Strona Główna
 Zloty  FAQ  Szukaj  Kalendarz Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dzwonienie zaworów
Autor Wiadomość
John0 

Motocykl: Kawasaki VN1600 Nomad
Wysłany: Nie Cze 10, 2018   Dzwonienie zaworów

Witam,
Mam pytanie odnośnie pracy zaworów. To, że je słychać przez chwilkę zaraz po uruchomieniu zimnego silnika jest normą( gdzieś to czytałem) Natomiast nie wiem czy jest już normą by było je słychać pod obciążeniem- np. na wolnych obrotach na 3 czy 4 biegu i gwałtowne przyśpiesznie- odkręcona maneta na maksa...Jak jest u Was drodzy forumowicze?

Cicik 

Motocykl: vn 1600 Classic
VROC: 38432
Wysłany: Nie Cze 10, 2018   

1. generalnie wszystkie kawy dzwonią (miałem zephyra 750 - ten to dzwonił :) )
2. generalnie każdy silnik spalinowy jak go przydusisz na niskich obrotach to może zadzwonić zaworami.

a najlepiej to posłuchaj jak chodzą 2-3 inne maszyny 1600 to będziesz mniej więcej wiedział czy u Ciebie jest ok czy nie ok :)
pozdr!

Wulbi 

Motocykl: Nomad 1600
Wysłany: Czw Cze 21, 2018   

Było o tym ,to dekompresatory .Chyba poszukaj . :ok:

Był-ła .Komar ,WSK 3 jka i 4 rka ,MZ Tropik /Jawa 350 ,Suzuki ,Kawasaki 550 ,Nomad 1600.H-D Electra 1700,Yamaha Stratoliner 1900.I jest Kawasaki Nomad 1600 .

Mrunia 

Motocykl: VN 1600 Nomad
Wysłany: Wto Lip 10, 2018   

Kolego, zanim zaczniesz grzebać mocno w silniku, sprawdź sobie czy masz podkładki między kolektorami a cylindrami (nie wiem czy dobrze nazwałem) - chodzi mi o część nr 11060 według instrukcji serwisowej. Poprzedni właściciel mojego moto przyoszczędził 70 PLN i przez pół roku szukałem rozwiązania. Naczytałem się o dekompresatorach, zaworach, rodzajach oleju itp. W końcu wziąłem motek na hamownię i po osłuchaniu okazało się, że stukają kolektory o bloki cylindrów, bo brakowało podkładek.
Stukanie było bardzo podobne do stuków zaworów - w średnim zakresie obrotów pod obciążeniem. Na wysokich obrotach nie było słychać nic.
Powodzenia!

Wulbi 

Motocykl: Nomad 1600
Wysłany: Nie Sie 19, 2018   

I co tam wyszło ?

Był-ła .Komar ,WSK 3 jka i 4 rka ,MZ Tropik /Jawa 350 ,Suzuki ,Kawasaki 550 ,Nomad 1600.H-D Electra 1700,Yamaha Stratoliner 1900.I jest Kawasaki Nomad 1600 .

Odpowiedz do tematu