Zmiana napędu - EN500

Zielony
Posty: 31
Rejestracja: śr cze 30, 2010
Miejscowość: Nowe Miasto n/W
Motocykl: EN 500
VROC: 0

Zmiana napędu - EN500

Post autor: Zielony » sob sie 03, 2013

Witam wszystkich,

Na wstępnie chciałbym uprzedzić, że jestem laikiem w sprawach mechaniki i nie tylko, dlatego proszę Was, starych (oczywiście rozumiem przez to doświadczonych :) ) wyjadaczy o wyrozumiałość :) Mam problem z moim EN 500 - do wymiany jest koło zębate napędowe silnika (wyszczerbione "zęby", które rzekomo są źródłem irytującego brzęczenia występującego w trakcie jazdy). W związku z niemożnością znalezienia wspomnianego klamotu w sieci zastanawiam się nad przerobieniem napędu na łańcuch. Chciałbym wykorzystać w tym celu części z ER 5 lub GPZ, bo motor jest ten sam w w/w motocyklach. Pytanie: czego potrzebuję, żeby skompletować "nowy" napęd?

PS Być może wiecie, gdzie powinienem szukać części, dzięki której będę się mógł wstrzymać z przerobieniem napędu na łańcuch? Przednie koło pasowe chyba też przydałoby się wymienić za jednym zamachem, ale ze znalezieniem tego klamotu nie miałem problemu.

Pozdrawiam i proszę o wsparcie,
Zielony

Awatar użytkownika
Ja-jo
Posty: 1448
Rejestracja: pt kwie 09, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750,GSF1200s
VROC: 33339

Post autor: Ja-jo » pn sie 05, 2013

napisz do Basin Raider albo Brzoza83 może mają części których potrzebujesz
Zostanie po nas tylko kurz,
a może jeszcze...,
nie, może już.
VROC #33339

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 2 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą