Problem z układem chłodzenia.

lbrycht
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 06, 2016
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 800
VROC: 0

Problem z układem chłodzenia.

Post autor: lbrycht » pn maja 01, 2017

Koleżanki i koledzy,

Dziś wymieniłem płyn chłodzący w moim vulcanie wedle porad na forum. Spuściłem płyn śrubą od dołu i zalałem powoli aby układ się nie zapowietrzył od góry po zdjęciu licznika. Odpaliłem moto i dałem mu trochę po pracować. Wyrzucił po rozgrzaniu sporo płynu przez zbiorniczek wyrównawczy, z kolei wentylator się nie załączył a kontrolka temperatury tak.

Więc poszukałem dalej na forum aby podjąć kolejne diagnozy. Wykręciłem te dwa czujniczki/włączniki z góry chłodnicy. Podpiąłem do nich kolejno multimetr i sprawdzałem rezystancję. Ten mniejszy (na klucz 14) po podgrzewaniu zmniejszał swoją rezystancję, a drugi nie wskazywał żadnej reakcji. Sprawdzając go na krótko wentylator się włącza. Nie wiem co i gdzie dalej szukać?

Proszę Was o pomoc:)

jacyII
Posty: 145
Rejestracja: pt sie 21, 2015
Miejscowość: Poznań
Motocykl: vn 800
VROC: 0

Post autor: jacyII » pn maja 01, 2017

Witaj.

Wszystko stało sie po wymianie płynu . Proponuję ponownie zalać układ chłodzenia powoli ,napełnić zbiorniczek wyrównawczy- czasem jest upierdliwe odpowietrzanie - zrobić parę kółek na placyku ,sprawdzić czy płyn jest (poczekać aż ostygnie ) zazwyczaj się sprawdza , a jak nie to sprawdzić termostat .

pozdro
lewa w górę i do przodu

lbrycht
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 06, 2016
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 800
VROC: 0

Post autor: lbrycht » pn maja 01, 2017

Dzięki, zrobię tak jak piszesz. A wrazie 'w' jak sprawdzić termostat? Zdjąć bak, odkręcić termostat i sprawdzić w gorącej wodzie czy otwiera duży obieg?

Awatar użytkownika
Daromuz
Posty: 43
Rejestracja: ndz mar 12, 2017
Miejscowość: Płock
Motocykl: Kawasaki VN1700 Voyager
VROC: 0

Post autor: Daromuz » pn maja 01, 2017

Kolego jeśli było ok przed wymianą to nie szukał bym poblemu tylko starannie powoli napełnij układ. Musi wejść 2,4 litra płynu i trochę do wyrównawczego.

jacyII
Posty: 145
Rejestracja: pt sie 21, 2015
Miejscowość: Poznań
Motocykl: vn 800
VROC: 0

Post autor: jacyII » czw maja 04, 2017

lbrycht pisze:Dzięki, zrobię tak jak piszesz. A wrazie 'w' jak sprawdzić termostat? Zdjąć bak, odkręcić termostat i sprawdzić w gorącej wodzie czy otwiera duży obieg?
Dokładnie

W serwisówce jest rysunek wraz z opisem.

Sam stawiam na nieodpowietrzony układ chłodzenia.

Cierpliwości i powodzenia

Pozdro

Sławek
lewa w górę i do przodu

lbrycht
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 06, 2016
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 800
VROC: 0

Post autor: lbrycht » ndz cze 04, 2017

Witajcie,

Temat powraca, bo nie było mnie przy Vulcanie przez miesiąc. Obudowę termostatu wyczyściłem. Termostat się otwierał w gorącej wodzie. Wymieniłem czujnik załączania wentylatora na jakiś zamiennik, bo był spieprzony. Starannie zalałem ponownie cały układ, dolałem do zbiorniczka wyrównawczego.

Motocykl po przejeździe odcinka i zatrzymaniu się wyrzuca płyn przez wlew zbiorniczka wyrównawczego.

Co dalej czynić żeby rozwiązać ten problem?

P.S. Czy mogę prosić o przesłanie ww. serwisówki?

jacyII
Posty: 145
Rejestracja: pt sie 21, 2015
Miejscowość: Poznań
Motocykl: vn 800
VROC: 0

Post autor: jacyII » ndz cze 04, 2017

Witajcie

Czasami źle się dzieje z termostatem po wymianie właśnie płynu. Zobacz czy termostat otwiera się w określonym przedziale temperatur . Podaj adres email to wyślę serwisówkę .

Pozdro

Slawek
lewa w górę i do przodu

Awatar użytkownika
Kristofer
Posty: 374
Rejestracja: sob lut 25, 2012
Miejscowość: Myszków
Motocykl: Honda Goldwing
VROC: 0

Post autor: Kristofer » ndz cze 04, 2017

może po prostu wlałeś płyn o niskiej temp.wrzenia zastosuj taki do 135* sprawdź jeszcze korek chłodnicy jak będzie uszkodzony może nie utrzymywać odpowiedniego ciśnienia w układzie co skutkuje szybszym wrzeniem i powstawaniu bombli powietrza a efekt znasz

Awatar użytkownika
Jurek
Posty: 1190
Rejestracja: czw cze 07, 2012
Miejscowość: Sulejówek
Motocykl: VN 800 classic "Samuraj"
VROC: 35044

Post autor: Jurek » ndz cze 04, 2017

Może coś z pompą wody nie tak?
Tu masz na szybko schemat układu chłodzenia i zdjęcia lokalizacji pompy.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 0 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą