie a jakiekolwiek traumatyczne przejścia musiały by pozostawić choćby jakieś ślady. Interesują mnie również opinie nt. tego modelu. Pzdr.
Na dwóch kołach lub czterech kopytach byłe by w siodle :)

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1155
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Post autor: artix » sob lut 09, 2019

Osobiście nie jestem zwolennikiem używanych kasków, nie ze względu na powypadkową przeszłość, bo takową można dość szybko zweryfikować dokładnymi oględzinami skorupy. Kupuje nowy kask z czystą i niewygniecioną wyściółką, nową szybą, niewyrobionym zapięciem paska i mechanizmów otwierania szczęki czy szyby, dobrze dopasowany do głowy podczas zakupu itd. Podobna sytuacja z butami narciarskimi, wkłady są już w większości termoformowalne, z czasem układają się pod konkretną stopę lub formuje się je na gorąco. Kolejny szczęśliwiec dostanie być może niewygodne buciory, wkurzające i męczące podczas zjazdów. Ogólnie rzecz biorąc, nie każdy kask pasuje tak jak powinien na daną łepetynę, co z tego, że dobra cena, skoro będzie za ciasny lub za luźny. Takie moje osobiste refleksje, ale może akurat kaski będą ok, kto wie? :)

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » ndz lut 10, 2019

Marioosh, nie znasz jego przeszłości. A głowa to jednak cholernie ważny organ. Jak motocykl był walnięty to będziesz ciągle siedział w warsztacie. Ewentualnie połamiesz nogi czy ręce, przetrącisz bark czy żebro ci pokłuje płuco, jednak nadal z pewnym bólem żyć będziesz. Używane buty czy rękawiczki: najwyżej kostka czy nadgarstek. Jak uszkodzisz bańkę to jak przeżyjesz to bardzo prawdopodobne, że z poważnymi kłopotami. Ja bym na swojej głowie nie oszczędzał i kupił nowy, dokładnie dopasowany do mojej głowy kask. Nie stać na górną półkę za 2 - 3 - 4 tys. W cenie w okolicach 1 tys można znaleźć wiele fajnych kasków.

Artix ma rację.

Jeszcze jedno, niby głupotka, ale szyba i blenda. Z czasem matowieją, pojawiają się mikropęknięcia. W dzień luz, wieczorem i w nocy na tych pęknięciach zaczyna się gra świateł i o oślepienie nie jest trudno. Konsekwencje moga być ciężkie. Fakt, można kupić nową szybę/blendę. Tak samo wkładki przypoliczkowe. Tylko w shoei cena jest taka, że jak tą kasę dołożysz do ceny kupionego kasku to miałbyś nówkę nolan/airoh/caberg :)
Ostatnio zmieniony ndz lut 10, 2019 przez Badger, łącznie zmieniany 4 razy.
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Cicik
Posty: 198
Rejestracja: śr lis 29, 2017
Motocykl:

Post autor: Cicik » pn lut 18, 2019

na fc-moto.de są naprawde spore przeceny - w tym kasów .
ja swojego skorpiona kupiłem za 220zł- gdzie ceny w Pl zaczynały sie od 600.

parę dni temu kolega wychaczył HJC przeceniony z 1200 na 350 - tylko ze w nietypowym rozmiarze XXXL :)

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1155
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Post autor: artix » wt lut 19, 2019

Cicik pisze:parę dni temu kolega wychaczył HJC przeceniony z 1200 na 350 - tylko ze w nietypowym rozmiarze XXXL :)
Jasny gwint, spokojnie można zakładać taki kask na wełniana czapkę i jeszcze trochę miejsca zostanie. Rozmiar cynkowanego wiadra :D

Cicik
Posty: 198
Rejestracja: śr lis 29, 2017
Motocykl:

Post autor: Cicik » śr lut 20, 2019

artix pisze:
Cicik pisze:parę dni temu kolega wychaczył HJC przeceniony z 1200 na 350 - tylko ze w nietypowym rozmiarze XXXL :)
Jasny gwint, spokojnie można zakładać taki kask na wełniana czapkę i jeszcze trochę miejsca zostanie. Rozmiar cynkowanego wiadra :D
nooo koleś ma ze 2.10 wzrostu i 150kg masy :)
na bandycie 1200 wyglda jak ja na motorynce … dopiero na GSie jako tako ..
PS
żeby nie być gołosłownym w spr. kasku : https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/de ... FS-10-0006
Ostatnio zmieniony śr lut 20, 2019 przez Cicik, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 0 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą