Strona Główna
 Zloty  FAQ  Szukaj  Kalendarz Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
VN800A paliwo leje się z wydechu i do filtra powietrza
Autor Wiadomość
patryk998 

Motocykl: Kawasaki Vulcan VN800
  Wysłany: Nie Cze 10, 2018   VN800A paliwo leje się z wydechu i do filtra powietrza

Witam wszystkich! Może ktoś mi koledzy pomoże i ma doświadczenie z podobnym problemem jaki mi się wydarzył. Na początku sezonu po odpaleniu Vulcana, po przygazowaniu - nagle zgasł i z tłumików zaczęła lecieć benzyna. Ponowna próba odpalenia kończyła się dosłownie sikaniem z tłumika. Po rozebraniu gaźnika, wyczyszczeniu go i ponownym złożeniu, przez 1000km wszystko było ok, aż do wczoraj gdy redukując bieg poczułem nagle szarpnięcie gdy silnik zgasł, po czym zaskoczył i jedynie na znacznie odkręconej manetce dojechałem do stacji benzynowej, a za mną dojechała wielka plama paliwa. Objaw ten sam. W filtrze paliwa również rzeka benzyny. Oprócz tego przy próbie odpalenia z jednej z dysz ciągle sika paliwo (poniżej link do zdjęcia). Macie może jakiś pomysł/ukierunkowanie co to może być ? :( :( :( :( ;(

https://www.dropbox.com/s.../dysza.jpg?dl=0

z góry dziękuję za pomoc...

robdk 

Motocykl: EN500B
Wysłany: Pon Cze 11, 2018   

Nieszczelne zaworki iglicowe lub (i) za wysoki poziom paliwa.
Jeśli po przeczyszczeniu było przez jakiś czas dobrze to zaworki do wymiany. Zresztą zawsze jak wyjmuję gaźniki to uszczelki pod pokrywą gaźnika jak i zaworki iglicowe wymieniam profilaktycznie.

Lecho 

Motocykl: VN1600 Classic
VROC: 32224

Czasem wystarczy postukać kluczem, czy innym metalowym przedmiotem w obudowę gaźnika.
Temat już kiedyś był omawiany.
:ok:

patryk998 

Motocykl: Kawasaki Vulcan VN800

Dzięki Panowie, dodam że paliwo cieknie jedynie podczas kręcenia rozrusznikiem, natomiast podczas postoju nic się nie dzieje. Co powiecie na taki zestaw naprawczy?

http://allegro.pl/zestaw-...6396294316.html

:medit:

Odpowiedz do tematu