Problem z założeniem przewodów chłodniczych

Kamil2401
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 11, 2016
Miejscowość: Piotrków T
Motocykl: Kawasaki EN 500
VROC: 0

Problem z założeniem przewodów chłodniczych

Post autor: Kamil2401 » śr lip 13, 2016

Mam problem z zamontowaniem przewodów chłodniczych - chodzi o dwie grube gumowe rurki które idą o termostatu do silnika obok świec są wpuszczone. Przechodzą w metalowe rurki na końcach których są o - ringi. Gwoli wyjaśnień robiłem regulację luzu zaworowego i teraz składam wszystko do kupy ale za cholerę nie mogę wcisną tych przewodów z powrotem. Dodam że zdjąłem stare o-ringi i założyłem nowe. Może mam za mało siły ;) Wczoraj mi się nie udało, dzisiaj wpadłem na pomysł żeby zamoczyć końcówki przewodów w płynie chłodniczym, może będzie poślizg i wejdzie. W serwisówce natomiast wskazują żeby posmarować te o ringi smarem wysokotemperaturowym. W internetach taki smar znajduje ale tylko miedziany. Tyle tytułem wstępu, powiedzcie proszę jak sobie poradziliście? Faktycznie trzeba się siłować żeby te rurki wcisnąć? Przesmarowanie płynem chłodniczym pomoże? A może jednak ten smar wysokotemperaturowy - miedziany tylko i wyłącznie pomoże to wcisnąć, ktoś używał? A może potrzebna mi siłka i koks ;)

pink-f
Posty: 332
Rejestracja: wt maja 25, 2010
Miejscowość: Łódź
Motocykl: był EN 500C "98
VROC: 32047

Post autor: pink-f » czw lip 14, 2016

Może zmień o-ringi na cieńsze. Te rurki powinny wejść z lekkim oporem ale bez używania nadmiaru siły. Jak wciśniesz "na chama" to przy kolejnym demontażu będzie problem z wyjęciem. Zobacz czy dobry rozmiar o-ringów dobrałeś.
pozdrawiam Michał

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » czw lip 14, 2016

Do oringów węży gumowych simmeringów itp to smar silikonowy, te węże możesz od wewnątrz na samej krawędzi lekko "zeskosować" żeby o oring sie nie oparły kantem.
Obrazek

Kamil2401
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 11, 2016
Miejscowość: Piotrków T
Motocykl: Kawasaki EN 500
VROC: 0

Post autor: Kamil2401 » śr lip 20, 2016

Dzięki za pomoc, smar silikonowy zadziałał wskoczyło bez problemu.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 0 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą