Po remoncie silnika

Gabriel
Posty: 150
Rejestracja: wt cze 28, 2011
Miejscowość: PL
Motocykl: Vulcan
VROC: 0

Po remoncie silnika

Post autor: Gabriel » śr lip 24, 2013

Witam w wątku http://www.vulcaneria.pl/viewtopic.php? ... sc&start=0 opisywałem swój problem.

Jestem po wymianie wału i kilku innych rzeczach.
Wał ponoć jak nowy po przebiegu 12kkm przyleciał z Holandii razem z tłokami, korbowodami i tak dalej. Wszystko w środku wymyte, złożone, moto odpalił na dotyk. Jeździ jak należy, odpala, przyspieszenie jakieś takie lepsze niż było, ale może to spowodowane długą przerwą w jazdach.
Mam tylko jeden problem stukanie w górnej części silnika tak jakby kasatory nie chciały się napompować, ewidentne stukanie zaworów lub KACR słychac to w obu cylindrach, smarowanie jest, z magistrali olej leci. Przejechane już 1200km :) wszystko super oprócz tego tukania, czy gęstszy olej może pomóc czy może jakiś uzdatniacz? Kolejne wyciąganie silnika pewnie dopiero zimą po sezonie. Z zakupem nowszego moto czekam jednak do wiosny.
Motorek jaki mam VN-15SE

Rikardo
Posty: 80
Rejestracja: czw kwie 12, 2012
Miejscowość: Jarosław
Motocykl: VN 900 classic
VROC: 0

Post autor: Rikardo » pt lip 26, 2013

Gęstszy olej nic nie pomoże gdyż przy hydropopychaczach olej musi szybko dochodzić do hydrauliki a nie z opóźnieniem. Może masz słabe ciśnienie oleju, wał pochodzi z innego silnik i nie wiem jak to miałeś składane ale jak ktoś to włożył bez pomiarów czopów to tu może by problem mimo, że zewnętrznie wyglądał OK. Zakładając, że popychacze są w stanie dobrym to ich klekot często jak nie są zużyte w wyniku eksploatacji świadczy o słabym ciśnieniu oleju. Dlatego ważnym elementem jest jakoś stosowanego oleju.

Rav
Posty: 1908
Rejestracja: pt cze 22, 2012
Miejscowość: Kielce
Motocykl: VN 800 Classic=> R1100RT
VROC: 0

Post autor: Rav » pt lip 26, 2013

Uzdatniacze podaruj sobie, możesz jeszcze więcej sobie narobić problemów.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 0 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą

  • BARMON (40)
  • Boczek (43)
  • Colonel (50)
  • Destiny (40)
  • Ewela (38)
  • Lecho (55)
  • Ola (52)
  • Radek_M (53)
  • tAboon (40)