VN 1600 Nomad - tankowanie + odpowietrzenie baku

Awatar użytkownika
Mrunia
Posty: 62
Rejestracja: pt lut 26, 2016
Miejscowość: Rzeszów
Motocykl: VN 1600 Nomad
VROC: 0

VN 1600 Nomad - tankowanie + odpowietrzenie baku

Post autor: Mrunia » śr kwie 06, 2016

Cześć,

Od niedawna jestem posiadaczem Nomada 1600, mam dwa pytanka na początek.

1. Jak tankujecie moto? Chodzi mi o pozycję, moto stoi na stopce bocznej, czy w pionie jak siedzicie na moto? Tankowałem w obydwu wariantach, i dosłownie parę km po zatankowaniu wskaźnik paliwa opada o jedną pozycję. Nasuwa mi się wniosek, że nie było zatankowane do pełna. Tankuję po zaświeceniu się rezerwy, jak "cykam" pod koreczek, to wchodzi mi około 14 litrów.

2. Gdzie znajduje się odpowietrzenie baku? Szukałem w serwisówce, jednak poległem z tematem. Ostatnio przy cieplejszej pogodzie jak po dłuższej jeździe zatrzymałem moto, to słychać było ciągłe syczenie, dopiero otworzenie korka wlewu paliwa upuściło nadmiar powietrza. Paliwa było około pół baku. Problem pojawił się na razie jeden raz.

Dzięki z góry za wskazówki.
Pozdrawiam.

Koziol
Posty: 78
Rejestracja: ndz cze 20, 2010
Miejscowość: Elbląg
Motocykl: Nomad 1600
VROC: 32302

Post autor: Koziol » śr kwie 06, 2016

1. Tankuję na stopce bocznej. Do baku wchodzi około 20 litrów. Jak leję to dochodzi prawie pod samą górę. Czyli nalewam, dochodzę do takiej szyjki przy wlewie i leję dalej aż prawie się wylewa (jakieś 2-3 cm poniżej krawędzi górnej).
2. Odpowietrznik chyba jest w korku.

Awatar użytkownika
Skiba1
Posty: 762
Rejestracja: pn kwie 06, 2015
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: Kowboj, Dzida i Zdzira
VROC: 0

Post autor: Skiba1 » śr kwie 06, 2016

Cześć,
ad.1
no raczej nie polecałbym tankowania takiego kolosa siedząc na kanapie bo nie wiem czy nie porozlewasz ;) ,

wlew masz po prawej stronie baku, więc gdy jest na nóżce bocznej korek wlewu jest w wyższym położeniu niż jak moto jest w poziomie,
co do wskaźnika to trzeba się trochę przyzwyczaić i "poznać" jego wskazania.

ad.2
czy rurka od przelewu baku jest drożna, jak podlejesz za dużo to wylatuje dołem?
Pozdrawiam
Michał
T: 607-312-526

Awatar użytkownika
Mrunia
Posty: 62
Rejestracja: pt lut 26, 2016
Miejscowość: Rzeszów
Motocykl: VN 1600 Nomad
VROC: 0

Post autor: Mrunia » pt kwie 08, 2016

Skiba1 pisze:no raczej nie polecałbym tankowania takiego kolosa siedząc na kanapie bo nie wiem czy nie porozlewasz ;)
Tankowałem nie było problemów :) Niemniej jednak faktycznie, na stopce bocznej wlew jest wyżej i tak teraz będę tankował.
Skiba1 pisze:czy rurka od przelewu baku jest drożna, jak podlejesz za dużo to wylatuje dołem?
Lałem zawsze "pod korek", ale nie zauważyłem, żeby coś pouciekało. Nie czuć też było benzyny. Gdzie znajdę wylot owej rurki?

Awatar użytkownika
Mrunia
Posty: 62
Rejestracja: pt lut 26, 2016
Miejscowość: Rzeszów
Motocykl: VN 1600 Nomad
VROC: 0

Post autor: Mrunia » pt kwie 08, 2016

Skiba1 pisze:no raczej nie polecałbym tankowania takiego kolosa siedząc na kanapie bo nie wiem czy nie porozlewasz ;)
Tankowałem, nie było problemów :) Niemniej jednak faktycznie, na stopce bocznej wlew jest wyżej i tak teraz będę tankował.
Skiba1 pisze:czy rurka od przelewu baku jest drożna, jak podlejesz za dużo to wylatuje dołem?
Lałem "pod korek", ale nie zauważyłem, żeby coś pouciekało. Nie czuć też było benzyny. Gdzie znajdę wylot owej rurki?

Awatar użytkownika
Mrunia
Posty: 62
Rejestracja: pt lut 26, 2016
Miejscowość: Rzeszów
Motocykl: VN 1600 Nomad
VROC: 0

Post autor: Mrunia » pt kwie 08, 2016

Skiba1 pisze:no raczej nie polecałbym tankowania takiego kolosa siedząc na kanapie bo nie wiem czy nie porozlewasz ;)
Tankowałem, nie było problemów :) Niemniej jednak faktycznie, na stopce bocznej wlew jest wyżej i tak teraz będę tankował.
Skiba1 pisze:czy rurka od przelewu baku jest drożna, jak podlejesz za dużo to wylatuje dołem?
Lałem "pod korek", ale nie zauważyłem, żeby coś pouciekało. Nie czuć też było benzyny. Gdzie znajdę wylot owej rurki?

Awatar użytkownika
Mrunia
Posty: 62
Rejestracja: pt lut 26, 2016
Miejscowość: Rzeszów
Motocykl: VN 1600 Nomad
VROC: 0

Post autor: Mrunia » pt kwie 08, 2016

Skiba1 pisze:no raczej nie polecałbym tankowania takiego kolosa siedząc na kanapie bo nie wiem czy nie porozlewasz ;)
Tankowałem, nie było problemów :) Niemniej jednak faktycznie, na stopce bocznej wlew jest wyżej i tak teraz będę tankował.
Skiba1 pisze:czy rurka od przelewu baku jest drożna, jak podlejesz za dużo to wylatuje dołem?
Lałem "pod korek", ale nie zauważyłem, żeby coś pouciekało. Nie czuć też było benzyny. Gdzie znajdę wylot owej rurki?

Awatar użytkownika
Kristofer
Posty: 374
Rejestracja: sob lut 25, 2012
Miejscowość: Myszków
Motocykl: Honda Goldwing
VROC: 0

Post autor: Kristofer » pt kwie 08, 2016

Rurkę masz na spodzie baku odkrec śrubę i delikatnie unieś bak i ja zobaczysz

Awatar użytkownika
Mrunia
Posty: 62
Rejestracja: pt lut 26, 2016
Miejscowość: Rzeszów
Motocykl: VN 1600 Nomad
VROC: 0

Post autor: Mrunia » wt kwie 12, 2016

Dzięki za pomoc. W wolnej chwili się pochylę nad tematem. Problem jak na razie się nie powtórzył.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą

  • Gajowy (44)
  • Hayny (63)
  • czarek (57)