Strona Główna
 Zloty  FAQ  Szukaj  Kalendarz Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowa Yamaha Star Venture 2018
Autor Wiadomość
zeglarz28 

Motocykl: VN2000 VN 1700 K1600GTL
Wysłany: Sro Wrz 20, 2017   Nowa Yamaha Star Venture 2018

Co powiecie na propozycje najnowszej Yamahy?

Konkurencja bedzie miala cieplo. Przynajmniej w USA bo na ten moment tylko tam wszedl do sprzedazy.

Cena okolo 100tys w zaleznosci od wyposazenia.
Ostatnio zmieniony przez zeglarz28 Sro Wrz 20, 2017, w całości zmieniany 2 razy  

Skiba1 

Motocykl: VN 1500FI Classic
Wysłany: Czw Wrz 21, 2017   

Cześć

Przód to jakaś hybryda z buella cr1150 i bmw r1200 cl - moje pierwsze skorzajrzenie :p

Barney 

Motocykl: VN 800E Drifter, VN 1700 Nomad
VROC: 35325

A mi sie bardzo poodoba ....

filmik
VROC #35325

"Jeżeli za­bałaga­nione biur­ko jest oz­naką za­bałaga­nione­go umysłu, oz­naką cze­go jest pus­te biur­ko?"
Albert Einstein
Ostatnio zmieniony przez Barney Czw Wrz 21, 2017, w całości zmieniany 1 raz  

marekfg 

Motocykl: HD Electra Ultra Classic

Niezła, całe szczęście że silnik V2 dali... Ciekawe jak gada, coś nie mogę nigdzie poszukać póki co - wszędzie jakąś denną muzyczkę podkładają zamiast odpalić maszynę i dać posłuchać co ma do powiedzenia ;)

Idź pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci..

Mayones 

Motocykl: VN800->K1200RS->

I jest wajcha do zmiany biegów, co prawda jak w widlaku przód/tył ale zawsze coś :D

zeglarz28 

Wyposazona jest maksymalnie. Grzen fotele ,grzane oparcie kierownika! ,grzane raczki pasazera, deflektory wiatru, glosniki z tylu z mozliwoscia sterowania przez pasazera, centralny kufer na amortyzatorach otwierany ,CB radio fabryczne, system komunikacji fabryczny, full LED, trakcja ,niski profil opony, ogromna Navi z komputerem pokladowym, hamulec reczny, regulowane polozenie fotela kierowcy!, 170Nm silnik.
Regulowana szyba elektrycznie, alarm, integralny hamulec, bezkluczyk,tempomat.
No i ten wyglad...GoldWing i Electra slabna. K1600 to inny rodzaj ,Grand Tourismo wiec nie porownuje
Na stronie amerykanskiej podaja spalanie 8 litrow. To bedzie jej wada 8-10 na setke to sporo.
No i waga 430kg plus dwie osoby i bagaze. Przekroczy 600 kg :)

Przemo 

Motocykl: VN 2000 Classic '06
VROC: 37109

wizualnie bardzo fajnie to wszystko wygląda, ale zdecydowanie wole wersję STAR ELUDER. Fajnie baggerowaty się robi. Ciekawe ile z tej nowoczesnej bajeranckiej technologii niepozwoli ci dalej jechać przy jakimś drobnym problemie. Teraz idzie jeszcze zlepić coś na trytki i spinacze po drodze, a przy takich technologiach, to ochyba zostaje tylko telefon po lawete.

zeglarz28 

Przy takich sprzętach masz assistant z gwarancji. Yamaha na ten model daje 5 lat. Tego się przy trasie nie naprawia.
JA kupując nowe K1600 dostałem asistant BMW i pakiet na umowie w razie awarii : tj. hotel, bilet lotniczy ,gwarancje transportu naprawionego motocykla do domu w ciagu 10 dni, itd..całą stronę takich udogodnien. Jest tak samo jak w przypadku nowego ,luksusowego auta.
Do tego przy takich sprzętach to raczej leasing wchodzi w grę i automatycznie AC z asistantem.
Druga sprawa jest taka , że nie zdarzyło mi się przy nowych motocyklach jakakolwiek awaria w trasie. Wcześniejszym K1600 przejechałem od zera do 50 tysięcy km po europie. Nigdy nic się nie działo.
Także jest duża szansa ,że i ta Yamaha pierwsze kilkadziesiąt tysięcy przejedzie bez problemu. A później....to już jest później :-). Z pewnością nie będzie już w rękach pierwszego właściciela :-)

Abstrachując od nowych sprzętów. To jak Ci w VNie urwie pas, albo padnie jakieś łożysko w silniku, łańcuszek , czy czujnik to jest duża szansa ,że też przy trasie nie naprawisz :-)
Jak się kiedyś bałem Burgmana 650 ,to jadąc do Albanii wykupiłem assistant na czas podróży. Awaryjnie wracam lawetą do domu za kilkadziesiąt złotych. ( w Burgmanie może pęknąć pas w skrzyni CVT , trzeba cały motor rozebrać )
Ostatnio zmieniony przez zeglarz28 Czw Wrz 21, 2017, w całości zmieniany 1 raz  

Mr_Spock 

Motocykl: VN750 '88
Wysłany: Czw Wrz 21, 2017   Re: Nowa Yamaha Star Venture 2018

zeglarz28 napisał/a:
Co powiecie na propozycje najnowszej Yamahy?

Prezentuje się konkretnie :yeee:
i ten wk.. :cenzura: wyraz twarzy :widok:

Barney 

Motocykl: VN 800E Drifter, VN 1700 Nomad
VROC: 35325
Wysłany: Pią Wrz 22, 2017   

140KM musi robić swoje .... cena w USA ok 27K $ ... jest już jeden napalony w Grodzisku ;)
VROC #35325

"Jeżeli za­bałaga­nione biur­ko jest oz­naką za­bałaga­nione­go umysłu, oz­naką cze­go jest pus­te biur­ko?"
Albert Einstein

Krzyszttof 

Motocykl: Kawasaki Vaquero 1700
Wysłany: Pią Wrz 22, 2017   

Super wygląda i parametry też zacne, ale nie ma nic za darmo spalanie bije na głowę konkurencje, w negatywnym znaczeniu oczywiście.

zeglarz28 

Wysłany: Sob Wrz 23, 2017   

170 Nm to moze i ma ale 140KM? Gdzie ta moc wyczytales? 8 l /100 to konkurencja wazaca 400kg tez spala.
VN1700 Voyager jak go popedzisz to spali 10l a efektu i tak nie bedzie.
Ostatnio zmieniony przez zeglarz28 Sob Wrz 23, 2017, w całości zmieniany 1 raz  

zeglarz28 

Wysłany: Sob Wrz 23, 2017   

http://ridermagazine.com/...ad-test-review/ tutaj wynika z artykulu , ze wzieli ja na dyno test i wyszlo 148Nm na kole ( po przeliczeniu z Lb ft).
Czyli ,powiedzmy wystarczajaco. Skok i rozmiar tloka to 10cm srednica i 11.8cm skok. Maks obroty okolo 4750 tys. To oznacza ,ze nawet 100KM ten silnik nie ma. 140Km to musialby krecic z 7 tysiecy a to wbtakich Vkach nie realne :) rozrzad ,masy wirujace , skok tloka,itd...

Znalazlem. Na koncu tego artykulu jest wykres z hamowni. 77KM na kole. Szalu nie ma :) .
Ostatnio zmieniony przez zeglarz28 Sob Wrz 23, 2017, w całości zmieniany 1 raz  

bobb111 

Motocykl: yamaha
Wysłany: Czw Paź 26, 2017   

Piękna maszyna. Jak tylko będzie mnie stać to sobie ją kupie ale na razie jeszcze chwilę poczekam :(

RadekSłupsk 

Motocykl: Kawasaki VN 800 A (1997)
VROC: 35633
Wysłany: Pią Lis 03, 2017   

kurza twarz. takie wyposazenie to mam w aucie, ale nie tak ladnym aucie :D
Podoba mi sie, cena ... mysle, ze za te klase, do zniesienia :D

VROC #35633

Odpowiedz do tematu