Nieregularna praca silnika podczas postoju na luzie

Sebson
Posty: 2
Rejestracja: wt sty 12, 2016
Miejscowość: W-wa
Motocykl: na razie tylko WSK
VROC: 0

Nieregularna praca silnika podczas postoju na luzie

Post autor: Sebson » sob kwie 23, 2016

Witam,

Oglądałem wczoraj Kawasaki en500 , 94'. Ogólnie wyglądał w porządku, rzucająca się w oczy wada to mała wgniotka na baku wielkości 1x1cm, ale w takim miejscu, że raczej czymś uderzona niż z upadku.
Na zimno odpalił ok, ale ewidentnie miał problem z regularną pracą silnika - chwilami tracił obroty dając odczuć, że może zaraz zgasnąć. Po 1-2 minutach rozgrzewki, pogazowania też było coś nie do końca w porządku. Spytałem się o paliwo i dowiedziałem się, że motocykl nie jeździł od jesieni i ma stare paliwo, ale też sprzedający powiedział, że dolał ok 2l nowego. Uznałem, że po małęj wycieczce sprawa się nieco rozjaśni.
Przejechałem się, na obrotach chodzi w porządku, zrywny, żwawy, nie czuć żadnych spadków mocy przy przyśpieszeniu i jeździe. Po trwającej ok 5-7 minut przejażdżce wstawiony na luz nadal miał problemy z nieregularną pracą silnika. Dodatkowo dziwnie strzelał metalicznie jakby z tłumika w sposób, który nie wystąpił przed jazdą.

Macie może doświadczenie co może być przyczyną? To wynika z regulacji gaźnika czy może być bardziej skomplikowane? Gdyby to był mój sprzęt to pewnie zacząłbym kombinować po prostu od wymiany paliwa i filtra, ale na razie jako potencjalny kupiec wolę dmuchać na zimne aby nie wpakować się w jakąś grubszą sprawę.

Awatar użytkownika
naziro
Posty: 459
Rejestracja: śr lip 01, 2015
Miejscowość: wlkp
Motocykl: triumph 900
VROC: 37411

Post autor: naziro » sob kwie 23, 2016

Z opisu wynika, że należy zrobić porządny przegląd gaźników. Utarguj z ceny, lub zaproponuj sprzedającemu niech zrobi serwis. :ok:
SZYBKO,TANIO,DOBRZE (z tych trzech rzeczy razem występują tylko dwie do wyboru)

Awatar użytkownika
robdk
Posty: 190
Rejestracja: ndz wrz 06, 2015
Miejscowość: Końskie
Motocykl: EN500B
VROC: 0

Post autor: robdk » sob kwie 23, 2016

Tak jak naziro, pisze. Trzeba przeczyścić i wyregulować gaźniki wraz z synchronizacją.
POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą