Nie odpala

SZOP
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 21, 2015
Miejscowość: dolnośląskie okolice Polkowic
Motocykl: VN1700 Nomad
VROC: 0

Nie odpala

Post autor: SZOP » ndz sie 28, 2016

Witam. Pojawił się problem z odpalaniem silnika na ciepło, np. dzisiaj temp otoczenia 31st. C , podjechałem pod dystrybutor na stacji paliw, zatankowałem i odpaliłem by moto przestawić by zwolnić miejsce odjechałem kawałek, poszedłem zapłacić i jak wróciłem, to już nie chciał odpalić. Dopiero po jakichś 15-tu minutach zechciał zaskoczyć. Jak przyjechałem do domu, to po zgaszeniu , odczekaniu 5 min. też nie chciał zaskoczyć. Znowu przerwa 15 min i odpalił. Domyślam się że działa jakieś zabezpieczenie termiczne, ale w takim razie coś jest nie tak. Płyn w zbiorniczku jest (ale nie gorący ) , chłodnica gorąca wentylator pracuje (wyłącza się i załącza) obudowa termostatu- gorąca, węże do i z termostatu gorące, jak Panowie myślicie cóż to za przyczyna? Może u kogoś z was był podobny problem?

Awatar użytkownika
naziro
Posty: 459
Rejestracja: śr lip 01, 2015
Miejscowość: wlkp
Motocykl: triumph 900
VROC: 37411

Post autor: naziro » pn sie 29, 2016

Proponuję sprawdzić dokładnie akumulator.
SZYBKO,TANIO,DOBRZE (z tych trzech rzeczy razem występują tylko dwie do wyboru)

SZOP
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 21, 2015
Miejscowość: dolnośląskie okolice Polkowic
Motocykl: VN1700 Nomad
VROC: 0

Post autor: SZOP » pn sie 29, 2016

Tak, kolego masz rację. Okazało się, że padł akumulator. On już wcześniej podejrzanie mi kręcił, ale myślałem, że ,,one tak mają". Zmierzyłem napięcie ładowania- wynosi ok. 14, 5V i zmierzyłem napięcie w czasie rozruchu, okazało się, że potrafi spaść do 6V. Podłączyłem podobny aku od traktorka kosiarki i motek pali jak złoto, nawet po rozgrzaniu.A napięcie rozruchu wynosi (spada ) do 10,5V. Także myślę, że problem rozwiązany :yeee: . Ale dziękuję za trafną podpowiedź :pada:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą