Zabezpieczenie motocykla przed lepkimi "ręcami" zł

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Zabezpieczenie motocykla przed lepkimi "ręcami" zł

Post autor: Mayones » wt maja 29, 2012

j.w.t. czy ktoś ma coś dorzucone dodatkowo dla zabezpieczenia, nie wiem jak jest z rozbrojeniem stacyjki w motocyklu ale kable idą górą to chyba wytresowany pan złodziej dałby sobie z nią radę, nie wiem może jakieś elektroniczne cacka, alarm(żżerający aku) czy w ogóle sobie zaprzątać tym głowę czy po prostu zabierać wszędzie moto ze sobą ? :D

PS jak ktoś ma jakąś przeszkadzajkę to oczywiście niech nie podaje tutaj instrukcji :ok:

Awatar użytkownika
centek
Posty: 1319
Rejestracja: wt kwie 06, 2010
Miejscowość: Bełchatów
Motocykl: Honda Varadero
VROC: 31455

Post autor: centek » wt maja 29, 2012

klódka na tarczę - najprościej, najtrudniej - kardan zabrać i po sprawie :D ale to "resztę" na złom zabierą... :D

najlepiej kilka przeszkadzajek plus moto w miejscu uniemożliwiającym dyskretne załadowanie do busa...

Awatar użytkownika
eFKa
Posty: 456
Rejestracja: sob kwie 16, 2011
Miejscowość: Kasina Wielka
Motocykl: vn 2000
VROC: 34926

Post autor: eFKa » śr maja 30, 2012

Jakie to są te przeszkadzajki bo utrudniajki to wiem :D
...bo kto sieje wiatr ten zbiera gumofilce...

Awatar użytkownika
powalla
Posty: 32
Rejestracja: śr paź 05, 2011
Miejscowość: Mikołów
Motocykl: xv1600
VROC: 0

Post autor: powalla » śr maja 30, 2012

Zrob wylacznik na czujniku kosy . Motor da sie normalnie zapalic przez zlodzieja ale jak wrzuci tylko bieg to ... zgasnie, bo motor pomysli ze kosa sterczy ;) Zlodziej nie bedzie kombinowal dalej bo wie ze juz pewnie ktos uslyszal odpalony silnik i nie bedzie ryzykowal dostanie po pysku od wscieklego wlasciciela .
Na zapakowanie do busa przez 4 dryblasow jeszcze chyba nie wynaleziono sposobu .

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 1080
Rejestracja: pn kwie 26, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750
VROC: 29537

Post autor: Rudy » śr maja 30, 2012

Wynaleziono - 8 dryblasów wyposażonych w maść dębową w sztyfcie :ok:
Mechanika - to takie większe klocki Lego
----------
III

Awatar użytkownika
Daromax
Posty: 1455
Rejestracja: pt kwie 22, 2011
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: VN 2000 Classic LT
VROC: 33649

Post autor: Daromax » śr maja 30, 2012

:) Jak się uprą nic nie pomoże podjadą dostawczakiem zapakują moto a w garażu go rozpracują :(

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » śr maja 30, 2012

czyli trzeba swoja maszynę do kieszeni brać :D cóż,

Awatar użytkownika
Pawelek450
Posty: 242
Rejestracja: śr lip 27, 2011
Miejscowość: Suwałki
Motocykl: VN 15 SE
VROC: 0

Post autor: Pawelek450 » śr maja 30, 2012

a blokada kierownicy?? zawsze coś da - w poprzednim nie miałem, można było sobie podprowadzić na piechotkę. A jak masz blokadę - to gościu co 5 metrów nie będzie przecież podnsił moto i go przestawiał, bo nie jedzie prosto moto, tylko cały czas skręca. Pewnie można próbować urwać toto, nie wiem z jakim skutkiem bo nie próbowałem, Myślę, że gruby łańcuch opancerzony dodatkowo, albo ogniwa hartowane - zawsze poprzeszkadzają trochę, tylko czy na długo - i kto np. z takim łańcuchem będzie jeździł.
Zamierzam podłączyć sobie alarm z czujnikiem wstrząsu i schować pod siedzenie syrenę, albo pod boczek, żeby z zewnątrz nie było dostępu. Tylko jak z aku, jak tydzień albo dwa postoi to czy odpali - u krewnego w skuterze alarm rozładowywał aku.

Awatar użytkownika
Banan
Posty: 1637
Rejestracja: czw mar 22, 2012
Miejscowość: Tłuszcz
Motocykl: VN 2000 DIABLO BLACK
VROC: 0

Post autor: Banan » śr maja 30, 2012

Mam alarm w swoim moto Meta System i musze powiedzieć że jest git to znaczy VN stoi czasami i dwa tygodnie nie odpalany i akumualtor daje rade nie powiem nic o motarzu tego ustrojstwa bo dostałem go w spadku po poprzednim właścicielu. Denrwuje mnie tylko jego umiejscowienie :thumbdown: bo zajmuje cały i tak mały schowek pod kanapą ale jak będe miał troche czsu i weny :pije: to pokobinuje aby go gdieś bardziej schować :yeee:

Awatar użytkownika
Daromax
Posty: 1455
Rejestracja: pt kwie 22, 2011
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: VN 2000 Classic LT
VROC: 33649

Post autor: Daromax » czw maja 31, 2012

:) Według mnie dobrze mieć alarm albo kłódki z alarmem coś co będzie hałasowało wtedy zwraca to uwagę osób postronnych i zawsze ktoś coś widzial :)

Awatar użytkownika
Fatboy
Posty: 79
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012
Miejscowość: Podbeskidzie
Motocykl: brak.
VROC: 0

Post autor: Fatboy » pt cze 01, 2012

Ja mam xene z alarmem (zakładana na tarcze hamulcową)-tylka że mam z nią problem bo jak moto stoi to sama zaczyna wyć i szybko wyładowują sie baterie- wie ktos dlaczego tak się dzieje? :scrach:

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » sob cze 02, 2012

właśnie poczytałem o oxfordzie i o xenie i lipa, jak trafisz na "dobry" egzemplarz to OK, jak nie to wyje kiedy chce, a kiedy ma zawyć to nie chce :D, ale chyba rozważę temat dobrego alarmu

Awatar użytkownika
Arezy
Posty: 802
Rejestracja: czw paź 07, 2010
Miejscowość: Wyszków
Motocykl: VULCAN 1600 Clasic A
VROC: 33134

Post autor: Arezy » sob cze 02, 2012

Te wszystkie blokady z alarmem to lipa. Zwłaszcza funkcja alarmu. Przecież to urządzenie jest dostępne bez ruszania motocykla. Wystarczy pianka w spraniu, plastelina czy guma do żucia i alarm jest wytłumiony. Nie jest to odstraszajka dla złodzieja. Co najwyżej na dzieciaki. Alarm żeby miał sens musi mieć dobrze ukryty i nie dostępny głośnik.
Jak podróżować to tylko na dwóch kołach o~`o , jak polować to tylko z aparatem [o]

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » sob cze 02, 2012

racja, mam już wstępne miejsca na te elementy, zobaczymy czy się zmieszczą myślę, że tak :ok:

Awatar użytkownika
Fatboy
Posty: 79
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012
Miejscowość: Podbeskidzie
Motocykl: brak.
VROC: 0

Post autor: Fatboy » sob cze 02, 2012

mayones4 jak coś wymyślisz to daj znaś w końcu jesteśmy sąsiadami :)

Awatar użytkownika
Pawelek450
Posty: 242
Rejestracja: śr lip 27, 2011
Miejscowość: Suwałki
Motocykl: VN 15 SE
VROC: 0

Post autor: Pawelek450 » sob cze 02, 2012

jak sie podłączy pod oryginalne fanfary - lub nieorginalne, to tej gumy do żucia sporo trzeba narzuć lub mieć grupę dzieciaków :)

Awatar użytkownika
kuko
Posty: 55
Rejestracja: pt kwie 08, 2011
Miejscowość: Szczecin
Motocykl: VN800 Classic
VROC: 0

Post autor: kuko » czw cze 07, 2012

Dla zainteresowanych zakupieniem łańcucha.....

http://www.youtube.com/watch?v=VC3hFr8p2ck :ok:

Co do blokady na tarcze z alarmem - mam Xene i jestem zadowolony.
Raz czy dwa zaczeła żyć własnym życiem, ale po zmianie pozycji na tarczy wszystko było OK

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 11 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 11 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą