kontrolka FI

skeedziak
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 01, 2017
Miejscowość: Malbork
Motocykl: VN 900 Classic
VROC: 0

kontrolka FI

Post autor: skeedziak » wt lip 04, 2017

Witam,

W trakcie jazdy czasami zapala mi się kontrolka czerwona FI i świeci się ciągłym światłem.

Z manuala serwisowego wykminiłem że oznacza jakiś błąd jednak w instrukcji w tabeli są podane błędy w zależności od sposobu jej miganie jak w alfabecie Morse'a np. 1 długi i 2 krótkie mignięcia itp.
Ona jednak pali mi się ciągłym światłem. Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu czasami dalej się pali a czasami przez 2-3 dni nic się nie dzieje.

Co to może oznaczać?
Ktoś już z forumowiczów zetkną się z takim działaniem?

pozdrawaim

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Post autor: Skrobel » śr lip 05, 2017

Samo zapalenie się kontrolki FI oznacza błąd, ale żeby rozpoznać jaki, to niestety należy komputer wprowadzić w tryb diagnostyczny (robi się to zwierając jeden z przewodów od ECU do masy - procedura jest opisana w manualu - rozdział o DFI). Dopiero wtedy ona zacznie migać tak jak piszesz.
Link do serwisówki do 900 na przykład tutaj:
https://www.vulcanrider.se/en/kawasaki- ... e-manuals/
W rozdziale 3 (Fuel system DFI) opisano diagnostykę wtrysku, a na stronie 3-39 masz procedurę jak wprowadzić ECU w tryb diagnostyki.

Prostszym sposobem jest pojechać do ASO i tam podłączą swój komputerek i sprawdzą co to za błąd.
LwG
Łukasz czyli Skrobel

skeedziak
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 01, 2017
Miejscowość: Malbork
Motocykl: VN 900 Classic
VROC: 0

Post autor: skeedziak » śr lip 05, 2017

Wielkie dzięki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 0 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą