Problem z pracą silnika

Awatar użytkownika
Michal.Kalisz
Posty: 17
Rejestracja: sob kwie 04, 2015
Miejscowość: Kalisz
Motocykl: Vulcan VN700
VROC: 0

Problem z pracą silnika

Post autor: Michal.Kalisz » ndz lip 12, 2015

Witam,

Chciałbym sie poradzić kolegów, mam problem od jakiegoś czasu z pracą silnika mojego vn'a
Nie znam się na tym ale siedząc na tym forum i szukając porad podejrzewam że są to gaźniki

Objawy:
Motocykl ciężko zapala, często się krztusi, zalewa, strzela z rur (to akurat nie jest złe heh)
Dzisiaj przeszedł sam siebie, po odpaleniu wskakiwał na obroty w granicach 4000, ciężko schodził z obrotów. Jak już się uspokoił to po jakimś czasie zwyczajnie zgasł i śmerdział paliwskiem. Po oparciu na stopce motocykl zwalniał obroty aż się udusił. Nawet podczas jazdy po mieście jak temperatura była wysoka śmierdział paliwem i zdarzało sie ze np na światłach zgasł i był problem z uruchomieniem.
Z moich obserwacji motocykl z jednej rury bardzo często kopci czarnym dymem, po wykręceniu świec zauważyłem że świece na tym garze właśnie są całe czarne okopcone.

Dodatkowo jak motocykl chodzi i włączę mu ssanie to momentalnie się dusi i gaśnie.
Jak pora roku była wczesna i temperatury mniejsze to objawem było chyba tylko co jakiś czas przerywanie jak jechałem trasą.

Poradźcie mi proszę czy jestem w stanie (będąc laikiem w temacie) cokolwiek z tym zrobić / sprawdzić czy muszę udać sie do mechanika po pomoc.

Z góry dzięki
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą