wyciek płynu

Smolo
Posty: 18
Rejestracja: śr cze 05, 2013
Miejscowość: Rogoźno wlkp
Motocykl: EN 500
VROC: 1992

wyciek płynu

Post autor: Smolo » pt lip 18, 2014

Witam,mam problem z pewnego zbiorniczka od chłodnicy pod bakiem paliwa z lewej strony wycieka mi płyn chłodniczy ,kapie i to nie raz mocno .Czy to poważny problem czy tylko jakiś zaworek tam jest i przelał przepuszcza . :tube:
smolo

Konrad
Posty: 4986
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN1700 NOMAD
VROC: 34019

Post autor: Konrad » pt lip 18, 2014

Z tego co się orientuje to zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego w EN500 znajduje się z prawej strony. Po lewej stronie pod osłoną jest korek wlewu płynu. Prawdopodobnie wężyk którym połączony jest układ chłodzenia ze zbiorniczkiem wyrównawczym zsunął się z króćca lub sparciał i płyn jak się motocykl zagrzeje zamiast przelewać się do zbiorniczka cieknie.
Pozdrawiam Konrad

VROC #34019

ScOOti
Posty: 81
Rejestracja: wt cze 25, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: LTD 454
VROC: 0

Post autor: ScOOti » pt lip 18, 2014

Hej

Po lewej stronie jest termostat + wlew plynu chlodzącego.

Mi czasami pojawiał się wyciek przy termostacie. Rozkręć i sprawdź :)

Nie trudne :twisted:

Smolo
Posty: 18
Rejestracja: śr cze 05, 2013
Miejscowość: Rogoźno wlkp
Motocykl: EN 500
VROC: 1992

Post autor: Smolo » sob lip 19, 2014

Witam dzieki za info .Właśnie rano startuje do pracy i cieknie , a po południu nic nie kapie właśnie odpaliłem i sucho .tak widać jak by ciekło z wejscia rórki od chłodnicy do termostatu tam są slady ,mam nadzieje że to nic poważnego i moge śmigać. :goldas:
smolo

Konrad
Posty: 4986
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN1700 NOMAD
VROC: 34019

Post autor: Konrad » pn lip 21, 2014

Poważnego to nic nie jest ale musisz pamiętać aby sprawdzać stan płynu chłodzącego. Najlepszym rozwiązaniem będzie zdjęcie węża, wyczyszczenie króćca termostatu oraz złażenie nowej opaski i po kłopocie.
Pozdrawiam Konrad

VROC #34019

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 2 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą