Wyciek z wydechu

Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 48
Rejestracja: śr lip 26, 2017
Miejscowość: Bydgoszcz
Motocykl: VN 800A "Brunner"
VROC: 38492

Wyciek z wydechu

Post autor: Nosferatu » pt lip 28, 2017

Siemka. Pytanko mam. Czy ktoś miał do czynienia z wyciekiem z tłumika? Motór stoi w garażu, a kranik jest w pozycji ON. Z końcówki dolnego tłumika (tego od przedniego cylindra) na dole (około 5-7 cm od zakończenia tłumika) spada jedna kropla na ok 15 sec bursztynowego płynu. Dach nie przecieka nad motórem, a silnik jest suchy. Zaznaczam, że jestem początkującym laikiem;-) Miał ktoś do czynienia z takim zjawiskiem? Możliwe, że woda się skrapla i zbiera cały syf z tłumika? A może to paliwo?

Awatar użytkownika
Kristofer
Posty: 374
Rejestracja: sob lut 25, 2012
Miejscowość: Myszków
Motocykl: Honda Goldwing
VROC: 0

Post autor: Kristofer » pt lip 28, 2017

Trzeba sprawdzić to organoleptycznie czyli włożyć palec powąchać i spróbować :ok:

Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 48
Rejestracja: śr lip 26, 2017
Miejscowość: Bydgoszcz
Motocykl: VN 800A "Brunner"
VROC: 38492

Post autor: Nosferatu » pt lip 28, 2017

Rozlałem ciecz na beton i chciałem podpalić. Niezbyt chce się jarać;-)

Duch

Post autor: Duch » pt lip 28, 2017

miałem podobnie przy 800-ce z pustym wydechem (rozwierconym) na początku kropla dwie po odpaleniu a potem jak silnik rozgrzał wydech to się ta niedogodność straciła

Awatar użytkownika
Kristofer
Posty: 374
Rejestracja: sob lut 25, 2012
Miejscowość: Myszków
Motocykl: Honda Goldwing
VROC: 0

Post autor: Kristofer » pt lip 28, 2017

Może to płyn chłodniczy więc ciężko aby się zapalił , nie spróbujesz nie będziesz wiedział :D a może zwykła woda z nie dogrzanych kominów

Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 48
Rejestracja: śr lip 26, 2017
Miejscowość: Bydgoszcz
Motocykl: VN 800A "Brunner"
VROC: 38492

Post autor: Nosferatu » pt lip 28, 2017

Kristofer pisze:Może to płyn chłodniczy więc ciężko aby się zapalił , nie spróbujesz nie będziesz wiedział :D a może zwykła woda z nie dogrzanych kominów
Motór kupiłem 14 b.m. Stał kilka dni w garażu bo wiadomo, robota i brak czasu. Potem jak chciałem zaczynać się wjeżdżać to deszcze... I właśnie jak pojawiły się deszcze, zaczęły się te wycieki. Macam silnik - czysty. Macam dach - nie przecieka. Wczoraj przeciąłem butelkę po mineralnej i podłożyłem pod wyciek. Do dzisiaj zebrało się ok połowy połówki butelki. Dziś wycieki ustały. Ale przecież nie może być tak pięknie - flak w przedniej oponie... To bierę pompkę i jechane. Już z kumplem od Africa Twin się konsultowałem. Odpaliłem potwora. Rzygną cieczą z tylnego tłumika, ale na ssaniu chodził. Zasmrodziłem cały garaż i przy okazji sam się naćpałem spalinami;-)

Awatar użytkownika
Emil
Posty: 46
Rejestracja: ndz maja 01, 2016
Miejscowość: Koszalin
Motocykl: Kawasaki VN 1700 Voyager, GTR 1400
VROC: 0

Post autor: Emil » pt lip 28, 2017

Sprawdź czy płynu nie ubywa

Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 48
Rejestracja: śr lip 26, 2017
Miejscowość: Bydgoszcz
Motocykl: VN 800A "Brunner"
VROC: 38492

Post autor: Nosferatu » pt lip 28, 2017

Emil pisze:Sprawdź czy płynu nie ubywa
OK. Jutro będę go obserwował. Dzięki za powagę w podejściu do tematu. Pozdrowienia

Awatar użytkownika
Shepherd
Posty: 1886
Rejestracja: czw mar 31, 2011
Miejscowość: LOP
Motocykl: VN2000 "syn"
VROC: 0

Post autor: Shepherd » pt lip 28, 2017

BRATERSTWO, HONOR, SOLIDARNOŚĆ WEWNĄTRZKLUBOWA I SZACUNEK DLA BARW

Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 48
Rejestracja: śr lip 26, 2017
Miejscowość: Bydgoszcz
Motocykl: VN 800A "Brunner"
VROC: 38492

Post autor: Nosferatu » pt sie 18, 2017

Filtry wymienione. Płyny wymienione. Kabel WN wymieniony. Świece nówki. Klocki nówki. Syf uprzątnięty. Nowe zaciski. Zero wycieków. Pierdzi i wk#@%ia bydgoską patologię, czyli poezja w uszach;-) LwG
A najlepszy motór, jeśli jeszcze nie wiecie: szeroki lacz za dupskiem i wąski na przedzie;-)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 3 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 3 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą