Strona Główna
 Zloty  FAQ  Szukaj  Kalendarz Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nie odpala zalewa cylinder vn 1600
Autor Wiadomość
SPECYK 

Motocykl: VN 1600 CLASSIC
Wysłany: Sro Mar 14, 2018   Nie odpala zalewa cylinder vn 1600

Witam jak w temacie , zalewa pierwszy cylinder benzyną i nie chce zapalić z rury pierwszego cylindra leci paliwo , drugi cylinder wygląda że ok bo próbuję zapalić , wszystko zaczęło się po umyciu po zimie a odpalił i chodził normalnie , zapala się kontrolka FI gdzie szukać miał ktoś coś podobnego jakieś wskazówki vn 1600 :(

jacyII 

Motocykl: vn 800
Wysłany: Sro Mar 14, 2018   

Witam

Myślę ,że trzeba zacząć od prostych rzeczy - sprawdzenie świecy , przewodów wysokiego napięcia, cewki .

Następnie diagnostyka wtrysku , sprawdzenie elektryki ,kompa ,....... i duża doza cierpliwości .

Jeżeli to coś wspólnego z wodą/wilgocią to może pomóc suszenie . trzeba sprawdzić połączenia po zegarami (rozłączyć wtyczki i popsikać preparatem poprawiającym kontakt np. WD ) i tak po kolei

Powodzenia

Sławek

SPECYK 

Wysłany: Sob Mar 17, 2018   

Chyba znalazłem co go bolało , moduł ten co jest obok akumulatora ma pęknięcia i był mokry , chyba steruje wtryskami , wysusze zakleje może ruszy jak nie to muszę kupić używany może ktoś ma na sprzedaż ? Vn1600 2005r .

Wielebny Bolo 

Motocykl: VN 2000 Masto-Dont
Wysłany: Nie Mar 18, 2018   

[quote="jacyII"]Witam

(rozłączyć wtyczki i popsikać preparatem poprawiającym kontakt np. WD )

Litości.
Tylko nie WD40. Tym możesz popsikać zawiasy od stodoły a nie styki.
Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
Już była na forum propozycja zastosowania WD40 do ....konserwacji butów :twisted:
Są preparaty do styków. Wystarczy wklepać " preparat do kontaktów, styków " i masz kilkanaście do wyboru. I one działają. Ostatnio szwankował mi potencjometr w wieży ( taki oporowy ). Popsikałem i zaczął działać ( nie rozbierając potencjometru).
Nie działające światło stopu w motorze też da się naprawić dobrym preparatem ( zabrudzony mikro włącznik przy klamce, i też bez rozbierania).
Ostatnio zmieniony przez Wielebny Bolo Nie Mar 18, 2018, w całości zmieniany 1 raz  

jacyII 

Motocykl: vn 800
Wysłany: Nie Mar 18, 2018   

Witaj

Napisałem np. WD , aby było wiadomo o rodzaj preparatu , a każdy wybiera pod siebie

( a WD w tłumaczeniu z angielskiego można przetłumaczyć jako -wyparcie wody- :D

Pozdro

SPECYK 

Wysłany: Sob Kwi 07, 2018   

Witam ponownie znalazłem przyczynę potrzebuje kupić czujnik temperatury i czujnik wentylatora te co są na samym dole chłodnicy ma ktoś namiary gdzie kupić ewentualnie zamienniki ?

SPECYK 

Wysłany: Sob Kwi 07, 2018   

Witam ponownie szukam czujnika temperatury tego co jest na dole chłodnicy ? z jednym przewodem

SPECYK 

Wysłany: Pon Kwi 16, 2018   

Witam vn chodzi przyczyna wilgoć po zimowej kąpieli na myjce + czujnik w chłodnicy temat do usunięcia :pedzi:

Cicik 

Motocykl: vn 1600 Classic
VROC: 38432
Wysłany: Wto Kwi 17, 2018   

SPECYK napisał/a:
Witam vn chodzi przyczyna wilgoć po zimowej kąpieli na myjce + czujnik w chłodnicy temat do usunięcia :pedzi:

mzoe lepiej niech zostanie bo będzie dla potomnych podpowiedz w razie W :)

Odpowiedz do tematu